انواع ابزار نجاری کدام است و چگونه یک کارگاه نجاری خانگی داشته باشیم؟

حدود قیمت این ابزار از ۲ تا ۱۰ میلیون تومان است که این موضوع به برند ابزار و قدرت و کارایی آن مدل از دستگاه وابسته است. این حجم وسیع از ابزارها و ماشین آلات نجاری باعث شده است تا علی رغم در دسترس بودن گزینه های بی شمار برای انتخاب، کمی کار به خصوص برای افرادی که به تازگی قصد ورود به این حرفه را دارند سخت شود! از مهمترین مزایای اره های موتوری پرتابل بودن یا قابل کار بودن در مکان هایی است که برق وجود ندارد و عموما از اره زنجیری برای برش درخت استفاده میشود و در جنگل یا مزارع صنعتی تولید چوب برق وجود ندارد و به همین دلیل از اره های برقی نمیتوان در این فضاها استفاده کرد ولی بزرگ ترین مشکل اره های موتوری صدای بسیار زیاد و لرزش و آلودگی ناشی از سوختن سوخت فسیلی است ولی از بزرگ ترین محاسن این اره ها قابل حمل بودن و استفاده در هر مکانی است و البته قدرت بسیار زیاد آنها. وجود رطوبت در چوب همواره یکی از مشکلات نجاران است.

اره گردبر یکی از رایج ترین نوع اره برقی است. اره مویی از تیغه فولادی نازک با یک قاب آهنی به شکل C ساخته شده است. رنده ها برای شکل دادن به یک تکه چوب استفاده می شوند و در دو نوع برقی و دستی وجود دارند. برای عملیات رنده کاری می توان از دستگاه گندگی نجاری هم استفاده کرد که برای حجم کار زیاد مناسب است. امروزه تقریبا برای تمامی کاربردهای نجاری ابزار برقی موجود است . انجام هر دو برش باریک و برش های مرکب با این ابزار امکان پذیر است همچنین امکان سرعت متغیر کار با آن را آسان تر می کند. اره میزی، برای برش تابلوهایی است که برای ساخت قاب های کابینت از آن استفاده می شود. رعایت نکات ایمنی در هر کاری از اولویت بالایی یرخوردار است. رطوبت سنج کمک می کند متوجه شویم چوب به اندازه کافی خشک شده است یا نه. با تیغه مناسب، یک اره گردبر تقریباً هر چیزی را می تواند قطع کند.

اگر در نظر دارید کار نجاری را به عنوان سرگرمی یا به عنوان یک حرفه انتخاب کنید، ما در این مقاله به معرفی ۸ ابزار برقی برای شروع کار نجاری پرداخته ایم. آنها ظروف را به محل شما تحویل می دهند، به شما اجازه می دهد تا آنها را بارگذاری کنید، سپس آنها را انتخاب کنید و آنها را به مکان جدید خود منتقل کنید. بتونه حرارتی به عنوان یکی از جدید ترین روش های بتونه مورد استفاده قرار می گیرد. برای آشنایی بیشتر پیشنهاد می شود به مقاله ی بتونه حرارتی چوب مراجعه کنید. بتونه کاری به منظور رفع و رجوع هرگونه شکاف و سوراخ های کوچک روی سطح چوب است. تیغه بلند آن مجهز به درجه های مختلف دندان اره است. کارگاه های نجاری که در حال حاضر مشغول فعالیت هستند، به دلیل وجود طرحها و مدلهای متفاوت اشکال چوب نیازمند دستگاه های متفاوتی میباشند. در تاریخ حرفه نجاری و کار با چوب، ابزارآلات برقی نوآوریهای تازه میباشند. در صورت نیاز به برش شکل، الگو یا سایر طرح های پیچیده، اره های دست گزینه خوبی هستند. کوبه نجاری شباهت زیادی به چکش دارد زیرا هر دو سر بزرگی دارند و برای ضربه زدن به کار میروند.

معمولا این ابزار دارای 5 ایستگاه برای :چسب زنی، اره سر و ته زن، فرز بالا و پایین، لیسه نوار و پولیش می باشد. جهت راه اندازه کارگاه نجاری یا یک کارگاه مبلسازی باید با ابزار آلات مخصوص به آن آشنایی داشت. برای افزایش کارایی قوانین ایمنی باید همیشه و بدون استثناء بکار گرفته شوند. اره نواری برای برش های خمیده و مستقیم مناسب است همچنین می توان از آن برای منبت کاری استفاده کرد. کارکرد دریل به نوع مته ای است که روی آن سوار می شود. اره عمودبر می تواند اشکال پیچیده ای را در چوب برش بزند. استفاده از وسایل چوبی قدمت دیرینه ای دارد، و به زمانی بر می گردد که انسان ها از چوب و سنگ برای خود وسایل زندگی می ساختند. وجود ریل های تلسکوپی در میز اره باعث می شود که بتوانید آن را بر حسب نیاز خود تنظیم کنید. اگر میخواهید در کارگاه خودتان یک کار تمیز و شگفت انگیز ارائه کنید حتما باید یک میز کار در آن داشته باشید.