انواع ابزار نجاری کدام است و چگونه یک کارگاه نجاری خانگی داشته باشیم؟

مشخصات هر کمربند و یا کیف دارای لوازم نجاری بسیار متفاوت است، اما شما همیشه باید به دنبال یکی از آنها باشید که فضای لازم برای چکش، نوار اندازه گیری و همچنین برای پیچ، میخ و وسایل دیگر ضروری داشته باشد. ابزار آلات نجاری هر روز پیشرفته تر شدند و از کارایی سریع و بهتری برخوردار شدند. اگر تازه کار خود را شروع کرده اید،این یکی از اولین ابزارهای برقی برای نجاری است و بسیار مهم است زیرا می توانید از آن برای ایجاد هر نوع برش روی چوب استفاده کنید،از جمله برش های عرضی و حتی برش های مورب. که این وسیله را می توان گفت یکی از مهم ترین ابزار نجاری محسوب می شود. اگر شما ابزارهای برقی دارید که بی سیم نیستند، به احتمال زیاد روزی به سیم برق اضافی نیاز خواهید داشت تا بیشترین استفاده را از آنها ببرید. بیشتر اره های میز به شما این امکان را می دهند که عمق را با تنظیم تیغه به بالا یا پایین تنظیم کنید، به این ترتیب می توانید برش های بسیار دقیق تری نسبت به سایر اره ها انجام دهید. همچنین تیغه اره چکشی، تیغه مخصوص برش فلزات هم دارد که در جای خود مورد استفاده قرار می گیرد.

اره های کمان دار، اره های برقی، اره های مقابله ای و اره های قطب نما همگی در این گروه قرار می گیرند که اغلب مختص کارهای تزئینی هستند. هنگامی که شما آماده مقابله با طرح های پیچیده تر هستید، هیچ جایگزینی برای این ابزارها وجود ندارد. جدا از افزایش دقت در کار، این وسیله ی بسیار کاربردی، سطح کار شما را برای انجام کارهای مختلف نیز ایمن تر می کند. ابزارآلات دستی نجاری امروزه به طیف گسترهتری از تجهیزات گفته میشود و به طور کلی هر ابزاری که بتوان بدون هیچ وسیله خاصی و به راحتی آن را حمل کرد زیرمجموعهای از ابزارهای نجاری، Hand Tools و Power Tools است. معمولا از این ابزار برای برش های اولیه استفاده می شود و نه در برش های نهایی جاری. به عبارتی برای برش های نجاری، همه کاره و دقیق تر از یک مداد عادی است. می توانید برای جمع آوری لیستی از ابزارهای لازم برای کار از برنامه های موجود به صورت آنلاین یا کتابهای نجاری استفاده کنید. این رنده در دو نوع دسته چوبی و دسته فلزی در بازار موجود هستند و هر کدام از آنها نیز انواع خاص خود را دارند.

هنگام خرید ابزارهای جدید تصمیمات بهتری خواهید گرفت، زیرا اطلاعات بیشتری در مورد ابزارهای موجود و نحوه استفاده از هر یک برای انجام وظیفه خاص خود خواهید داشت. پیشنهاد میکینم از پست نحوه ساخت تخت خواب با پالت های چوبی (آموزش کامل) دیدن کنید. به عنوان مثال اگر قصد دارید به طور خاص در زمینه ساخت گیتار یا ساخت ظروف چوبی کار کنید ابزارها و وسایلی که نیاز دارید به شدت با ابزارهای مورد نیاز برای ساخت خانه های چوبی متفاوت است؛ و صد البته هزینه های تهیه ابزار در هر کدام از این کسب و کارها بسیار متنوع است. توضیحات ما در زمینه ی ابزار نجاری – لوازم نجاری به پایان رسید. آنچه در ادامه عنوان می شود، لیستی از مواردی است که ما ابزار ضروری نجاری میدانیم و به راحتی بر اساس ابزار دستی، ابزار برقی، لوازم جانبی، تجهیزات ذخیره سازی و تجهیزات ایمنی به بخش هایی تقسیم می شوند.

کاری که پولیشر در صنعت نجاری انجام میدهد به مشابه همان چیزی است که در بخش سنباده معرفی کردهایم با این تفاوت که از پولیشر به عنوان نوع برقی سنباده استفاده میشود. برای بالاتر بردن دقت برش های طولی و عرضی، می توان با استفاده از یک راهنمای گونیا شکل به میزان قابل توجهی کار را حرفه ای تر انجام داد. در ضمن باید توجه داشته باشید که این کار را قبل از شروع به کار انجام دهید و بعد از تنظیم عق مورد نظر کار را شروع نمایید. شاید به ظاهر ماشین پوست یا همان پولیشر شبیه به دستگاه سنگ فرز باشد اما کاملا با سنگ فرز آهنگری متفاوت است و نباید از هیچ دستگاهی با دور زیاد به جای ماشین پوست یا پولیشر استفاده کرد چون خطرات جبران ناپذیری دارد. بیشتر اوقات برداشتن یک ابزار دستی مانند ارّه دستی و شروع به کار راحتتر از روشن کردن یک ماشین و کار با آن است.