انواع عمل جراحی زیبایی صورت و نحوه انجام آنها – دکتر رضا امیرزرگر

پرسش: من میخواهم بر روی صورت عمل لیزیک انجام دهم برای زیبایی و نه درمان اما تا دو یا سه هفته نباید آب به آن بزنم. از افتادگی پلک بالا گرفته تا پف زیر چشم. اما برعکس عمل لیپوماتیک باعث لیفت پوست می شود و احتمال افتادگی پوست بعد از بارداری کاهش می یابد و برش طولانی بر روی پوست ایجاد نمی شود و بعد از لیپوماتیک افراد می توانند به راحتی بادار شوند ولی در کل توصیه می شود برای خوش فرم بودن شکم بهتر است عمل جراحی زیبایی شکم بعد از بارداری انجام شود. بعد از تزریق چربی احتمال متورم شدن ناحیه موردنظر وجود دارد ولی بعد از چند هفته بهبود می یابد. با ایجاد فشار بر روی پوست سرعت کلاژن سازی افزایش می یابد و روند بهبود زخم ها با سرعت بیشتری انجام می شود. در جراحی زیبایی (Cosmetic surgery) که نوعی جراحی پلاستیک به شمار میرود، هدف بهبود ظاهر شخص با رعایت همه موارد احتیاطی است. بعضی از پزشکان توصیه کنند که بیماران مسن تر به جای بیهوشی عمومی از بی حسی موضعی استفاده کنند. سولاریوم و برخورد مستقیم نور آفتاب به بدن شما بعد جراحی زیبایی بینی توصیه نمیشود زیرا پوست بینی شما حین عمل از بستر خود جدا شده و هنوز آسیبپذیر است.

توصیه می شود جراحی زیبایی گوش را در مراکز معتبر و توسط متخصص گوش و حلق وبینی انجام دهید تا با عوارض جبران ناپذیری که در مراکز غیر معتبر روی می دهد ، روبرو نشوید . هزینه ی این روش از لیزر پایینتر است ولی مدت درمان بالاتر می باشد. مینی لیفت شکم همان جراحی ابدومینوپلاستی است اما با این تفاوت که برای افرادی کاربرد دارد که با استفاده از رژیم های سخت و تمرینات ورزشی چربی های ناحیه شکم را از دست داده اند اما پوست شکم افتاده و آویزان شده است. در بیماران حامله می توان از گن بارداری استفاده کرد که از افتادگی شکم و ترک خوردگی پوست در حد زیادی جلوگیری خواهد کرد. صورت را میتوان به روشهای مختلفی لیفت کرد و کشید، بنابراین از جراح خود بپرسید که کدام عمل برای شما، خصوصیات و ساختار استخوانی شما بهتر است. با این حال لازم است تا در انتخاب جراح گوش دقت نمایید. این روش به صورت سرپایی و با استفاده از آرام بخش داخل وریدی انجام می شود. این نخ ها خاصیت کلاژن سازی دارند و پوست بعد از مدتی شروع به کلاژن سازی می کند و در نهایت پوست شکم کشیده و صاف می شود.

در این روش نیز به مانند لیپوساکشن، پزشک با دستگاه لیپوماتیک اقدام به شکستن چربی ها و همچنین خارج نمودن آن ها می کند. اما اثرات تزریق موقتی بوده و فرد باید بعد از مدتی دوباره برای تزریق ژل اقدام کند. بعد از جراحی زیبایی واژن چه مراقبتهایی باید صورت گیرد؟ اما در مورد افرادی که سن بالاتری دارند ، در صورت عدم وجود مشکلاتی از جمله بیماری های قلبی ، تنفسی و کلیوی می توانند در هر سنی که هستند ، بینی خود را جراحی کنند ؛ اما هر چه در دوران جوانی این کار انجام شود ، متقابلا نتیجه عمل بهتر خواهد بود. عمل پروتز سینه از همه بیشتر شناخته شده است چرا که با توجه به معیارهای زیبایی شناختی امروزه سینه های بزرگتر زیباتر محسوب می شوند. قسمت هایی از چانه در زاویه سازی فک لازم است که برجسته شوند که این کار با استفاده از تزریق ژل امکان پذیر می شود.

تزریق فیلر در ناحیه فک و قسمت پایینی صورت در زاویه دار کردن فک و زیبایی صورت تاثیر زیادی دارد. در جراحی بینی به روش بسته، تمام برش ها در داخل بینی ایجاد می شود و بنابراین هیچ گونه زخم قابل مشاهده نیست؛ در جراحی بینی به روش باز، یک برش اضافی در سراسر قسمت زیرین بینی ایجاد می شود که ممکن است یک جای برش کوچک باقی بماند. اجزای زیبایی پذیر صورت شامل جراحی فک ، گونه ، چانه ، لب و غیره می باشند. در این روش از عمل مینی تامی تاک می توان بهره برد. اهمیت به فاکتورهای زیبایی امروزه از جایگاه ویژه ای در میان افراد جامعه پیدا کرده است و در این میان دیگر جراحی فقط به منظور درمان مشکلات اورژانسی پزشکی انجام نمی شود. چرا جراحی زیبایی گوش انجام می شود؟ دلیل بعدی مربوط به اتفاقاتی است که در صانحه هایی مانند تصادف و غیره برای افراد اتفاق می افتد و نیاز به جراحی زیبایی گوش پیدا می کنند. برای این که بتوانید یک کلینیک خوب را پیدا کنید، باید حتما از اشنایان خود پرس و جو کرده و یا نظرات کاربران مختلف در اینترنت را جویا شوید.