بهترین ابزارهای نجاری را بشناسید (آشنایی با کاربردی ترین گجت ها و ابزارهای نجاری)

از آن جایی که ابزارهای ضروری نجاری برای هر شاخه ای از هنرهای چوبی متفاوت است، طبیعتا تعیین لیست ابزارهای ضروری برای هر حوزه در این مطلب امکان پذیر نیست؛ به همین خاطر سعی شد تا با در نظر گیری یک میانگین از کلیه هنرهای چوبی ابزارهای مهم و ضروری نجاری مورد بررسی قرار بگیرند. نحوه عملکرد اره عمودبر تا حدود زیادی مشابه اره نواری یا اره فلکه است. این دستگاه نیز یک ابزار ضروری است که عملکرد آن مشابه یک دریل دستی است اما این ابزار قدرتمند تر و دقیق تر است و موتور آن قوی دارد. بیشتر اره های میز به شما این امکان را می دهند که عمق را با تنظیم تیغه به بالا یا پایین تنظیم کنید، به این ترتیب می توانید برش های بسیار دقیق تری نسبت به سایر اره ها انجام دهید. برای این کار، ابتدا عمق مورد نظر را از لبهی قطعه کار را علامتگذاری نموده و از اهرم پیشرونده استفاده کنید و آن را تا لبهی قسمت علامتگذاری شده پایین بیاورید. از اور فرز نجاری متحرک برای ایجاد شیارهایی با عمق بیشتر استفاده کرد.

این ابزار به راحتی و با دقت می تواند چوب را برای قابها، درها، آستانه های پنجره و موارد دیگر برش دهد. اگر در نظر دارید کار نجاری را به عنوان سرگرمی یا به عنوان یک حرفه انتخاب کنید، ما در این مقاله به معرفی ۸ ابزار برقی برای شروع کار نجاری پرداخته ایم. اگر تازه کار خود را شروع کرده اید،این یکی از اولین ابزارهای برقی برای نجاری است و بسیار مهم است زیرا می توانید از آن برای ایجاد هر نوع برش روی چوب استفاده کنید،از جمله برش های عرضی و حتی برش های مورب. این در حالی است که از دقت اره میزی برخوردار نیستند، اما در عین حال ابزاری ضروری برای افزایش کارایی در کار برش و قالب سازی هستند. حدود قیمت این ابزار از ۵۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان است که این موضوع به برند ابزار و قدرت و کارایی آن مدل از دستگاه وابسته است. شما برای خرید یا مشاهده مشخاصات انواع اره موتوری یا راه برقی میتوانید به دسته بندی این محصولات در سایت و فروشگاه تخصصی ابزار مارکت مراجعه نمایید تا بهترین برندها و مدلهای مختلف این ابزار را با بهترین قیمت و ارسال رایگان به سراسر ایران دریافت نمایید.

سنباده در صنعت نجاری، ساخت مبلمان چوبی، کابینت، MDF و نئوپان برای از بین بردن خطوط و خط و خشهای ریز و درشتی که روی قطعه کار به وجود میآید؛ استفاده میشود. مته برق که بیشترین فروش را در بازار دارد، نه تنها برای پروژه های نجاری، بلکه برای تعمیرات و نگهداری عمومی خانه نیز مفید است. این اره بیشتر برای پروژه های بزرگ کاربرد دارد و به وسیله ی هل دادن میز اره به جلو عملیات برش را انجام می دهد. با استفاده از این ابزار نجاری می توان به وسیله مته های مختلف سوراخ هایی از قطر یک میلیمتر به بالا در چوب ایجاد کرد. با دارا بودن تیغه های مختلف می توان حتی منحنی هایی با شعاع بزرگ نیز ایجاد نمود. جهت تمیزی کارگاه و حتی افزایش ایمنی در کارگاه نجاری از دستگاه مکنده یا بلوور برای مکش گرد و خاک حاصل از برشها، سوارخکاریها، سمبادهزدنها و غیره استفاده شود.

برای تمام کسانی که قصد راه اندازی یک کارگاه نجاری را دارند این سوال پیش می آید که ابزارهای مورد نیاز نجاری کدامند و در ابتدا کدام ابزارها ضروری هستند . این ابزار از معروف ترین و پرکاربردترین ابزار برش چوب به شمار می آید که از دیرباز تاکنون مورد استفاده قرار می گیرد. مهارت نجاری فقط به اندازه ابزاری است که او برای کار خود مورد استفاده قرار می دهد، بنابراین در اولین علامت ناکارآمدی لوازم های نجاری خود، آنها را به یک تعمیرگاه حرفه ای ببرید. هنگامی که شما به یک سمباده کاری نهایی رسیده باشید، (بعد از اتمام کار نجاری)، با استفاده از این ابزار نجاری، برای دستیابی به یک پایان واقعا خوب، یک زمان کوتاه سمباده کشیدن وجود دارد. یکی از مهم­ترین ابزارها در چوب­ بری و نجاری، اره است. که این وسیله را می توان گفت یکی از مهم ترین ابزار نجاری محسوب می شود. تقریبا می توان گفت این ابزار نجاری منعطف ترین ابزار نجاری است که می توان با ساخت شابلون های متنوع و استفاده از سری ها و تیغه های مختلف کارهای زیادی را با آن انجام داد. طبیعتا به طور کامل نمی توان به این سوال پاسخ داد و بسته به اینکه تصمیم دارید در کارگاه نجاری خود چه چیزی را تولید کنید لیست ابزارها متفاوت است اما می توان به لیست ابزارهای مورد نیاز نجاری اشاره کرد که تقریبا مورد استفاده تمامی نجاران است .