جراحی زیبایی لب – دکتر فرزان رضایی

در زمان جراحـی گوش می توان علاوه بر رفع جلو آمدگی گوش ، بزرگی گوش و نا متقارن بودن آن را بهبود داد. هر عامل انسدادی ، مثل پولیپ بینی یا بزرگی و تورم شاخک های بینی و حتی انحراف مختصر تیغه بینی ، بهتر است در حین جراحی زیبایی یا قبل از آن اصلاح شوند. بعد از جراحی زیبایی بینی در هفتههای بعد از عمل جهت جلوگیری از تجمع ترشح و خونابه داخل بینی و گرفتگی آن توصیه میگردد روزانه دو بار شستشوی داخل بینی با سرم شستشو انجام شود. خطرناک نیست، اما ممکن است برای تخلیه آن به یک یا چند زهکشی با استفاده از سرنگ نیاز باشد. اگر فردی نگرانی دیدن جای زخم خود را داشته باشد، ممکن است ایمپلنتها از طریق برشهایی که در زیر بازوها یا زیر شکم قرار دارند وارد کنند. اگر مقدار چربی و افتادگی پوست بالا باشد زمان لازم برای جراحی در اتاق عمل بین 2 تا 5 ساعت خواهد بود ولی اگر نیاز به تخلیهی بخشی از نواحی زیر ناف باشد، زمان تقریبی مورد نیاز 1 تا 2 ساعت خواهد بود.

بزرگ بودن، عدم تقارن لابیاها، رنگ تیره نواحی خارجی اندام تناسلی، درد در هنگام برقراری ارتباط جنسی و غیره می توانند از دلایل اقدام به این گونه عمل های زیبایی زنان باشد. اتوپلاستی یا جراحی زیبایی گوش یک نوع عمل زیبایی برای مردان، زنان و کودکان است که برای غلبه بر خجالت زدگی و پریشانی ناشی از نافرمی و بیرون زدگی گوش ها انجام می شود. 2015) در پژوهشی که بین زنان استرالیایی انجام دادند، به این نتیجه رسیدند که میانسالان بیشترین متقاضی عمل زیباییاند و جایگاه اجتماعی آنان (تحصیل، شغل و درآمد) در میزان گرایششان به این نوع جراحیها مؤثر است. زیرا نیکوتین موجود در این مواد، روند بهبودی را کند کرده و احتمال بروز عفونت را افزایش می دهد. بدون نیاز به لمس عضلات، پوست اضافی را در ناحیه زیر ناف خارج میکنند. سپس ناف در ارتفاع طبیعی خود از طریق روزنه ای که در پوست پایین آمده ایجاد می شود.

در این حالت، بیمار می تواند به پزشک اعتماد کرده و درمان خود را با اطمینان بیشتری ادامه دهد. در ادامه به برخی از عوارض ابدومینوپلاستی خواهیم پرداخت. جراحی ابدومینوپلاستی که به نوعی عمل لاغری شکم است در چندین مرحله انجام می شود. پیشرفتها و تحولاتی که در مفهوم «بیماری» به وجود آمده، روانپزشکان و صاحبنظران حقوقی را بر آن داشت که اختلال روانی ناشی از نقص ظاهری افراد را نوعی بیماری قلمداد کنند و اعمال جراحی زیبایی که به منظور حفظ تعادل روحی و بهبود روانی فرد انجام میگیرد نیز درمان آن تلقی نمایند. روش برش غضروف شامل ایجاد برش هایی در غضروف می شود تا در بافت گوش تغییر شکل ایجاد کنیم و یا باعث افزودن و یا جداکردن بافت شویم. عوامل متعدد بسیاری می تواند بر روی این ناحیه تاثیر بگذارد و موجب کاهش بافت چربی گردد. جراحی زیبایی گوش بر روی شنوایی افراد تاثیری نمی گذارد. طی روش بسته، تمام برش ها درون بینی ایجاد می شوند و پس از پایان پروسه، عملاً شکاف و جراحتی بر روی آن قابل مشاهده نخواهد بود.

البته دقت پزشک و کیفیت کار او میتواند ، این بینیها را بسیار جذاب کند و استحکام خوب آن میتواند ، پذیرای بسیاری از فرمهای دوستداشتنی عمل بینی باشد. البته این جراحی زیبایی شکم، به میزان حجم چربی و افتادگی پوست نیز بستگی دارد. جای زخم به میزان پوست برداشته شده بستگی دارد. این روش خطر خونریزی را کاهش میدهد و باعث ایجاد زخم متوسط میشود. جراحی ابدومینوپلاستی جایگزینی برای کاهش وزن یا ورزش نمیباشد همچنین شکم کاملا تحت بیهوشی عمومی انجام میشود. خون ریزی: به طور معمول، پس از هر عمل جراحی، خون می تواند از زخم جریان یابد که با گذشت زمان کاهش یافته و متوقف میشود. پس از اتمام اتوپلاستی غضروف گوش با استفاده از بخیه در محل جدید فیکس شده و محل زخم پانسمان می شود. وجود خطوط ضعیف و افتاده در گردن به میزان قابل توجهی روی ظاهر صورت افراد تأثیر میگذارد. قابل ذکر است اتوپلاستی یا جراحی گوش پس از 6 سالگی که گوش به صورت کامل رشد کرد قابل انجام است. ارزیابی لب های بالایی و پایینی، اصولی را برای آنچه که می توان از یک عمل بزرگ کردن لب توقع داشت، ارائه می دهد.