ابزارهای پرکاربردی که در نجاری استفاده میشود – ابزار دستی

انجام هر دو برش باریک و برش های مرکب با این ابزار امکان پذیر است همچنین امکان سرعت متغیر کار با آن را آسان تر می کند. تیغه نازک امکان تغییر جهت آسان در هنگام برش را فراهم می کند. طول تیغه همچنین با توجه به اندازه دستگاه شما و نوع چوب مورد نظر برای برش تعیین می شود. اره مویی برای قطع کردن چوب مناسب است و برای اتصالات هم استفاده می شود. اتصال بیسکویتی یکی از اتصالات مورد استفاده در صنایع چوبی است. در این مقاله به معرفی ابزارآلات مورد نیاز برای کارگاه نجاری می پردازیم.اولین سوال برای افرادی که می خواهند وارد شغل تولید مبلمان و ساخت دکوراسیون داخلی شوند این است،برای راه اندازی یک کارگاه نجاری و کابینت سازی چندابزار دستی برقی موردنیاز است وازکدام برند بهتر است خریداری کنیم؟ حدود قیمت این ابزار از ۲ تا ۱۰ میلیون تومان است که این موضوع به برند ابزار و قدرت و کارایی آن مدل از دستگاه وابسته است. این مدل از یک تیغه روی یک میز صاف تشکیل شده است. اره مویی از تیغه فولادی نازک با یک قاب آهنی به شکل C ساخته شده است. اره میزی، برای برش تابلوهایی است که برای ساخت قاب های کابینت از آن استفاده می شود.

گیره تنگ نجاری یکی از ابزارهای پرس و محکم کردن قطعات چوبی به شمار می رود. این ابزار از معروف ترین و پرکاربردترین ابزار برش چوب به شمار می آید که از دیرباز تاکنون مورد استفاده قرار می گیرد. از مغار و اسکنه به منظور برش و حک کردن چوب به صورت دستی استفاده می شود همچنین برای ایجاد آثار هنری از آنها به وفور استفاده می شود. این نوع ابزار دستی نجاری برای حذف قطعاتی از چوب به کار برده میشود که حذف آنها با سنباده امکانپذیر نیست. برای آشنایی بیشتر پیشنهاد می شود به مقاله ی بتونه حرارتی چوب مراجعه کنید. جهت اطلاعات بیشتر مطلب معرفی ابزارهای لبه چسبان پیشنهاد می شود. سه کاره نجاری دستگاهی است که کار سه وسیله رنده، اره میزی و دریل را با هم می تواند انجام دهد و برای کسانی که در کارگاه خود فضای کافی ندارند پیشنهاد می شود. این دستگاه می تواند عملیات چسباندن نوار و پرداخت آن را با هم انجام دهد.

وجود ریل های تلسکوپی در میز اره باعث می شود که بتوانید آن را بر حسب نیاز خود تنظیم کنید. شما می توانید با رنده نحاری یک تکه چوب را صاف کنید ، یک منحنی به آن اضافه کنید یا کار خود را مربع کنید. رنده ها برای شکل دادن به یک تکه چوب استفاده می شوند و در دو نوع برقی و دستی وجود دارند. مغار و مته دستی در انجام بعضی کارها استفاده از ابزارهای برقی کاربردی نیست در اینصورت از مغار و مته دستی استفاده می شود. داشتن 2 درسته در این اره باعث می شود که دو نفر بطور همزمان بتوانند عملیات برش کاری را انجام دهند. هدف از این طراحی این است که متر همیشه اندازهگیری دقیقی انجام دهد. خط کش تیره دار یکی از بهترین ابزارهای نجاری است، این وسیله همان خط کش است اما طوری طراحی شده است که بتوان از آن برای علامت گذاری بر روی چوب به هنگام اندازه گیری استفاده کرد. بتونه کاری به منظور رفع و رجوع هرگونه شکاف و سوراخ های کوچک روی سطح چوب است. هنگامی که شما به یک سمباده کاری نهایی رسیده باشید، (بعد از اتمام کار نجاری)، با استفاده از این ابزار نجاری، برای دستیابی به یک پایان واقعا خوب، یک زمان کوتاه سمباده کشیدن وجود دارد.

این نوع اره در اندازه و سبک های مختلف تیغه وجود دارند. استفاده می شود. تیغه های خرد شده یا فرسوده را می توان با یک سنگ تراش نوسازی کرد. برای عملیات رنده کاری می توان از دستگاه گندگی نجاری هم استفاده کرد که برای حجم کار زیاد مناسب است. اره نواری برای برش های خمیده و مستقیم مناسب است همچنین می توان از آن برای منبت کاری استفاده کرد. قبل از اینکه به سراغ معرفی لیست ابزارهای ضروری نجاری برویم باید به یک نکته مهم اشاره کرد. اگر علاقه مند به کار با چوب و دنیای هنرهای چوبی هستید، حتما ابزارهای نجاری هم برای تان جذاب و هیجان انگیز است. چوب یکی از مصالح پرکاربرد نجاری است که کارایی­های بیشماری در صنعت دکوراسیون منزل دارد. پوشش روی ورق های چوبی به دلیل آسیب پذیری آن در مقابل رطوبت اهیمت دارد. مشابه اره مویی، اره منبت نیز برای برش دقیق استفاده می شود اما تیغه آن از اره مویی نازک تر است به همین دلیل برای کارهای ظریف مناسب است. تیغه بلند آن مجهز به درجه های مختلف دندان اره است. این محصول برای گرفتن وسایل مختلف از جمله میخ و پیچ بسیار کاربرد دارد. بیشترین کاربرد منگنه کوب در ساخت مبلمان و درب است.