انواع ابزار نجاری کدام است و چگونه یک کارگاه نجاری خانگی داشته باشیم؟

خرپا نوعی پایه قابل حمل است که به راحتی می توان آن را با قوطی های فلزی ساخت و بر روی آن صفحه ای چوبی قرار داد تا تبدیل به میز کار نجاری شود. این اره به یکی از اصلی ترین وسایل کاربردی در لوازم نجاری تبدیل شده است. در یک کارگاه، به غیر از تجهیزات اصلی که برای برش و اتصال قطعات چوبی مورد نیاز هستند، به تعدادی لوازم جانبی نیاز خواهید داشت. امید است مطالبی که در خصوص ابزار نجاری – لوازم نجاری بیان نمودیم برای شما مفید واقع شده باشند. شما می توانید با رنده نحاری یک تکه چوب را صاف کنید ، یک منحنی به آن اضافه کنید یا کار خود را مربع کنید. تنظیم کننده آنها معمولاً دارای یک سطح محدب یا مقعر است تا میخ ها را بهتر بگیرد و از لغزش و آسیب رسیدن به چوب جلوگیری کند. برای کار در کارگاه و نجاری، هیچ چیز نمی تواند جای کمربند چرم ابزار نجاری را بگیرد. تراز نجاری، رایجترین نوع تراز اندازه گیری است که معمولا در طولهای ۲۴ تا ۹۶ اینچ (۶۰.۹۶ سانتیمتر تا ۲.۴۳ متر) تولید میشود.

اگر قصد دارید یک گوشه از زاویه ها را اندازه بگیرید ، یک گونیا مورب یا مدلT-Bevel ابزاری مفید خواهد بود. اره چکشی ابزاری برقی دستی است که برای برش های بدون قاعده، صاف یا منحنی استفاده می شود. از رایجترین انواع مغار میتوان به این موارد اشاره کرد: مغارهای تخت در ابعاد مختلف، مغار سرکج، مغار شفره و مغارهای منحنی. یکی دیگر از ابزارهای دستی ضروری در نجاری مغار است. این اره در عین حال که نوعی وسیله برقی برای نجاری می باشد، چون بر روی میز ثابت قرار ندارد حالت دستی نیز دارد و می توان از آن برای برش هر قسمت چوب استفاده کرد. گونیای مرکب شباهت بسیار زیادی به گونیا دارد و تفاوتش این است که با استفاده از مکانیزمی خاص میتوان در هر زاویهای آن را قفل کرد. برای بالاتر بردن دقت برش های طولی و عرضی، می توان با استفاده از یک راهنمای گونیا شکل به میزان قابل توجهی کار را حرفه ای تر انجام داد.

این نوع گونیا ابزاری بسیار باارزش در کارگاه نجاری به شما میرود. رنده نجاری یکی از ملزومات کارگاه نجاری است. مهمترین نکته این است که تیغه صفحه رنده تیز باشد. رطوبت سنج چوب با کیفیت برای موفقیت درازمدت هر پروژه نجاری که با هم تنظیم کنید ، حیاتی است. استفاده از چکش برای میخ زدن قطعات چوب به هم می تواند کاملاً استرس زا و اتلاف وقت باشد. میخ کوب انواع مختلفی دارد و کار کردن با این دستگاه یکی از لذت بخش ترین مراحل کار با چوب است. اور فرز توسط تیغ های مختلفی که تنوع بسیار گسترده ایی دارند کار فرزکاری را انجام میدهد و قابلیت تغییر نوع و شکل تیغ را نیز دارد که مجموعه بسیار گسترده ایی از انواع اشکال و مدلهای مختلف تیغ در بازار موجود است یا در ست های کامل تیغ اور فرز موجود است که میتوانید نسبت به نوع کار این ست ها و ابزارهای تکی را خریداری نمایید. برای خرید اره افقی بر یا اره همه کاره میتوانید در سایت ابزار مارکت بهترین مارک های این ابزار کاریردی را مشاهده کنید و با بهترین قیمت اره افقی بر خود را خریداری نمایید و با ارسال رایگان در محل خود تحویل بگیرید.

درست مانند چکش، همه حداقل در طول زندگی خود یکبار از پیچ گوشتی استفاده کرده اند. هر کسی در طول عمر خود حداقل یکبار از چکش استفاده کرده است. آسیاب های چوبی سعی می کنند دسته های چوبی خود را با توجه به هدف نهایی محصول نهایی خشک کنند. برخی از رطوبت سنج ها دارای سنجاق هایی هستند که به سطح چوب نفوذ می کنند. برای تیز نگه داشتن اسکنه ها و ابزار ها مناسب و ضروری است. به دنبال یکی از آنها بگردید که ایمن باشد و برای نگه داشتن و چرخش خیلی سنگین نباشد. برای مثال برای ساخت یک قاب عکس، داشتن گوشه و زاویه الزامی است که بواسطه اره فارسی بر به راحتی می توان این کار را انجام داد. در نوع دوم حرکت رفت و برگشتی توسط موتور و میل لنگ متصل به محور آن انجام می شود. از آنجا که این اره برای کارهای زاویه دار مورد استفاده قرار می گیرد، نام فارسی بر را به خود اختصاص داده است.