انواع عمل جراحی زیبایی صورت و نحوه انجام آنها – دکتر رضا امیرزرگر

این نوع عمل مناسبت ترین نوع عمل برای مردان است. در این نوع عمل قوس زیادی به بینی داده نمی شود و نوک بینی تا جایی بالا برده می شود که افتادگی آن برطرف شود. اما ممکن است در پوست های بسیار ضخیم در صورت وجود چربی اضافه مقداری از آن برداشته شود ولی به هیچ عنوان پوست نازک نمی شود. به طور مثال برخی خانم ها به دلیل داشتن لابیاهای بزرگ، بدشکل و با رنگ تیره از ظاهر اندام تناسلی خود رضایت کافی را ندارند، بنابراین در این افراد با استفاده از دستگاه لیزر و بدون هیچ گونه درد و خونریزی اصلاحات مربوط به اندام تناسلی صورت می گیرد. 1- جراحی­ های زیبایی مشمعول هیچ بیمه ­ای نیستند و شما قبل و بعد عمل نمی­توانید درخواست جبران هزینه از بیمه­ ها یا از ارگان­های امدادی و درمانی مانند خدمات­ درمانی، تأمین ­اجتماعی، نیروهای­ مسلح، بانك­ها، بیمه ­های تكمیلی و هر گونه بیمه­ ی دیگری داشته باشید. مهم ترین نکته ای که باید در پیش چشم داشته باشید این است هرکسی کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی شکم و یا ابدومینوپلاستی نمی باشد. ، اصولا هیچگونه دستکاری روی پوست بینی انجام نمی شود.

برای کسانی انجام می شود که قبلا یک یا چند بار عمل بینی انجام داده اند و از عمل قبلی خود راضی نبوده و خواهان بهبود شکل ظاهری و عملکردی بینی خودهستند. افرادی که به واسطه شغل خود لازم است فعالیت فیزیکی و بدنی سنگین داشته باشند باید به مدت ۲ الی ۳ هفته بار کاری خود را کمتر نموده یا استراحت کنند. تسویه حساب بیمارستانی بصورت نقدی و همزمان است و به نحوه­ی دیگری امكان­پذیر نیست و هزینه­های جراحی پلاستیك مشمول هیچ بیمه­ای نمی­باشد و براساس مقررات قانونی محاسبه می­گردد و کاملا آزاد است. اما نتیجه ای که برای این بیماران حاصل می شود، چیزی جز الزام به جراحی های ثانویه و ترمیمی نیست. اما این تغییرات می تواند تفاوت عمده ای در نحوه عملکرد بینی داشته باشد. پوست علاوه بر اینکه نقش پوشاندن ساختمان بینی را دارد تعیین کننده نوع بینی برای انجام جراحی زیبایی بینی است. جراحی بینی فانتزی طوری انجام می شود که به عملکرد تنفسی فرد آسیبی وارد نشود و فرم بینی متناسب با صورت باشد.

در این صورت یا جراح با وجود نداشتن تخصص این جراحی را برای مراجع انجام می دهد و یا صادقانه عنوان می کند که این جراحی در حیطه فعالیت و تخصص او نبوده و مراجع کننده رابه پزشکی دیگر معرفی می کند. جراحی بینی ترمیمی معمولا به روش باز انجام می شود تا جراح به بافت ظریف، غضروف و استخوان هایی که در ظاهر بینی نقش اساسی دارند دسترسی کافی داشته باشد. به دلیل اینکه ظاهر مردانه را حفظ می کند و فقط ایرادات و نقایص بینی رفع می شود. با عمل جراحی بالا بردن سینه، سینههای آویزان و شُل برداشته میشوند تا ظاهر جوانتری را به فرد بدهند. تکنیکهای اتوپلاستی بر اساس نوع و فرم گوش، اجرا میشوند. مهمترین و اصلی ترین عاملی که از آن طریق می توان نوع بینی را تشخیص داد، ضخامت پوست بینی است. یکی از قسمت های مهم بینی پوست آن است. عمل جراحی لیفت به معنای برداشتن پوست اضافی بدن است که در بیشتر قسمت های بدن به علت پیری یا کاهش وزن سریع قابل مشاهده است و عمل لیفت را برای تمامی قسمت بدن انجام داد. جراحی بینی فانتزی معمولا بر روی بینی های استخوانی نتایج بهتری را خواهد داد.

بین استخوانی دارای پوستی نازک و استخوانی و غضروف به مراتب محکم است. بینی های استخوانی دارای پوستی نازک می باشد که استخوان آن بسیار مقاوم و محکم است. در این نوع بینی در قسمت پل بینی برآمدگی یا قوز استخوانی است. اگر بافت بینی در جراحی بینی قبلی از بین رفته باشد نیاز به پیوند غضروف یا استخوان باشد که از قسمت گوش یا دنده ها برای پیوند استفاده می شود. ممکن است نام آن را شنیده باشید، اما ممکن است اصلاً ندانید که چیست و کدام قسمت از بدن درگیر است. اطلاعات مربوط به این جزوه در واقع ترجمه ه­ای است از آخرین منابع پزشكی جهان كه جهت سازگاری با فرهنگ جامعه ما قسمت­ هایی از آن ویرایش شد­ه ­است . در جراحی زیبایی بینی مدرن جهت بازسازی و قوامسازی سیستم اسکلتی ازغضروف خود بیمار که از تیغه بینی می باشد و کمتر از گوش برداشته میشود استفاده میگردد که ریسکی به لحاظ عوارض ندارد. افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند می توانند هر نوع عمل بینی را مثل عمل بینی طبیعی، جراحی بینی فانتزی و جراحی بینی نیمه فانتزی انجام دهند. افرادی که می خواهند جراحی زیبایی بینی انجام دهند معمولا به دنبال بهترین جراح زیبایی بینی می باشند تا پس از جراحی زیبایی خود نتایج قابل قبولی داشته باشند.