ابزارهای ضروری نجاری کدام اند؟

معمولاً در خانه هایی با ساخت ویلایی و یا در پارکینگ یا انباری های با متراژ بالا، این کار قابل اجرا است. با این تفاوت که شاید قدرت کمتری به نسبت اره فلکه داشته باشد، اما با توجه به سبک بودن و قابل حمل بودن آن بسیار محبوب است و میتوان بسته به نیاز به راحتی انواع برشها را روی سطح قطعه کار اجرا کرد. همان طور که پیش تر اشاره شد، دنیای ابزار بسیار بزرگ و متنوع است به طوری که اگر افراد محدودیتی در زمینه مالی نداشتند شاید صدها و هزاران مدل ابزار مختلف را جمع آوری می کردند! شاید نیازی به در اختیار گرفتن تمامی ابزارهای موجود و صرف هزینهی مالی هنگفت وجود نداشته باشد. تیغه اره میزی قابلیت تنظیم ارتفاع را دارد و میتوان تیغه آن را در ارتفاع های مختلف تنظیم کرد و حتی قابلیت تنظیم زاویه نیز در اره میزی وجود دارد و برای برشهای زایه دار تا 45 درجه نیز میتوان از آن استفاده کرد. یکی از معروفترین این ارهها، ارههای ژاپنی هستند که هنوز هم در سراسر دنیا بسیار طرفدار دارند و پرکاربرد هستند.در مورد دیگر ارههای دستی میتوان از اره پنل که رایجترین نوع اره است، اره پشتدار که پشت آن برای جلوگیری از خم شدن اره در برشهای سنگین با یک تکه چوب یا فلز مهار شده، اره نوکتیز که نوک آن تیز و شکل آن مانند ارهماهی است و مناسب برشهای منحنی و مرکزی است، اره کمانی، و اره مویی که مناسب برش نئوپان و فیبر است، نام برد.

پس در مرحله اول باید تعیین کنید که قرار است برای شروع به کار در یک حوزه تخصصی کار کنید و یا اینکه می خواهید هر چیزی بسازید؟ عمق نفوذ تیغه در این دستکاه با بالا و پایین بردن صفحه دستگاه قابل تنظیم است و باید تنها اندکی از ضخامت برش مد نظر بیشتر باشد. در ارائه لیست ابزارها سعی شده است تا ابزارهایی معرفی گردند که در بازار ایران موجودند. استفاده از ابزار برقی در عین داشتن مزیتهای بیشمار مانند سرعت در کار و صرف نیروی بدنی به مراتب کمتر از ابزار دستی، میتوانند باعث بروز خطرات و آسیبهای جسمی شدید و همچنین افزایش ضایعات گردند. در این مطلب به معرفی بهترین ابزراهای نجاری، نکات مهم در خرید تجهیزات نجاری و کاربردی ترین گجت ها در کارگاه نجاری می پردازیم. برای آشنایی کامل با اره فارسی بر به مقاله راهنمای خرید فارسی بر در قسمت آموزه های ابزار در ابزار مارکت مراجعه نمایید و هرآنچه که برای انتخاب، خرید و استفاده از فارسی بر نیاز دارید را در این مقاله مطالعه کنید. برای مشاوره در زمینه راهاندازی کارگاه نجاری و خرید ماشینآلات صنایع چوب مورد نیاز برای شروع کار میتوانید با متخصصین گروه صنعتی نوین چوب در تماس باشید.

تقریباً می توان گفت در هر نوع کاری شما به یک وسیله برای صاف کردن ناهمواری های سطح چوب، پرزبرداری و آماده کردن سطح نهایی برای رنگ آمیزی نیاز دارید. سنبادۀ لرزان یکی از ساده ترین انواع سنباده برقی است که کار با آن تقریباً برای تمامی افراد ساده است و به مهارت زیادی نیاز ندارد. فرز دستی یا اور فرز یکی از دستگاه های مهم و تاثیر گذار است. اره نواری عمودی: نوع رومیزی این اره موجود است که می توان از آن برای برش تخته چوب های نازک در کارگاه های چوب استفاده کرد. سنباده در شکلها و کاربردهای مختلفی موجود هستند. در حالی که این دسته از ابزارها گستردگی بسیار زیادی دارند مثل: متر، کولیس، رولت، گونیا، پرگار، نقاله، کاتر، انواع خطکش و تراز و موارد دیگر، یک نجار به طور معمول حتماً از مداد و خطکش، گونیا و متر استفاده میکند. ابزارآلات دستی نجاری امروزه به طیف گسترهتری از تجهیزات گفته میشود و به طور کلی هر ابزاری که بتوان بدون هیچ وسیله خاصی و به راحتی آن را حمل کرد زیرمجموعهای از ابزارهای نجاری، Hand Tools و Power Tools است.

همچنین بشر هر روز تلاش می کند تا ضریب ایمنی این ابزار ها را بالاتر برد. اور فرز دستگاهی است که با دور بسیار بالا کار می کند. اور فرز نجاری ثابت دارای میز است و یا بر روی میز نصب می شود. با توجه به نیاز هر نجار وجود یک یا چند نوع سنباده در کارگاه نجاری کاملاً لازم است. جاروبرقی صنعتی یکی از ابزارهای نجاری نیست، ولی اهمیت وجود آن در کارگاه چوب بری نیاز به توضیح بیشتر ندارد. از قرن 18 میلادی و پیشرفت تکنولوژی ماشین آلاتی اختراع شد که باعث به وجود آمدن تحول در صنایع چوبی شد. برای اطمینان از اینکه سرمایۀ خود را صرف خریدهای اشتباه نمی کنید، بهتر است در ابتدا با لوازم بسیار ضروری و پایه ای شروع کرده و به مرور براساس آنچه از بازار می آموزید، کاربردی ترین لوازم را به صورت هوشمندانه به کارگاه خود اضافه کنید. این اره ها می توانند ابعاد مختلفی از ۳ اینچ تا ۱۶ اینچ داشته باشند. این اره با ابعاد متوسط، برای برشکاری طیف وسیعی از کارها مناسب است. در حالی که سایر ابعاد تنها برای کارهای بسیار بزرگ یا بسیار کوچک کاربرد دارند.