آشنایی با انواع جراحی زیبایی، پلاستیک و ترمیمی

• گوش گربه ای: لبه های گوش به سمت جلو تا شده است، و شبیه گربه می باشد. • گوش علامت سوالی یا گوش کاسمن: گوش شبیه یک علامت سوال است. در ابتدا پزشک گوش شما را معاینه می کند و پس ازاندازه گیری و پرسیدن چند سوال از شما تصمیم به جراحی قطعی گرفته می شود. چنانچه از داروی خاصی استفاده می کنید یا سابقه بیماری خاصی دارید یا حتی به داروی خاصی حساسیت دارید حتما جراح خود را مطلع سازید. در جراحی بینی باز، جراح بینی برش ها را در ناحیه کلوملا یا بین دو سوراخ بینی ایجاد می کند. این روش به جراح کمک می کند تا بتواند شکلی ایده آل و زیبا برای گوش ایجاد کند. جراحی زیبایی شکم با وجود تمامی مزایای که دارد در هر حال نوعی جراحی محسوب می شود و می تواند با سهل انگاری جراحان و یا بیماران عوارض خطرناکی را به بار آورد، لذا با مراجعه به بهترین جراح زیبایی شکم و همچنین رعایت مراقبت های بعد از جراح زیبایی شکم می توان این عوارض را به حداقل رساند.

مشکلاتی که در بالا ذکر شد برای کودکان بسیار آزار دهنده می باشد ، بزرگسالان نیز به وسیله موهایش سعی در پوشش آنها دارند ، اما امروزه به آسانی و در زمان کوتاهی به وسیله جراحی زیبایی گوش می توان این مشکلات را حل نمود . نا مناسب بودن ظاهر گوش تاثیر بسیار زیادی در کاهش اعتماد به نفس شخص دارد ، این مسئله در کودکان بسیار تاثیر گذار است زیرا کودک زمانی که به دلیل ظاهر گوش مداوم مورد تمسخر دوستان خود قرار می گیرد به مرور زمان اعتماد به نفس خود را از دست می دهد ، برای حل این مشکل می توان از جراحی زیبایی گوش بهره برد ، بنابراین کودکان و اشخاصی که دارای گوش های نامتقارن ویا دارای برآمدگی بیش از اندازه ای می باشند بهترین کاندید جراحی گوش هستند . در اشخاصی که برآمدگی گوش ، نامتقارن بودن گوش و اندازه مناسبی ندارند می توان از جراحی زیبایی گوش برای رفع این مشکلات استفاده کرد . وقتی از این روش استفاده می شود، جای زخم بزرگی به جا خواهد ماند، اما این جای زخم به زحمت قابل مشاهده خواهد بود. در حقیقت کرانیوپلاستی در عین حال که یک جراحی مغز و اعصاب سنگین برای ترمیم و اصلاح فضای جمجمه و استخوان های سر محسوب می شود، به عنوان یک جراحی زیبایی نیز دسته بندی می شود.

در کودکان، غضروف گوش نسبت به بزرگسالان قابل انعطاف تر است، در نتیجه چنانچه عمل جراحی در سنین پایین تر انجام شود، گوش فرد راحت تر تغییر شکل می یابد. جراحی زیبایی گوش در خردسالان تحت بیهوشی کامل انجام می گیرد اما در بزرگسالان با استفاده از بی حسی موضعی نیز قابل انجام است. بیان خواسته ها: پیش از عمل، حتماً خواسته ها و اهداف خود از رینوپلاستی را مطرح کنید تا در صورت معقول نبودن تقاضای شما، جراح زیبایی بینی بتواند شما را راهنمایی کند. در واقع جراح زیبایی گوشو حلق و بینی قادر است بهترین روش جراحی مناسب برای شما و یا فرزندتان را پیشنهاد دهد. زمانی جراحی زیبایی تنها برای افراد ثروتمند مناسب بود. وقتی موضوع جراحی پلاستیک مطرح میشود، بیشتر افراد فقط به روشهای رایجی مانند رینوپلاستی، لیفت صورت یا بزرگ کردن پستان فکر میکنند، اما واقعیت این است که در واقع انواع مختلفی از روشهای جراحی زیبایی، پلاستیک و ترمیمی وجود دارند که میتوانند، شیوه ظاهری فرد را تغییر داده یا تقویت کنند.

البته نباید از یاد برد که سن رشد بینی در افراد مختلف، کاملا متفاوت است. بتواند در مورد احساساتش صحبت کند و انگیزه مشخصی برای جراحی داشته باشد. از فردای روز عمل میتوانید غذاهای معمولی که نیاز به جویدن زیاد ندارند استفاده کنید در هفتههای اول بعد عمل باید از خنده و صحبت بیرویه و غذاهای سفت که نیازمند جویدن زیاد هستند و مصرف آدامس پرهیز نمایید. نکته بسیار مهم بعد از عمل بینی این است که به هیچ عنوان نباید در مورد نتیجه عمل زود قضاوت کنید تثبیت فرم نهایی بینی شما نیاز به گذشت حداقل ۶ تا ۱۲ ماه دارد مخصوصاً در بینیهای گوشتی این زمان طولانیتر است .در هفتههای اول بعد از عمل ،بینی شما پهن و بزرگ و نوک آن شدیداً متورم و کل بینی غیرعادی به نظر میرسد .این مسأله نباید شما را مأیوس و نگران کند. گاهی نیز گوش ها ، نسبت به سر بزرگ تر از حد معمول است و این مسئله ؛ فرد را مترصد انجام جراحی زیبایی گوش می نماید. زیرا هزینه­های جراحی زیبایی سنگین و گران است. نوع پوست، نژاد، سن به همراه درجه اختلال و نوع کارکرد از جمله فاکتورهای مهم و موثر در بروز نتیجه نهایی جراحی می باشد.