ابزارهای ضروری نجاری کدام اند؟

اما شما برای انتخاب و خرید مدل مناسب از هر دستگاه، نیاز به تجربه دارید. در این بخش، مهمترین ابزارهایی که در هر کارگاه نجاری مورد نیاز هستند معرفی می شوند. برای مغارکاری در شرایط مختلف و کاربریهای متفاوت، انواع مختلفی وجود دارد. دستگاه فارسی بر انواع مختلفی دارد که با نوع قطر تیغه و نوع حرکت تیغه دستگاه دسته بندی می شود. همانطور که از نام این وسیله مشخص است ابزاری برای اندازه گرفتن قطر قطعات میباشد. از ابعاد کوچک تر این اره برای برش ام دی اف و تخته های چوبی و از سایز بزرگ تر آن برای برش الوارهای بزرگ و قطعات ضخیم تر استفاده می شود. خط کش تیره دار یکی از بهترین ابزارهای نجاری است، این وسیله همان خط کش است اما طوری طراحی شده است که بتوان از آن برای علامت گذاری بر روی چوب به هنگام اندازه گیری استفاده کرد. دسته مغار جنس نسبتا محکمی دارد تا بتوان به وسیله پتک چوبی به آن ضربه وارد کرد و با این عمل نوک مغار درون چوب فرو رفته و باعث کنده شدن آن قسمت چوب می شود.

برای یک برش تمیز با ظرافت عمل بسیار حین برش چوب و تبدیل آن به الوار و یا سایر برش های طولی از جمله برای بریدن فاق و قوس از این ابزار بهره می گیرند. نازک کردن و کم کردن ضخامت چوب یا الوار و فرم دادن به آن از دیگر کاربردهای رنده به شمار می رود. اره زنجیری، اره میزی، اره گردبر، اره فارسی بر، رنده برقی، دریل، پیچ گوشتی برقی، اره عمودبر، قرز و اورفرز، سنباده زن و بلوور برقی از ابزارهای پرکاربرد نجاری از نوع برقی هستند. پیچ گوشتی یکی از انواع ابزارالات پرکاربرد نچاری می باشد. این اره نیز به دلیل دقت بالایی که به هنگام برش چوب دارد یکی از بهترین ابزارهای نجاری می باشد که می توان از آن برای ظریف کاری نیز استفاده کرد. اگر فقط یک یا دو بار قصد استفاده از ابزاری را دارید، ممکن است، اجاره یا خرید یک ابزار ارزان قیمت را در نظر بگیرید. از آنجا که نجاری یک زمینه مطالعاتی گسترده است، بسیاری از پروژه ها و نتایج ممکن، بسته به سطح مهارت شما و انتخاب ابزارهایی که برای پروژه ای که در ذهن دارید، بیشتر به آن نیاز دارید، متفاوت است.

این ابزار نجاری یک تیغه رفت و برگشتی در جهات بالا و پایین دارد که نوع تیغه، بسته به نوع چوب مورد نظر تغییر می کند. دارای تیغه ای است که به گونه ای طراحی شده است که می تواند به جلو و عقب حرکت نموده و این امکان را به شما می دهد که تکه های چوب عریض تری را برش دهید. این نوع از اره ها، نمونه ای از اره قابل حمل است که چوب را با مجموعه ای از دندان های چسبانده شده به زنجیره ای که دور یک نوار راهنما پیچیده شده و می چرخد، برش می دهد. ابزار های نجازی دستیسبک هستند و به راحتی جابجا می شوند و در هر نجاری یافت می شوند که شامل: پیچ گوشتی، مغار، چکش، اره دستی، رنده دستی، پیچ دسی و گیره می باشد. بهترین انتخاب برای کارگاه های نجاری، دریلی است که از علاوه بر قابلیت پیچ گوشتی، قابلیت چکشی جهت سوراخ کردن را نیز داشته باشد. مکنده خاک اره برای اطمینان از یک نتیجه کار مطلوب باید محیط به طور پیوسته مرتب شود مکنده خاک اره یکی از وسایلی است که با کمک آن براده های ریز چوب پخش شده در اطراف جمع میشود. ارگ نیاز به یک برش جزئی به صورت دستی نیاز باشد می توان به راحتی این کار را با استفاده از اره دستی انجام داد.

مغار و مته دستی در انجام بعضی کارها استفاده از ابزارهای برقی کاربردی نیست در اینصورت از مغار و مته دستی استفاده می شود. تا زمانی که فضای کار خود را به سیستم قدرتمند جمع آوری گرد و غبار مجهز نکنید، احتمال دارد، حین انجام کار، مقدار زیادی ذرات معلق در هوا تولید کنید. تابلو ابزارالات نجاری برای راحتی انجام امور و دسترسی آسان به ابزارالات حین کار بایستی یک تابلو ابزارالات نجاری در کارگاه خود داشته باشید. گیره نجاری نیز مانند سایر گیره هایی که برای کارهای مختلف مورد استفاده قرار میگیرند، ابزاری برای محکم نگه داشتن چوب به هنگام انجام کار های مختلف بر روی آن است تا کار با دقت انجام شود. این اره دقتی بسیار بالاتر از انواع اره های دیگر دارد و برای برش های منحنی و خم نیز بسیار دقیق است به همین دلیل از آن بیشتر برای معرق کاری استفاده می شود. برش عمیق تری که روی پنل ها زده می شود، با حرکت تیغه بالاتر از میز، ایجاد می شود.