جراحی زیبایی بالا تنه – دکتر عظیمی نژادان

البته شرایط فردی هم بسیار تعیینکننده است و بعضی از افراد ، به دلیل هراس ترجیح میدهند که در بیهوشی کامل این عمل روی آنها انجام شود. در پاسخ به این سوال باید گفت ، احتمال کبودی و ورم در این جراحی وجود دارد ؛ اما اگر جراح به درستی کار خود را انجام داده باشد ، و فرد هم بيماري زمينه ای خاصي نداشته باشد ، يا داروی خاصی ( منظور داروهایی كه موجب كبود شدن سريع و شديد پوست شوند ) را مصرف نکند ، بعد از گذشت چند روز این تورم و کبودی بهبود پیدا خواهند کرد. روش صحیح به روشی گفته می شود ، كه فقط آن قسمت از غضروف يا استخوان ، كه موجب مشكل تنفسي يا ناهماهنگي ظاهري شده ، برداشته شود و بقيه قسمت ها حفظ شوند ، تا نتيجه مطلوب هم از نظر زيبايي و هم از نظرعملکرد تنفسي حاصل شود. به علت عوامل مختلفی که در قیمت جراحی زیبایی بینی تاثیرگذار هستند ، مثل گوشتی یا استخوانی بودن بینی ، انحراف بینی ، نیاز به استفاده از غضروف و … اکثر بیماران به دنبال اطلاعاتی درباره ترمیم چروک های سطحی پوست دور لب ها بوسیله روش هایی مثل قوانیدن پوست، درمابرالیون، پیل شیمیایی یاصاف کردن بوسیله لیزر می باشند.

هر عامل انسدادی ، مثل پولیپ بینی یا بزرگی و تورم شاخک های بینی و حتی انحراف مختصر تیغه بینی ، بهتر است در حین جراحی زیبایی یا قبل از آن اصلاح شوند. حداقل چهار تا شش هفته قبل از جراحی ، غذاهای فرآوری شده و کربوهیدرات های تصفیه شده ، مصرف نکنید. افراد باید از مصرف ژلوفن ، بروفن ، آسپرین و به طور کلی هر نوع داروی رقیق کننده خون ؛ از 2 هفته قبل از جراحی ، امتناع نمایند ؛ زیرا این قبیل داروها می توانند منجر به تشدید ریسک بروز خونریزی حین جراحی گردند. کودکانی که به دلیل عدم زیبایی ظاهر گوش ( بزرگی گوش ، برآمدگی گوش ، عدم تقارن یا در برخی از افراد افتادگی بیش از اندازه گوش ) مجبور هستند تا گوش های شان را در زیر مو پنهان نمایند. اما در برخی از افراد به خصوص افرادی که بینی های گوشتی داشته اند ، زمان بیشتری برای کاهش ورم بینی نیاز دارند. در هنگام آماده شدن برای جراحی بینی، بیماران باید پزشکان خود را در مورد تمام داروهایی که مصرف می کنند مطلع کنند. بینی هایی که ظاهری غیر طبیعی و مصنوعی دارند ، علاوه بر اینکه زیبایی کمتری دارا می باشند ، متاسفانه در اکثر مواقع از نظر عملکردی نیز ، دچار اشکالات متعددی خواهند بود.

بیماران بطور طبیعی باید در چارچوب یا ساختار فیزیکی که دارند، کار کنند. بعضی از افراد هم به دلیل شرایط بدنی که دارند ، حتماً باید از بیحسی استفاده کنند و از بیهوشی عمومی پرهیز کنند. که این حتی ممکن است ، تا دو سال هم به طول بیانجامد. برخلاف تصور اکثر مردم، لیفت صورت برای رهایی از چین و چروکهای موجود چندان هم مؤثر نیست، اگرچه میتواند در کند شدن میزان سرعت رشد و ایجاد چین و چروکهای جدید مؤثر باشد. برای این که بتوانید یک کلینیک خوب را پیدا کنید، باید حتما از اشنایان خود پرس و جو کرده و یا نظرات کاربران مختلف در اینترنت را جویا شوید. در ۹۰ درصد موارد تامپون های بینی ، بعد از ۴ ساعت از جراحی ( قبل از ترخیص از مرکز جراحی ) خارج خواهد شد. در ۱۰ درصد موارد تامپون بعد از ۴۸ ساعت خارج می شود. قبل از انجام جراحی بینی آیا می توان از نتیجه آن با خبر شد ؟ البته ذکر این نکته ضروری است ، که برطرف شدن کامل تورم و مشاهده نتیجه نهایی جراحی ممکن است ، تا یک سال طول بکشد. به عنوان مثال یک کشیدگی کوچک پوست، فقط قسمتهای خاصی از صورت را بالا میبرد تا مناطقی که نیاز به سفت شدن دارند را محکم کند.

برای شکل دادن جزئی بدن، مانند از بین بردن چربیهای اندک موجود در اطراف شکم، لیپوساکشن میتواند به عنوان روشی کاملاً مؤثر واقع شود، که اثری از زخم قابل توجهی نیز از خود به جای نمیگذارد. به عنوان مثال، اشکال مختلفی، ممکن است در زیر پوست قرار داده شوند تا ظاهری بسیار منحصر به فرد را در شخص ایجاد کند. در قرار ملاقات قبل از عمل پرستار شما را در جریان داروهایی که باید در روز عمل با یک جرعه آب مصرف کنید قرار می دهد. برای آگاهی از هزینه جراحی بینی ، با مراجعه به مطب دکتر امید ابراهیمی و مشاوره مستقیم با پزشک جراح ، هزینه جراحی بینی به اطلاع شما می رسد. البته زمان دقیقی را نمی توان برای کاهش کبودی اعلام کرد ؛ اما ظرف کمتر از یک هفته از بین خواهد رفت. از آنجا که در زنان روند پیر شدن، رشد و بلوغ جنسی با یکدیگر متفاوت است، سن مناسب جهت انجام جراحی ترمیم واژن به موارد مختلفی بستگی دارد و نمی توان به تعیین بازه زمانی مشخصی در این زمینه پرداخت. در حالی که به منظور جلوگیری از باز شدن زخم، اکثر زنان برای انجام فعالیت جنسی 6 تا 8 هفته صبر می کنند( تا بهبودی کامل ناحیه جراحی، بهتر است صبر کنید، زیرا در صورت باز شدن زخم مجبور خواهید بود مدت زمان طولانی تری را جهت بهبودی طی کنید).