بهترین ابزارهای نجاری و انواع آنها – ویرگول

طراحی این نوع اره به صورتی است که به سمت جلو و عقب حرکت می نماید، در نتیجه می توان چوب را با عرض بیشتری برش دهید. بسته به کاری که می خواهید انجام دهید ، ممکن است به مواد با عملکرد بهتر دیگری نیز نیاز داشته باشید. تمام دستگاههای نجاری خطرناک هستند؛ به همین جهت برای استفاده از هر دستگاه با تجهیزات ایمنی مربوط به آن را استفاده کنید. هر کدام از مشاغل بر اساس نیاز خود از ابزار آلات برقی نجاری استفاده می کنند؛ مثلا فعالین در حوزه کابینت و دکوراسیون از دستگاه ها و ابزار های متفاوتی نسبت به کسانی که در حوزه هنرهای تزئینی فعالیت می کنند، استفاده می کنند. اجزای تشکیل دهنده: این ابزار دارای دو قطعه شامل یک دسته چوبی که روی لبه چوب قرار میگیرد و تیغه فلزی که در زاویه 90 درجه نسبت به دسته قرار دارد و برای کشیدن خطوط صاف و چک کردن صافی لبه چوب به کار برده میشود است. تقریبا در همه پروژههای نجاری شما نیاز به چک کردن زوایای مختلف، اتصالات فارسی و یا درز انقطاع خواهید داشت.

به عبارتی برای برش های نجاری، همه کاره و دقیق تر از یک مداد عادی است. انواع گیره ها برای نگه داشتن قطعات، جاروبرقی کارگاهی و تعدادی گجت های کوچک برای ساده سازی کارهای خاص نجاری از جمله مواردی هستند که می توانند مورد توجه قرار گیرند. به این میز، میز مونتاژ هم میگویند که میتوان تختههای چوب، اره، ابزارهای دستی، پیچ و مهرهها یا کفرنده را برای دسترسی آسانتر روی آن قرار داد. این اره دقتی بسیار بالاتر از انواع اره های دیگر دارد و برای برش های منحنی و خم نیز بسیار دقیق است به همین دلیل از آن بیشتر برای معرق کاری استفاده می شود. از طرفی دیگر خرید جعبه ابزاری مناسب که با توجه به نیازهای شما انتخاب شود، بسیار مهم است؛ زیراجعبه ابزارهایی که این روزها در بازار تولید میشوند درمدلهای مختلف و با توجه به نیاز کاربر خانگی و کاربر حرفهای تنوع فراوانی دارد.

از اره عمود بر برای برش های منحنی یا غیر مستقیم استفاده می کنند و در جاهایی که نیاز به برش های منحنی است که نمی توان از اره فلکه استفاده کرد از اره عمود بر استفاده می کنند و حتی برش های زاویه دار را نیز میتوان با اره عمود بر انجام داد ولی در کل دقت اره عمود بر مانند اره های دیگر نیست و از دقت کمتری برخوردار است و قبل از برش باید خط برش را روی سطح چوب کشید تا بتوان آن را از روی خط برش داد. مغار وسیله ای تیز مانند چاقو است که از آن برای کنده کاری و تراش بر روی چوب استفاده می شود. در بعضی از اره های فارسی بر، روی صفحه اره از گیره های مخصوصی استفاده می شود که این کار برای محکم کردن قطعه کار صورت می گیرد. به همین علت برای این منظور از رطوبت سنج استفاده می شود.

حدود قیمت این ابزار از ۹۰۰ هزار تومان تا ۴ میلیون تومان است که این موضوع به برند ابزار و قدرت و کارایی آن مدل از دستگاه وابسته است. خطکش تیره دار از جنس چوب و فلز ساخته شده و دارای دو بخش است: قسمت شفت که دارای شیء تیزی مثل میخ برای علامتگذاری است و قسمت سر خط کش که برای کاهش و افزایش اندازهها به سمت بالا و پایین حرکت میکند و با پیچ پلاستیکی یا فلزی ثابت میشود. گیرهها برای محکم نگه داشتن مواردی مانند اتصالات چوبی به کار میروند تا زمانی که چسب خشک شود. گونیا کشویی میتواند هر زاویهای را روی کار ایجاد کند و درصورت لزوم میتوان آن را ثابت کرد. سر پیچگوشتی میتواند از نوع تخت، چهارسو یا غیره باشد اما معمولا در نجاری 2 نوع تخت و چهارسو بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد. این دستگاه میتواند طیف گستردهای از کارهایی مانند: سوراخکاری، برشکاری و سنبادهزنی را انجام دهد.