آشنایی با ابزار آلات نجاری

ازآنجاکه ممکن است ابعاد قطعههای چوبی مختلفی که با آن سر و کار داریم متفاوت باشد، بهتر است یک تراز متناسب با ابعاد کار تهیه کنیم. همه ما با طرز کار و اهمیت پیچ گوشتی آشنایی داریم. پیچ گوشتی ابزاری مفید است و در شرایط مختلف کاربرد دارد. دریلهای مورد استفاده در کارگاههای نجاری نیز به منظور تسهیل فرو رفتن پیچ در سطح چوب، رد کردن سیم از درون چوب و انواع دیگری از کارها مورد استفاده قرار میگیرند. لازم به ذکر است امروزه علاوه بر لوازم نجاری دستی، از انواع ماشین آلات صنعتی نیز بهره گرفته می شود. گفته می شود، برای اینکه یک نجار موثر باشید، نیازی به یک کارگاه مملو از ماشین آلات نجاری گرانقیمت ندارید. برای اینکه بدانید دقیقاً کدام لوازم برای شما بهترین هستند، لازم است شناخت کافی از بازار کار داشته باشید. اگر میز کار نجاری ندارید یا توان ساخت ندارید، با استفاده از دو عدد خرپا و یک صفحه چوبی میتوانید میز کار موقت و پرتابل (قابلحمل) داشته باشید. فرز نجاری برای ایجاد شیار، زدن ابزار لبه های چوب ، ایجاد لبه های جای شیشه در میز و مبلمان و انواع کارهای دیگری که توسط اور فرز انجام میشود. گونیا وسیلهای بسیار مفید است که برای انجام کارهای نجاری باید همیشه آن را به همراه داشته باشید.

برای تشخیص رطوبت چوب باید تجربه بسیار زیادی داشته باشید تا بتوانید مقدار رطوبت درون چوب را حدس بزنید اما اگر در این کار تجربه ندارید بهتر است از دستگاه رطوبت سنج استفاده کنید. هنگام انتخاب مته باید به اندازه شفت دریل خود توجه داشته باشید تا براساس آن مته مناسب با دستگاه را انتخاب کنید. یکی از ابزارهای قدرت جهت کار در کارگاه نجاری دریل است. یکی از ابزارهای مهم بادی در نجاری میخکوب است. دسته چکش از جنس فلز است که برای راحتی بیشتر روکش لاستیکی دارد. سر چکش از جنس فلز قوی ساخته میشود زیرا قسمت جلوی آن برای ضربه زدن است و قسمت پشت چکش یک بخش کاملاً متفاوت است که ممکن است به شکل چنگال یا توپی باشد. از این دستگاه برای برش های طولی با دست استفاده می شود و بیشتر برای زدن برش های دقیق تر از برش هایی که با اره چکشی زده می شود مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب دستگاه های مورد استفاده در ساخت صنایع چوبی، گران و پرهزینه هستند. دانشنامه بریتانیکا که یکی از مهمترین و معتبرترین منابع به زبان انگلیسی به شمار میرود، نجاری را هنر کار با چوب، برش و اتصالات تخته های چوب تعریف می کند.

برای این که بعد از برش چوب از صاف بودن لبه آن مطمئن شویم میتوانیم از این ابزار استفاده کنیم. برای استفاده از این ابزار لازم نیست بازوهای خود را بیش از حد خسته کنید چرا که برای این کار یک اهرم تعبیه شده است. پس دقت کنید دستگاه سنگ فرز یک ابزار نجاری نیست. برای شروع نجاری به ابزار برقی نیازی نیست. برخلاف آنچه در ویدیوهای نجاری میبینید، برای نجاری حتماً نباید ابزار برقی گرانقیمت و بزرگ مانند اره رومیزی، اره نواری و رنده برقی داشته باشید. اگراز دستگاههایی مانند فارسی بر و اره میزی استفاده میکنید حتما باید زاویه سنج داشته باشید. به گزارش کاماپرس، آیا تا به حال با خود فکر کردهاید که اگر نجاری به همان شیوه قدیمیاش پیش رفته بود اکنون برای ساخت یک میز چوبی نهارخوری چقدر باید معطل میماندیم؟ می توانید از آن برای برش یک میز یا هر سطح دیگر از چوب ، پی وی سی یا حتی پلاستیک استفاده کنید. دستگاه دور کن یک ابزار ضروری برای برش انواع پنل های چوبی ،ساخت کابینت، ساخت تاج، قطعه قطعه کردن الوارها ، بادقت بالا می باشد.

این دستگاه قابلیت ایجاد برشهای دقیق و تمیز را در زوایای مختلف را فراهم میکند. این دستگاه در بین نجاران بسیار محبوب است و با نام اور فرز مشتی نیز شهرت دارد. ماشینآلات فرز نجاری از نظر قدرت با فرزهای مشتی بسیار تفاوت دارند، اما فرز مشتی برای یک کارگاه خانگی بسیار مناسب و کار راه انداز است و در صورتی که نجار، خبره و دارای تجربه باشد، به کمک اور فرز نجاری میتواند ابزارهایی کاملاً بدون نقص را اجرا کند. استفاده میکنند. مجموعهای از ابزارهای ضروری پایه به شما کمک میکند تا نجاری را شروع کرده و در یادگیری مهارتهای بیشتر و پیشرفت شما بسیار مفید خواهند بود. مکنده یکی دیگر از ابزارهای پرکاربرد و ضروری برای کارگاهها و محیطهای نجاری است. چاقوی نجاری یک دارایی دیگر برای کارگر چوب است. بسته به کاری که می خواهید انجام دهید ، ممکن است به مواد با عملکرد بهتر دیگری نیز نیاز داشته باشید. در نجاری و به خصوص در بین آماتورها ، یک سنباده عملی تر است زیرا امکان انجام کارهای کوچک را برای یک نتیجه مطلوب ، سریع و بدون تلاش زیاد فراهم می کند. هدف از این طراحی این است که متر همیشه اندازهگیری دقیقی انجام دهد. با این حال همه آنها دارای هدف مشترکی هستند که ایجاد نیرویی مثل کوبیدن یا ضربه زدن به اشیاء است.