آشنایی با انواع جراحی زیبایی، پلاستیک و ترمیمی

گاهی اوقات بدون نقص در غضروفهای گوش فقط نرمه گوش (لوبول) بزرگ است که می توان با جراح سادهتر نرمه گوش را اصلاح کرد. این بینیها دارای اساس محکمتری بوده و خطری همچون تغییر شکلهای ناخواسته را ندارد. در موارد نادر امکان عفونت در این جراحی وجود دارد. به 2 بار ویزیت، پس از جراحی زیبایی لابیاپلاستی نیاز است که اولین معاینه یک هفته پس از عمل و زمانی که ورم لابیا بخوابد صورت می گیرد، و معاینه بعدی بعد از گذشت 1 ماه از جراحی، و زمانی است که شخص تصمیم به برقراری روابط جنسی می گیرد، می باشد. به مرور از میزان التهاب و ورم در ناحیه شکم کاسته می شود و معمولا بعد از گذشت شش هفته نتایج نهایی این روش جراحی مشخص خواهد گردید. معمولا بعد از باز کردن پانسمان گوش ورم دارد و به دلیل وجود بخیهها فرم نهایی را نگرفته است. اتوپلاستی را میتوان در بیمارستان یا مرکز جراحی سرپایی انجام داد.

در ابتدا لازم است شما انگیزه و دلایل تمایل به انجام جراحی را بررسی کنید و آن ها را با یک جراح متخصص در میان بگذارید و مطمئن شوید که اهداف مورد انتظار شما از جراحی قابل دستیابی هستند. «بدینوسیله براساس اصول و ضوابط قانونی و علمی کارشناسیشده اعلام میدارد که استفاده از دستگاههای وان حرفهای الکترولیز و لیزر و نیز ارائه خدمات پوست در زمینه وان حرفهای الکترولیز و لیزر، IPL، PRP، کاشت مو و تزریق ژل، بوتاکس، مزوتراپی و چربی از اهداف و محتوای آموزشی و توانمندیهای مورد انتظار از دانشآموختگان دوره پزشکی عمومی در جمهوری اسلامی نیست، لذا بهطورکلی با عنایت به کوریکولوم آموزشی مصوب دوره دکتری پزشکی عمومی ارائه اینگونه خدمات توسط دانشآموختگان دوره دکتری پزشکی عمومی مجاز نیست. با یکی از پزشکان عمومی که زیرنظر استادان دانشگاه مجارستان دوره تخصص زیبایی را گذرانده است، گفتوگو کردیم. تغییر شکل گوش که به آن اتوپلاستی نیز گفته میشود، ممکن است، باعث تغییر شکل یا کاهش اندازه گوش شود تا آنها را به صورت متقارن و متناسب با صورت خود درآورد. نوجوانان به ظاهر صورت خود اهمیت زیادی می دهند. بسیاری از خانم ها بعد از زایمان، شیردهی و یا با بالا رفتن سن با افتادگی در سینه های خود روبرو می شوند.

ضعیفشدن عضلات گردن باعث شلشدن و افتادگی پوست این بخش از بدن میشود. جراح ماهر میتواند با انجام عمل، چربی و عضلات اضافه این قسمت را بردارد. نظر مراجع اسلام درباره جراحی بینی این است که افراد به سیما و چهره ای که پروردگار به هر کسی عطا نموده است، راضی باشد و تا حد ممکن این عمل جراحی را انجام ندهد ولی در صورتی که مقدمات انجام آن فراهم شده و انجام آن ضرری برای بدن بیمار نداشته باشد، انجام آن اشکالی ندارد. همچنین با کمک این تکنیک میتوان تقارن بینی را تا حد زیادی بهبود بخشید. همچنین اگر گوش یا گوشهای شما به دلیل آسیب دیدگی یا نقص مادرزادی شکسته باشد، این افراد کاندید جراحی اتوپلاستی هستند. در بعضی از موارد دفورمیتیهای گوش باید در سن پایینتری جراحی شود اما سن اصلاح اختلال loopear یا گوش برجسته در سن 6 تا 12 سالگی است. بهترین زمان جراحی گوش برجسته (loopear) بین 5 تا 12 سالگی است . اگر گوش شما بیش ازحد بزرگ و برجسته است، میتوانید جراحی زیبایی انجام دهید. جراحی زیبایی باسن: این نوع جراحیها به هدف کاهش اندازه و تغییر ساختار بدنی در شکم، پهلو و باسن انجام شده و شامل لیفت باسن ، جراحی بزرگ کردن باسن است.

امکان بروز عفونت در این جراحی همانند هر عمل دیگری وجود دارد. کلینیک گوش تهران در خیابان ولیعصر با استفاده از روشهای نوین درمان میتواند این گونه از جراحی زیبایی گوش را به بهترین شکل انجام دهند. به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، در زمانهای قبل، جراحی زیبایی تنها به افراد معروف و ثروتمند اختصاص داشت، اما امروزه افراد بسیاری در سراسر دنیا تمایل به انجام انواع جراحیهای زیبایی دارند؛ برخی نیز برای برطرفکردن عیوب ظاهری بدن خود به این عملها روی میآورند. در حین این عمل، جراح چربی و پوست اضافی را برمیدارد تا پلک چشم صافتر به نظر برسد. برخی بیماران که آمادگی انجام جراحی پلاستیک صورت را ندارند، ترجیح می دهند که از روش های محافظه کارانه تری مثل بوتاکس برای صاف کردن خطوط و چروک های صورت و یا کلاژن برای پر کردن چاله های صورت خود استفاده کنند. معمولاً جراحی روی بینیهای پیچیده ، با متد باز (Open) نتیجه بهتری میدهد. همچنین لازم است وضعیت و ساختار بافتی بینی بعد از جراحی قبلی کمکم به حالت نرمال برگردد بطوری که جراح قادر به جدا کردن راحت بافتها و جراحی مجدد مطمئن روی سیستم اسکلتی بینی باشد. زمانی که لایههای بیرونی پوست از بین برود، خطوط ریز و لکههای موجود روی پوست از بین خواهد رفت.