انواع ابزار نجاری کدام است و چگونه یک کارگاه نجاری خانگی داشته باشیم؟

امروزه ابزارهای اندازهگیری نیز همانند سایر وسایل نجاری با بهرهگیری از تکنولوژیهای روز دستخوش تغییرات فراوانی شدهاند و از دقت اندازهگیری بالایی برخوردارند. این اره نیز به دلیل دقت بالایی که به هنگام برش چوب دارد یکی از بهترین ابزارهای نجاری می باشد که می توان از آن برای ظریف کاری نیز استفاده کرد. 3. چکش میخکش: در انتخاب چکش باید دقت لازم را به کار گرفت. هرچند اکنون ارههای برقی و دستگاههای چوببری متفاوتی در بازار موجود هستند که عمل برش چوب را بسیار آسانتر و دقیقتر انجام میدهند. این متر در مدلهای پارچهای و فلزی موجود است. نجاری یکی از شغلهایی است که ابزار در آن اهمیت زیادی دارد. 4. مغار: هنگام کار با چوب استفاده از مغار کاربردهای فراوانی دارد و برای تراشیدن و کندهکاری چوب از آن استفاده میشود. ارّه جزو ابزارآلات است که برای برش قطعات استفاده میشود. گیره وسیلهای است که برای ایمنی و اتصال قطعات چوب بر روی میز کار از آن استفاده میشود و در برشهای زاویه دار اهمیت این وسیله بیشتر مشخص میشود. انواع گیره ها برای نگه داشتن قطعات، جاروبرقی کارگاهی و تعدادی گجت های کوچک برای ساده سازی کارهای خاص نجاری از جمله مواردی هستند که می توانند مورد توجه قرار گیرند.

ابزار مارکت فروشگاه تخصصی ابزار است که مدلهای مختلف انواع اره فلکه را با مشخصات کامل و عکس اره فلکه برای راحتی انتخاب شما کنار هم گرد آروده و با ارسال رایگان در اختیار شما قرار دارد. چکش انواع مختلفی دارد و از مهم ترین و پرکاربردترین چکش ها در نجاری می توان چکش میخ کش، چکش چوبی و لاستیکی اشاره کرد. کاربرد اصلی دریل ایجاد سوراخ با قطر های مختلف در سطوح مختلف از جمله سطوح چوبی و … اره عمود بر یک مدل اره برقی است و از آن می توان برای ایجاد برش و یا شیار بر روی سطوح مختلفی همچون تخته سه لایه، فیبر، آلومینیوم، چوب، پلاستیک و حتی آهن با ضخامت کم استفاده کرد. برش اریب، برش عرضی و حتی برش دادو. این جزو ابزارآلاتی هست که کاربرد زیادی در صنایع چوب و حتی در مهندسی و پزشکی دارند. 3. گونیا: این وسیله نیز جزو وسایل مربوط به اندازهگیری در کار با چوب است. 5. میز کار: این وسیله در فهرست ابزار نجاری، یکی از وسایل ضروری است. اره نجاری یکی از مهمترین انواع وسایل نجاری است که جهت برش دادن انواع چوب استفاده می شود. در این بخش، مهمترین ابزارهایی که در هر کارگاه نجاری مورد نیاز هستند معرفی می شوند.

شاید مهمترین و اساسی تری قطعه تجهیزات و لوازم نجاری در کل نجاری، میز یک نجار باشد. تفنگ میخکوب: این وسیله ابزاری مناسب برای استفاده از میخ است و باعث صرفهجویی در زمان میشود. 2. تراز: نجاران برای اطمینان از یکنواختی و مسطح بودن سطح محصولات چوبی از این وسیله استفاده میکنند. در یک کارگاه، به غیر از تجهیزات اصلی که برای برش و اتصال قطعات چوبی مورد نیاز هستند، به تعدادی لوازم جانبی نیاز خواهید داشت. مدادهای مکانیکی جدید بدون نیاز به تراشیدن میتوانند جایگزین مدادهای ساده شوند. برای مشاهده بقیه لیست پیشنهادی ابزارهای ضروری نجاری همراه با لیست قیمت آن کافیست تا بر روی تصویر زیر کلیک کنید و با وارد کردن ایمیل تان، کتاب PDF “ابزارهای ضروری نجاری وودیانو” را به رایگان دانلود کنید. از دریل ستونی برای سوراخ کردن فلز، چوب و پلاستیک استفاده میشود. همچنین از گونیا برای مشخص کردن عمود بودن زاویههای مختلف استفاده میشود. این به شما امکان می دهد سوراخ ها را پر کنید و برای لکه گیری یا رنگ آمیزی آماده شوید. برای خرید اره افقی بر یا اره همه کاره میتوانید در سایت ابزار مارکت بهترین مارک های این ابزار کاریردی را مشاهده کنید و با بهترین قیمت اره افقی بر خود را خریداری نمایید و با ارسال رایگان در محل خود تحویل بگیرید.

آیا هنوز هم از ابزارهای قدیمی برای پروژه های نجاری خود استفاده می کنید؟ گیره نجاری فقط برای محکم نگه داشتن قطعات استفاده نمیشود. ابزاری که برای اندازه گیری دقیق طول و قطر داخلی و عمق قطعات مختلف استفاده میشود. برای کارهای چوب بری و گرد و غبار سنگین ممکن است دستگاهی با (CFM) ۱۲۰ تا ۱۵۰ مورد نیاز باشد. ارگ نیاز به یک برش جزئی به صورت دستی نیاز باشد می توان به راحتی این کار را با استفاده از اره دستی انجام داد. محدودکردن ابزارآلات کار با چوب بسیار دشوار است اما ما در اینجا ابزارهایی را معرفی می کنیم که برای شروع کار به آنها نیاز پیدا خواهید کرد. گاها برای انجام ظریف کاری مثل بریدن یا صاف کردن قسمتهای کوچک و انجام طرحهای مختلف بر روی چوب با ابزار های برقی نمیتوان به درستی انجام داد. 1. گیره: نمیتوان در معرفی ابزار نجاری و کار با چوب نامی از گیره نبرد. این وسیله، در عین سادگی قادر است هم میخ بکوبد و هم میخ را بیرون بکشد و یک وسیله ضروری میباشد.