ابزارهای پرکاربردی که در نجاری استفاده میشود – ابزار دستی

از سمبه و چاقوی نشانه گذاری برای نشانه گذاری محل برش با اره یا سوراخ دریل استفاده می شود. برخی از ابزارهای نجاری همیشه و برای هر نوع کار با چوب لازم هستند که می توانیم به آنها ابزارهای مشترک نجاری بگوییم. یکی از مهمترین ابزاری که هر نجاری باید آن را داشته باشد، رنده است. کیف ابزار یا جعبه ابزار یکی از وسایل مورد نیاز برای جمع آوری، نگه داری و حمل آسان برخی از ابزارآلات است که می توان از آن در هر کارگاه نجاری استفاده کرد. تقریبا برای نصب هر سازه چوبی باید آن را نسب سطح تراز کنید تا هم از نظر کارایی و هم از نظر دیداری در شرایط مناسبی باشد. بر اساس استانداردهای بهداشت محیط کار، یک استاد کار نجار باید ساخت سازه را بر روی میز کار انجام دهد تا تسلط کافی بر دستگاه ها و سازه داشته باشد. اندازه ها در نجاری به میلیمتر هست و نیاز به دقت بالایی در کار دارید. گونیا در اندازههای مختلفی در بازار به فروش میرسد. تمامی مراحل ساخت سازه در نجاری وابسته به اندازههای دقیق و میلی متری است. در تخفیف ابزار ارائه خدماتی همانند مشاوره تخصصی ، ارسال رایگان و ضمانت اصالت برای تمامی اقشار جامعه وجود دارد و همچنین جایگاهی برای بهتر دیده شدن انواع ابزارآلات و برندها را ایجاد کرده ایم.

از یک مته چرخشی برای ایجاد سوراخ در انواع مواد از جمله پلاستیک ، فلز و چوب استفاده می کند. مخصوصا اگر قرار از قسمتی از فلز را سوراخ کنید، ابتدا با استفاده از سنبه و چکش علامت گذاری میکنید و در مرحله ی بعد با مته سوراخ میکنید. حتی اگر یک نجار نباشید، شما اغلب نیاز دارید که تعیین کنید یک سطح تراز هست یا خیر. از سمباده لرزان برای تمیز کردن سطح چوب کار شده به شکل براده برداری استفاده میشود. فارسی بر برای شکل دهی زاویه 45 درجه در قطعات کاربرد دارد. در واقع فارسی نوعی برش است که کاربر می تواند زاویه را از 90 درجه به نوع دلخواه تغییر دهد. پیشنهاد ما این است که بهترین گونیا را خریداری کنید و ترجیحا دو تکه نباشد. از کولیس برای اندازه گیری دقیق فاصله بین دو طرف چیزی استفاده می شود. مخصوصا وقتی قرار باشد دو تکه چوب را به یک اندازه برسانید. با استفاده از اهرم می توان تیغه اره را روی زوایای مورد نیاز تنظیم نمود و چوب را با زوایای متفاوتی برش داد. برای سوراخ کاری با استفاده از ابزار گرد بر هم می توان از دریل استفاده نمود.

اره دیسکی یکی از انواع اره های برقی مورد استفاده در نجاری و ام دی اف است که برای برش دادن مستقیم چوب و ام دی اف یا تخته های چوبی بکار میرود و تقریبا بجای اره میزی بکار برده میشود ولی چون میتوان آن را در دست گرفت و با آن کار کرد میتوان هنگام نصب درب چوبی ، کابینت ، هرگونه نصب دکور و یا در کارگاه برای برش چوب یا قطعاتی که بزرگ هستند و نمی توان آن ها را جابجا کرد استفاده می شود و به این خاطر به آن اره دیسکی یا اره گرد بر میگویند چون دقیقا مانند اره میزی توسط یک تیغه ی صفحه ایی که به آن تیغ اره گرد میگویند کار برش چوب را انجام میدهد. ، ابزارهای باغبانی، تراز لیزری، انواع قفل و … یکی از معمول ترین موارد استفاده از مغار در نجاری، در آوردن جای قفل و لولا هست.

از کاتر برای برش روکش و سایر موارد میتوان استفاده کرد. چکش ابتدایی ترین ابزار نجاری هست و نجار را با چکشی که در دستش هست میشناسند، هرچند که با ورود میخ کوب و منگنه کوب استفاده از چکش خیلی کم شده؛ اما نباید با اصالت کار پشت کرد! این ابزار استفاده کمتری دارد، اما در برخی موارد بسیار کارا و کار راه اندازه است. بنابراین اگر شما هم به دنبال لیست مناسبی در این زمینه هستید، قلم و کاغذ را در دست بگیرید و لوازم مورد نیاز خود را با مشاهدهی موارد این لیست، یادداشت کنید. در پروژههای نجاری حتی اگر دیگر از رندههای دستی و سوهان استفاده نشود، اما در مرحله فینیشینگ نیاز است که از انواع سنبادهها به صورت دستی استفاده شود. در ادامه سعی داریم با انواع این ابزار آشنا شویم. با وجود ارههای برقی، استفاده از این ابزار خیلی کم شده است؛ اما همچنان در کارگاه نجاری این ابزار بسیار کارآمد و مهم است. برای برش قطعات بزرگ اما با یک ضخامت مشخص بر روی میز از این نوع اره در تجاری استفاده میشود.