ارههای دستی نیز انواع متنوعی دارند

ضخامت میخ میخکوب های ظریف به پنج دهم میلیمتر هم می رسد که نوع بی سر آن اثری بسیار کم و ناچیز بر روی چوب می گذارد. البته این ابزارهای کار حتی اگر در کارگاه محدود شده باشند نیز بسیار مفید هستند بطوریکه منطقی به نظر می رسد که یک پروژه نجاری را در کارگاه به پایان برسانید و قطعه نهایی را به محل استفاده یا نصب آن ببرید. و مناسب اتصال و محکم کردن دو قطعه می باشد. اره با دنبال کردن خطی که با چاقوی نشانهگذاری کشیده شده است لبه صاف و تمیزی ایجاد میکند. چاقوی نشانهگذاری یکی از سادهترین ابزارهای نجاری دستی است که برای کشیدن خط روی چوب قبل از بریدن آن با اره به کار میرود. به این میز، میز مونتاژ هم میگویند که میتوان تختههای چوب، اره، ابزارهای دستی، پیچ و مهرهها یا کفرنده را برای دسترسی آسانتر روی آن قرار داد. دریلهای مورد استفاده در کارگاههای نجاری نیز به منظور تسهیل فرو رفتن پیچ در سطح چوب، رد کردن سیم از درون چوب و انواع دیگری از کارها مورد استفاده قرار میگیرند. از وسایل مورد نیاز نجاری که برای سنباده کردن سطوح به شما کمک میکند.

تقریبا در همه پروژههای نجاری شما نیاز به چک کردن زوایای مختلف، اتصالات فارسی و یا درز انقطاع خواهید داشت. برخی اوقات شما نیاز خواهید داشت تا از عمود بودن زاویه اتصال خود اطمینان حاصل نمایید. از طرفی دیگر خرید جعبه ابزاری مناسب که با توجه به نیازهای شما انتخاب شود، بسیار مهم است؛ زیراجعبه ابزارهایی که این روزها در بازار تولید میشوند درمدلهای مختلف و با توجه به نیاز کاربر خانگی و کاربر حرفهای تنوع فراوانی دارد. همچنین میخکوب برای کوبیدن و وارد کردن میخ و منگنه کوب برای وارد کردن و کوبیدن سوزن منگنه بر روی سطوحی مانند چوب پلاستیک و مصالح ساختمانی کاربرد دارد. اره فارسی بر از یک اره ظریف بر، بدون پشت و یا پشت دار تشکیل که بر روی دسته آن میله های متحرکی تعبیه شده است. دستگاهی برقی با دقت تیغه بالا بوده که برای ظریف کاری و معرق کاری استفاده می شود. شما می توانید برای انجام پروژه های نجاری خود سوراخ کاری کنید، پیچ ببندید و سایر کارهای مهم را انجام دهید. ابزارهای دستی برای نجاری ضروری بوده و بسیاری از ابزارهایی که شما استفاده میکنید، همانهایی است که شاید شما در جعبه ابزار خود آنها را داشته باشید.

به جز ابزارآلات نجاری، بسیاری از ابزارها و متعلقات نجاری وجود دارند که کار با چوب را آسانتر و ایمنتر میکنند. از شناسایی و خرید ابزار و لوازم مورد نیاز برای کارگاه خود تا شناخت انواع مختلف چوب و بسیاری از اموری دیگر که حتی خبرههای این حرفه نیز پس از سالها کار کردن هنوز قادر به فراگیری تمام آنها نیستند. برای وارد شدن به حرفه نجاری یا انتخاب حرفه ی نجاری به عنوان شغل، شناخت این ابزارها و کارایی آن ها بسیار مهم است. البته استفاده از همه این ابزارها بهصورت یکجا شاید لازم نباشد؛ اما حتماً باید این تجهیزات را در کارگاه نجاری خود داشته باشید. در اینجا لازم دانستیم به معرفی ابزار نجاری برقی بپردازیم که با بکار گیری این ابزار دقت و سرعت کار بالا می رود و طبیعتا نجار می تواند سفارش های بیشتری را دریافت کند. را عرضه کند شما را با ابزارآلات نجاری آشنا می کند. برای پروژههای کوچک، شما میتوانید از یک گونیا ساده نیز استفاده نمایید.

تمام دستگاههای نجاری خطرناک هستند؛ به همین جهت برای استفاده از هر دستگاه با تجهیزات ایمنی مربوط به آن را استفاده کنید. مرحله بعدی که باید به آن توجه داشت، انتخاب نوع تیغه و تنظیم تیغ اره برش روی دستگاههای برش مانند اره میزی است که ارتفاع و جهت تیغه را قبل از برش باید تنظیم کرد. با تغییر تیغه به بالا و پایین، می توان عمق برش را کم یا زیاد نمود. ارههای دورکن واگنی دارای میز نمونههای ابزارآلاتی هستند که شما قادر به یافتن آنها تنها در کارگاههای نجاری خواهید بود چرا که آنها دارای وزن بالا و ابعاد بزرگی هستند که آنها را ابزارهای پرتابل و قابل حملی نمیسازد. ممکن است تصور کنید که در اختیار داشتن لوازم حرفه ای متنوع، کمک زیادی به شما خواهد کرد. برای نجارهای حرفه ای و آماتور، تمیز کردن وسایل و لوازم نجاری، در پایان هر روز کاری و نگهداری آنها به یک مکان منظم، کمک زیادی به آنها خواهد کرد.