انواع ابزار نجاری کدام است و چگونه یک کارگاه نجاری خانگی داشته باشیم؟

موفقیت در پروژه نجاری شما ، از کفپوش چوبی گرفته تا کابینت آشپزخانه گرفته تا مبلمان ظریف ، به میزان رطوبت صحیح جنگل هایی که برای منطقه خود در کشور استفاده می کنید بستگی دارد. نشانهگذاری و اندازهگیری اولین مرحله در ساخت هر پروژه نجاری است و دقت عمل در این مرحله در تمامی پروسه ساخت یک پروژه مؤثر است. یک نجار و نجار خوب همچنان به مهارت دستی نیاز دارد تا بتواند ابزارهای دستی را به طور ایمن و مؤثر کار کند و از آن استفاده کند. چرا که انتخاب از بین این تعداد از برند مختلف که هر کدام قیمت و کارایی مربوط به خود را دارند ممکن است کمی گیج کننده به نظر برسد. چکش ها انواع مختلفی دارند که هر کدام برای موردی خاص قابل استفاده هست. این به شما امکان می دهد سوراخ ها را پر کنید و برای لکه گیری یا رنگ آمیزی آماده شوید. آنها می تواند حفره های ریزی ایجاد کند که سطح را خراب کرده و نیاز به پر شدن دارد. از این مدل برای ایجاد شیارهایی با عمق کم و باریک با دقت بالا استفاده می شود. عمق برش با تغییر موقعیت تیغه به بالا و پایین ،تغییر می کند.

به این معنی که اگر چوب در شمال شرقی مرطوب برداشت شود ، اما قرار است به جنوب غربی خشک منتقل شود ، بیش از چوبی که در شمال شرقی نگهداری می شود برای استفاده توسط کارگران چوب خشک می شود. انواع مختلفی وجود دارد ، اما نوعی که از تیغه های یکبار مصرف استفاده می کند متداول ترین آنهاست. از قسمت پهن آن برای ضربه زدن و تخریب چیزی استفاده می شود و از قسمت پنجه شکل جلوی چکش به عنوان اهرم می توان استفاده کرد، داخل این قسمت شکافی وجود دارد که برای بیرون کشیدن میخ کاربرد دارد. دریل برقی یک ابزار قدرت دستی است که از موتور الکتریکی استفاده می کند. متر نیز مانند وسایل دیگر، انواع مختلفی دارد که از بین آنها می توان به متر لیزری، متر دستی یا ساده و متر مهندسی اشاره کرد. فرز دستی نیز از دیگر ابزارهای کارگاه نجاری که برای ایجاد شیار و لبه بر روی سطوح چوب کاربرد دارد و از لوازم مورد استفاده و معمول نجارها، منبت کارها، معرق کارها و به نوعی افرادی که با چوب و هنرهای چوبی سرو کار دارند، می باشد.

از دیگر کاربردهای این محصول، ایجاد دو راهه در صفحات چوبی، برش عرضی قطعات، ساخت فاق و زبانه است. اور فرز از جمله ابزارالات نجاری برای صیقل کردن قطعات همچنین برای ایجاد انواع مختلف طرح ها و شیارهای منظم میباشد. برای کار روی کابینت ها یا مکان های تنگ در نجاری ، به یک پیچ گوشتی با یک ساقه نازک نیاز دارید تا بتوانید به پیچ هایی برسید که داخل سوراخ های عمیق هستند. شما همچنین به یک پیچ گوشتی اسلات کوچک و متوسط نیاز خواهید داشت. من انواع مختلفی از پیچ گوشتی را در کارگاه خود دارم؛ سایزهای 1، 2 و 3 فیلیپس، انواع دوسو، چهارسو و ستارهای. پیچ گوشتی یکی دیگر از ابزارهای دستی نجاری است که جزء ضرورت های هر کارگاهی محسوب میشود. یکی دیگر از ابزارهای دستی ضروری در نجاری مغار است. مجموعه ای از مغار ها باید بخشی از هر میز کار باشد. هر کارگر چوب برای تمیز کردن اتصالات و برش اره به مغار نیاز خواهد داشت.

هر کارگر چوب به چند تراز نیاز دارد. تراز نجاری، رایجترین نوع تراز اندازه گیری است که معمولا در طولهای ۲۴ تا ۹۶ اینچ (۶۰.۹۶ سانتیمتر تا ۲.۴۳ متر) تولید میشود. هر صنعتگری می داند که ابزار مناسب برای پروژه در تولید به موقع یک محصول نهایی با کیفیت بسیار مهم است. انتخاب ابزارهای دستی مناسب برای هر مرحله از فرآیند تولید و همچنین نحوهی استفادهی صحیح از ابزار، مکمل دانش مربوط به ماهیت و ویژگیهای چوب در حوزهی درودگری است. مهمترین قسمت این ابزار، خزانه تیغه آن است که با قرار دادن پایه تیغه در داخل آن و چرخاندن مهره مربوطه، پایه را در جای خود تثبیت می کند. با این حال ، همه رطوبت سنجهای بدون سوزن یکسان نیستند – به دنبال مکانیکی بگردید که از فناوری استفاده کند که تحت تأثیر رطوبت سطح چوب نباشد ، مانند رطوبت سنج های واگنر با فناوری IntelliSense. به محض اینکه قطعه ای برش داده شد ، می توانید سطح آن را یکسان با بلوک های دیگر صاف کنید . این ابزار قابل تنظیم است ، و می توانید آن را در زاویه ای که می خواهید علامت گذاری کنید قفل کنید ، و علامت گذاری چندین زاویه را امکان پذیر و راحت تر می کند.