بهترین ابزارهای نجاری را بشناسید (آشنایی با کاربردی ترین گجت ها و ابزارهای نجاری)

با توجه به اینکه در طول روز نیاز به جابجایی قطعات چوبی بسیار زیادی است، حتماً باید یک میز کار در کارگاه باشد تا نیاز به خمیدگی کاربر در حالت کار کردن نباشد. در این بخش تخصصی راهنمای خرید ابزارهای نجاری به نقد و بررسی، معرفی پرفروش ترین و بهترین محصولات ابزارهای نجاری بازار آنلاین و آفلاین در کشور ایران همراه با قیمت همان روز میپردازیم و شما عزیزان میتوانید با مطالعه مطالب تخصصی بهترین ابزار مورد نیاز خود را تهیه کنید. روتر نجاری برای نحوه شکل گیری لبه های قطعه حتما به یک روتر نجاری نیاز خواهید داشت. چکش انواع مختلفی دارد ولی به طور معمول، از چکش های نجاری برای کار در کارگاه های نجاری استفاده می شود. سنباده در شکلها و کاربردهای مختلفی موجود هستند. اره زنجیری، اره میزی، اره گردبر، اره فارسی بر، رنده برقی، دریل، پیچ گوشتی برقی، اره عمودبر، قرز و اورفرز، سنباده زن و بلوور برقی از ابزارهای پرکاربرد نجاری از نوع برقی هستند. پولیش­ کردن و سنباده زنی و پرداخت نهایی چوب یکی از مهمترین کارها در پروسه ساخت سازههای چوبی است.

در این نوشتار به توضیح ابزار نجاری – لوازم نجاری خواهیم پرداخت. این دستگاه یکی از بهترین ابزارهای نجاری است که علاوه بر قابل استفاده بودن در همه جا، به دلیل گونیایی که در دهانه خارجی خود دارد به حرفه ای و دقیق تر بودن کار نیز کمک می کند. از قابیلت های دیگر این دستگاه می توان امکان کج کردن تیغه به چپ و راست است. از این مدل بیشتر برای برش چوب هایی با ضخامت کم استفاده می شود، اما با توجه به متعدد بودن تیغه های آن یکی از بهترین ابزارهای نجاری محسوب می شود. استفاده از یک کمپرسور باد به جای استفاده مداوم از برق، نه تنها هزینههای برق را کاهش میدهد، بلکه ابزارهای قدرتمندتری را تحت پوشش خود میگیرد و کار را به مراتب در مواردی که برق نیست، آسانتر میکند. بنابراین، استفاده از ابزار دستی و صرف حوصله و دقت به جای سرعت راهکار معقولتری خواهد بود. دارای تیغه چرخشی است که برای برش چوب مانند میز اره عمل می کند اما به جای اینکه روی یک میز نصب شود ، در واقع یک ابزار دستی است. اگر به تازگی تصمیم گرفته اید کارگاه نجاری یا چوب بری خود را راه اندازی کنید، خواهید دید که تنوع لوازم و ابزارهای نجاری بسیار زیاد است.

آیا قرار است یک کارگاه تولیدی با تولیدات انبوه داشته باشید یا اینکه می خواهید یک کارگاه نجاری با ساخت پروژه های سفارشی داشته باشید؟ در معرفی هر دستگاه، به نکات مهمی که لازم است در انتخاب مدل مناسب مد نظر قرار دهید اشاره خواهد شد. مدل های اره گردبر برقی با سایز 7 و 4/1 اینچ (هفت و یک چهارم)، انتخاب مناسبی برای شروع محسوب می شوند. از آن گذشته، انتخاب ابزار متناسب با حجم تولید و محصول تولید شده از اهمیت خاصی برخوردار است. برای هر نجار داشتن یک گونیای ثابت لازم است. برای استفاده از این ابزار لازم نیست بازوهای خود را بیش از حد خسته کنید چرا که برای این کار یک اهرم تعبیه شده است. انواع و کاربرد آن کدام است؟ برای مغارکاری در شرایط مختلف و کاربریهای متفاوت، انواع مختلفی وجود دارد. انواع منگنه کوب در سایزهای مختلفی وجود دارند که ارتفاع این منگنه ها با یکدیگر متفاوت است و نسبت به نوع کار میتوان از ارتفاع مناسب منگنه و همچنین سایز مناسب منگنه استفاده کرد. یکی از ابازرالات دیگر نحاری برای هموار کردن سطح ناپیوسته و صیقل کردن آن رنده برقی می باشدک که این کار را بسیار راحت کرده است.

از سمباده لرزان برای تمیز کردن سطح چوب کار شده به شکل براده برداری استفاده میشود. شغل نجاری یک حرفه جذاب فیزیکی است که به خاطر ساخت وسایل دستی به شکل هنرمندانه در انواع مختلف صنایع محبوبیت و خواهان بسیاری دارد. اره فارسی بر که با این نام شناخته می شود در اصل یک دستگاه قطع کن است. برای برش قطعات بزرگ اما با یک ضخامت مشخص بر روی میز از این نوع اره در تجاری استفاده میشود. این اره در عین حال که نوعی وسیله برقی برای نجاری می باشد، چون بر روی میز ثابت قرار ندارد حالت دستی نیز دارد و می توان از آن برای برش هر قسمت چوب استفاده کرد. اره مویی اگر قطعه ای که می خواهید درست کنید به برش های ظریف و ریز نیاز دارد باید از اره مویی استفاده کنید. چاقوی نچاری در مواقعی که به یک برش و دستکاری کوچک نیاز باشد یک نجار باید چاقو دم دست داشته باشد. با تبدیل شدن به یک نجار با تجربه، دانش شما در زمینه ابزار رشد می کند. متر اندازه گیری یک نجار حتما به یک وسیله اندازه گیری نیاز خواهد داشت. به عنوان مثال برای داشتن یک کارگاه نجاری نیاز به یک سری ابزارهای نجاری است .