تحلیل و بررسی انواع ابزار نجاری به همراه عکس آنها – آنلاین صنعت

تیغ اره چوب بر یکی از انواع تیغ اره است که مخصوص برش چوب میباشد و نباید آن را برای برش چوبهای دیگر مانند ام دی اف یا ورقهای ملامینه در نظر گرفت. نوعی اره میباشد که معمولا برای برش تختههای سه لایه و برش منحنی سطوح نازک بکار میرود. در کارگاههای نجاری از رنده دستی برای فرم دهی و رنده کردن چوب جهت صیقلی کردن سطوح استفاده میشود. هر یک از این دستگاه ها برای استفاده در موارد خاص و مختص به خود بکار برده میشود که به عنوان مثال از سنباده لرزان چهار گوش برای فینیشینگ یا پرداخت نهایی استفاده میشود و عموما برای دست آخر و پیش از رنگ استفاده میشود. اره های دستی به دلیل این که توسط دست انسان ها کار بریدن را انجام می دهند، نیازمند دقت بسیار بالا در هنگام کار با آن ها هستند. به خاطر دلایلی که در بالا ذکر شد، در حرفه ی نجاری خط کش ها از اهمیت بسیار بالا و ویژه ای برخوردار هستند. یک دستگاه با دقت بالا است. همچنین بعضی از این ابزارها را می توان در خود کارگاه ساخت و یا از بازار با قیمت مناسب تهیه کرد .

اره نفوذی نیز از انواع اره دیسکی یا اره گرد بر است که دقت بسیار بیشتری نسبت به اره گردبر های معمول دارد و برای برش به کمک یک ریل آلومینیومی برش کاملا دقیق و تمیزی را انجام میدهد و با حرکت روی ریل از کج شدن خط برش و یا زاویه نا خواسته جلوگیری میکند و ابزار بسیار بسیار مناسبی برای برش های طولی بلندی است که به دلیل طول زیاد و یا سنگینی حجم چوب نمیتوان آن را با اره میزی برش داد. بنابراین باید هر چند وقت یکبار یا قبل از استفاده آنها را تیز کرد تا بهتر بتوانند عمل تراشیدن و فرم دهی را روی چوب انجام دهند. برای یک برش تمیز با ظرافت عمل بسیار حین برش چوب و تبدیل آن به الوار و یا سایر برش های طولی از جمله برای بریدن فاق و قوس از این ابزار بهره می گیرند. پیچ ها نیز از ابزار کاربردی در حرفه نجاری هستند. همان طور که می دانید، آچار های باز و بست برای باز و بسته کردن پیچ ها در نجاری به کار می روند. این پیچ ها برای اتصال دو قطعه چوب به یکدیگر به کار می روند.

دریلها را میتوان در دو نوع برقی و شارژی دید. اگر ابعادی از چوب های مورد استفاده یک یا دو سانتی متر اضافه یا کم باشد، پروژه ای که در حال ساخت است ممکن است به هم بریزد. اره های دستی نوعی از اره هستند که به صورت دستی و توسط نیروی کار انسانی مورد استفاده قرار می گیرند. فورچون ابزارهای دستی نجاری با کیفیتی را ارائه می دهد که به اعتقاد ما تعادل بهینه عملکرد و ارزش پول را فراهم می کند. نجاران در کارگاه نجاری برای ساخت و تولید محصولات از ابزار آلات و ماشین آلات مختلفی استفاده میکنند تا سازه و وسایل با کیفیتی را ارائه دهند. برش چوب از ابتداییترین مراحل ساخت سازه و وسایل چوبی است که باید با دقت بالایی انجام گیرد. پس از استفاده مکرر از این مغار، تیغه آن کند شده و تراشیدن چوب را به خوبی انجام نمیدهد؛ از این رو لازم است با مته تیز کن یا سنگ نفت آن را تیز کرد تا عملکرد و کارایی بهتری داشته باشند.

با در نظر گرفتن مته مناسب میتوانید کار را با دقت و کیفیت بیشتری انجام دهید. اگر مغار و تیغ رنده چوب پس از استفاده مکرر، کند شود؛ با چه ابزاری آنها را تیز میکنید؟ پس میتوان از شابلون، خط کش یا خط زن برای اندازه گیری دقیق استفاده کرد. خط کش ها همان طور که می دانید برای افزایش دقت و دقیق بودن ابعاد و اندازه های یک وسیله مورد استفاده قرار می گیرند. چسب های چوب همان طور که از نام آن ها پبداست، انواعی از چسب ها هستند که در حرفه ی نجاری به کار می روند. از چسب های چوب برای چسباند تکه های مختلفی از چوب ها به یکدیگر استفاده می شود. اره فارسی بر یک نمونه از اره های برقی موجود در بازار است که از آن می توان برای ایجاد برش زاویه دار بر روی قطعه استفاده کرد. انتخاب مته بستگی به نوع سوراخ یا حفرهای دارد که میخواهید روی چوب ایجاد کنید. اما برای استفاده از این دستگاه باید متههای مختلف را نسبت به نیاز روی آن نصب کنید. در اینجا به 10 نوع از مهمترین، پرکاربردترین و البته بهترین ابزارهای نجاری دستی اشاره شد که هر نجاری برای شروع کار به آنها احتیاج دارد، البته ابزارهای دستی دیگری نیز برای نجاری وجود دارد اما مهمترین آنها همین 10 مورد بودند.