ابزارهای ضروری نجاری کدام اند؟

اره در دو مدل اره دستی و اره برقی در کارگاه های نجاری استفاده می­شود. رنده بغل دوراهه که برای لبه پنجره­ها و یا اجسامی استفاده می­شود که به صورت پله­ای کار را می­دهد. گیره نجاری یا پیچ دستی را از مهم­ترین ابزاری که باعث تکان نخوردن چوب در حین کار می­شود، می­توان نام برد. استفاده از این وسیله در گارگاه های چوب برای برش لبه ها،الگوهای برش، ساخت اتصالات دادو، ایجاد شیار، زه وار، ایجاد سوراخ و برش و ایجاد اتصال های چوبی بسیار ضروری است. اره سه کاره علاوه بر ماهییت اره میزی که کار اصلی این دستگاه است قالبیت استفاده به عنوان رنده، گندگی و کم کن را هم دارد و کار این ابزارها را هم انجام میدهد. به خصوص اینکه گاها مشکل از این هم بزرگ تر است و افراد مبتدی حتی نمی دانند برای شروع به کار به کدام یک از این ابزارها نیاز دارند و تهیه آن ها ضروری است؟ در ضمن باید توجه داشته باشید که این کار را قبل از شروع به کار انجام دهید و بعد از تنظیم عق مورد نظر کار را شروع نمایید.

دریل برقی از متداول ترین انواع ابزار مورد کاربرد در صنعت است. اره های زنجیزی بنزینی به وسیله یک موتور درون سوز بنزینی راه اندازی میشود و نیروی محرک آن سوخت فسیلی و بنزین است ولی اره های زنجیری برقی یا اره برقی توسط یک موتور الکتریکی کار میکند و زنجیر را به حرکت در می آورد. اولین نکته ای که لازم است برای انتخاب و خرید اره عمودبر مد نظر قرار دهید، سرعت حرکت آزاد آن است. سرعت حرکت مدل های قدرتمند موجود در بازار حدود ۳۰۰۰ بار در دقیقه است. حدود قیمت این ابزار از ۵۰۰ هزار تومان تا ۱٫۵ میلیون تومان است که این موضوع به برند ابزار و قدرت و کارایی آن مدل از دستگاه وابسته است. حدود قیمت این ابزار از ۴۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان است که این موضوع به برند ابزار و قدرت و کارایی آن مدل از دستگاه وابسته است. برای انتخاب ، خرید و مقایسه قیمت و مشاهده مشخصات کامل میتوانید به دسته بندی اوور فرز و فرز نجاری در سایت ابزار مارکت مراجعه نمایید و انواع فرز های نجاری را با بهترین قیمت خریداری نمایید. دستگاه مکنده به کمک مکش هوا، خاک و گرد چوب را به درون کیسه ای پلاستیکی میکشد و کار نجاری را به مراتب آسانتر و لذتبخشتر میکند.

چوب یکی از مصالح پرکاربرد نجاری است که کارایی­های بیشماری در صنعت دکوراسیون منزل دارد. یکی از همه کاره ترین ابزارها برای کارهای چوبی است که می توانید در طول پروژه خود استفاده کنید. به عقیدهی بسیاری از درودگران سنّتی، پیش از کار با ماشینآلات، فرد میبایست قادر باشد تا نحوهی کار به کمک ابزار دستی را آموخته و با استفاده از ابزار مناسب، فرآیند کار را بدون هیچگونه نقصی انجام دهد. هریک از این دستگاه های سنباده زن برای کار خاصی استفاده میشوند و البته از هرکدام میتوان به جای هم از هرکدام از این ها استفاده کرد ولی بهتر است از هریک از این دستگاه ها در جای خود استفاده کرد. ابزارهای جدید و مدرنی وارد این صنعت می شوند تا کارها با سرعت بیشتر و بهتر انجام گیرند. امروزه کار با چوب و نجاری یکی از پرطرفدارترین کارها در بین مردم است. فرز مینیاتوری یکی از جذابترین دستگاههایی هست که در صنایع مختلف و بهخصوص صنعت چوب میتوان از آن استفاده کرد. و در انواع مختلف برقی و بادی در بازار موجود می باشد. ابزارهای این بخش همگی دارای نوع برقی نیز هستند اما استفاده از نوع بادی آنها در برخی مواقع بهتر، راحتتر و به صرفهتر است.

به دریلهای شارژی، دریل بیسیم نیز میگویند. این چکشها علاوه بر آن که در جهت کوبش میخ استفاده میشود، برای بیرون آوردن میخ نیز مناسبند. عمق سنج از مهم ترین قسمت های این دستگاه است و زمانی مورد استفاده قرار میگیرد که میخواهیم سوراخی با عمق مشخص را روی کار ایجاد کنیم. شما می توانید هر نوع برش را بر روی این دستگاه ایجاد کنید. این رنده در دو نوع دسته چوبی و دسته فلزی در بازار موجود هستند و هر کدام از آنها نیز انواع خاص خود را دارند. رنده ها می توانند برقی و یا دستی باشند که وجود یکی از آن ها برای کارگاه نجاری شما کافی است. ابزار نجاری یکی از محبوب ترین انواع ابزار در صنایع مختلف است. اره میزی یکی از پرکاربردترین ابزارالات نجاری و ابزارهای کار با چوب به شمار می رود. پرکاربردترین چکشهای فلزی، چکشهای فلزی دو شاخ است. از سری دو شاخ این چکش نیز می توان به عنوان اهرم برای کشاندن میخ و پیچ و بیرون آوردن آنها از دیوار استفاده کرد. ولی نکته حائز اهمیت اینجاست که در واقعیت شاید خیلی نیازی به تمامی این ابزارها نباشد و با تهیه یک سری ابزار مهم و ضروری نجاری بتوان به هدف نهایی دست بافت.