ابزارهای ضروری نجاری کدام اند؟

برای مثال برخی از فرز دستیها دارای یک دسته برای هدایت فرز می باشند و در برخی دیگر از دو دسته، همچنین در مدل هایی که از آن تحت عنوان فرز انگشتی یاد میشود، دسته هدایتگر ندارند. اره فارسی بر از یک اره ظریف بر، بدون پشت و یا پشت دار تشکیل که بر روی دسته آن میله های متحرکی تعبیه شده است. به دلیل قابلیت تنظیم ارتفاع میتوان بر روی قطعات چوب شیار ایجاد کرد. اره عمود بر یک مدل اره برقی است و از آن می توان برای ایجاد برش و یا شیار بر روی سطوح مختلفی همچون تخته سه لایه، فیبر، آلومینیوم، چوب، پلاستیک و حتی آهن با ضخامت کم استفاده کرد. دریل یک ابزار برای ایجاد سوراخ استوانه ای بر روی انواع سطوح از جمله سطوح چوبی است که یکی از ضروری ترین و بهترین ابزارهای نجاری و همچنین تمام صنایع می باشد. در روی میله سوراخ هایی در فواصل معین تعبیه شده که برای ثابت نگه داشتن فکها می توان با یکی از این سوارخها، فکها را ثابت کرده و سپس به وسیله اهرم فشار، قطعه کار را محکم کرد.

در برخی از قسمت های کار بعد از چسب کاری نیاز به محکم کردن اتصالات است که در این قسمت از منگنه کوب استفاده می شود. به طور کلی اره فلکه های کوچک تر برای ظریف کاری و انجام کارهای کوچک و صنایع دستی بکار می رود و اره فلکه های بزرگ تر برای تولید و ساخت مبلمان و سازه های چوبی بکار برده میشود. پس از برش قطعات بزرگ چوبی اره فلکهای، جهت ساخت سازههای چوبی و مبلمان و انجام برشهای طولی الوارها کاربرد دارد. احتمالا کار با آن را در کارگاه های ساخت مبلمان و میزها دیده اید. رنده نجاری ابزاری کاربردی برای صاف و یکدست کردن سطوح چوب است و با لایه برداری سطح چوب آن را برای رنگپذیری آماده میکند. اولین ابزار نجاری است که جهت برش درختان و قطعات بزرگ چوب استفاده میشود. اره های برقی قدرت کمتری دارند و برای برش درختان نازک و هرس کاری مناسب هستند. چرا که دستگاه های صنعتی پرسر و صدا و برای فضاهای بزرگ طراحی شده اند ، نیاز به سیم کشی های بسیار گسترده و عظیم دارند،و همچنین حجم و وزن بسیار زیادی هم دارند و هیچگاه مناسب استفاده در فضای کارگاه های کوچک نمی باشند. اره فلکیهای کوچک مناسب کارهای کوچکتر و ظریفکاری و صنایع دستی است و همچنین سایز بزرگتر مناسب ساخت مبلمان و سازههای چوبی است.

از جمله صنایع پرکاربرد نیازمند به نجاری عبارتند از: کابینت سازی، مبلمان سازی، صنایع دستی، دکوراسیون داخلی، معرق کاری، منبت کاری و … این نیز یکی از بهترین ابزارهای نجاری است که کاری شبیه به دریل برقی معمولی انجام می دهد اما دقت بالاتر و همچنین موتور قوی تری نسبت به آن دارد. کیف ابزار یا جعبه ابزار یکی از وسایل مورد نیاز برای جمع آوری، نگه داری و حمل آسان برخی از ابزارآلات است که می توان از آن در هر کارگاه نجاری استفاده کرد. اره فارسی بر ، یکی از ابزارهای کارگاه نجاری که برای برش چوب در سایز و اندازه های مختلف مورد استفاده قرار میگیرد. یکی از بازوها ثابت و دیگری متحرک میباشد. میلی اصلی از آهن ساخته شده که بازوها بر روی آن قرار میگیرند و قابل تنظیم می باشند. از آنجا که این اره برای کارهای زاویه دار مورد استفاده قرار می گیرد، نام فارسی بر را به خود اختصاص داده است. در این بخش تخصصی راهنمای خرید ابزارهای نجاری به نقد و بررسی، معرفی پرفروش ترین و بهترین محصولات ابزارهای نجاری بازار آنلاین و آفلاین در کشور ایران همراه با قیمت همان روز میپردازیم و شما عزیزان میتوانید با مطالعه مطالب تخصصی بهترین ابزار مورد نیاز خود را تهیه کنید.

اگر در نظر دارید کار نجاری را به عنوان سرگرمی یا به عنوان یک حرفه انتخاب کنید، ما در این مقاله به معرفی ۸ ابزار برقی برای شروع کار نجاری پرداخته ایم. تمام این لوازم جانبی باید از نظر ایمنی کاملاً نشکن باشند. ممکن است یک مدل خاص از یک ابزار خارج از این محدوده قیمتی باشد (خیلی گران یا خیلی ارزان) ولی چون تعداد چنین مدل هایی خیلی کم بود عملا در محدوده قیمتی در نظر گرفته شده، وارد نشده است تا علاقمندان به خرید ابزار بتوانند با دید بهتری برای صرف بودجه لازم جهت خرید ابزارهای ضروری نجاری برنامه ریزی کنند. از این ابزار برای برداشتن لایههای نازک چوب از سطح کار استفاده میشود و برای تمیز کردن لبهها قبل از نصب بسیار مفید و لازم است. همچنین روی این زنجیر تیغههای کوچکی هم قرار دارد که برش چوب را بسیار آسان کردهاست. ارههای برقی هم دارای صدا و لرزش کمتری هستند و آلودگی هم ندارند ولی استفاده از برق، محدودیتهایی را برای استفاده از این نوع ایجاد کردهاست.