جراحی زیبایی لب – دکتر فرزان رضایی

چه مدت بعد از جراحی بینی، ورم بینی از بین میرود و شکل نهایی بینی مشخص میشود؟ در عوامل روانشناختی اجبار و عامل مشوق در درون ذهن فرد است و در عوامل اجتماعی عامل مشوق و اجبارکننده از بیرون بر فرد فشار میآورد. 7- در داخل بینی پانسمان مخصوص دارید كه بسته به شرایط عمل چند ساعت تا چند روز پس از عمل در بیمارستان یا در مطب خارج می­ شود. امروزه استفاده از لایه بردارهای شیمیایی و جراحی کشیدن پوست صورت برای درمان این مشکل انجام میشود. آقایان محترم بایستی قبل از بستری صورت خود را به طور كامل اصلاح نمایند. کوچک کردن سینه: هدف اصلی این جراحی بهبود شکل ظاهری بدن است، ولی در بسیاری از موارد سینههای بزرگ از نظر فیزیکی مشکلاتی را برای فرد به بار خواهند آورد. مصرف سیگار برای سلامتی بطور كلی زیان­ آور است و بر روی نتیجه جراحی پلاستیك نیز تاثیر منفی دارد، حداقل یك ماه قبل، آن را ترك نمایید.

در بعضی موارد ممکن است مشاوره با دکتر بیهوشی یا سایر تخصص­ها لازم باشد که به شما گفته خواهد شد.به­ ویژه در بیماران با مشکلات پوستی که تاثیر فراوانی بر کیفیت عمل شما خواهد داشت مشاوره با متخصص پوست متبحر در امور زیبایی بسیار مهم خواهد بود. پس از عمل جراحی، پوست صورت به نور حساس می­ شود، بنابراین لازم است به صورت مرتب از كرم ­های ضد آفتاب استفاده نمایید یا حتی الامكان در معرض آفتاب نباشید. خودداری نمایید. برای تسكین درد فقط می­توانید از استامینوفن استفاده كنید. از مصرف شکر زیاد، خودداری کنید. از هرگونه دستكاری بینی خودداری شود و قبلاً جهت مراجعه بعدی بصورت منظم با منشی مطب هماهنگ گردد. تسویه حساب بیمارستانی بصورت نقدی و همزمان است و به نحوه­ی دیگری امكان­پذیر نیست و هزینه­های جراحی پلاستیك مشمول هیچ بیمه­ای نمی­باشد و براساس مقررات قانونی محاسبه می­گردد و کاملا آزاد است. در برخی موارد، یکی از سینه ها نسبت به دیگری کوچک تر است و این روش جراحی می تواند به رفع نامتقارن بودن سینه ها نیز کمک کند. مدت چسب زدن و نحوه­ی آن در بینی­ های مختلف متفاوت است که بعد از عمل برای تک تک بیماران آموزش داده می ­شود و برای همه یکسان و به یک شیوه نیست.

شب اول پس از عمل در بعضی از بیماران (نه در همه آنها) احتمال دارد لازم شود در بیمارستان بمانید، لازم است یك نفر همراه همجنس و بزرگسال كه بتواند در كنار شما باشد به همراه داشته باشید. بعضی بیماران بعدا درخواست می­ کنند که به آن­ها گواهی خاص بعنوان فقط جراحی انحراف داخلی بینی داده شود یا اصلا جراحی زیبایی قید نشود یا اصلا برای خود جراحی زیبایی بینی مبالغی ذکر گردد تا از فلان بیمه یا اداره یا سازمان دولتی یا غیر دولتی هزینه­ای دریافت کنند! چه انتظاری باید از نتایج این عمل داشته باشم؟ پس از برداشتن پانسمان بینی و بخیه­ ها، لازم است از پماد چرب كننده و نیز قطره یا سرم شستشو استفاده كنید كه باید نحوه استفاده از آن را یاد بگیرید. طول مدت عمل بستگی به مقدار وقت لازم برای اصلاح بدشكلی­های بینی و بازسازی بینی دارد ولی معمولاً در حدود 2 ساعت است. برای دریافت این آموزش­ها وقت کافی اختصاص دهید و تا به طور کامل یاد نگرفته ­اید مطب را ترک نکنید. برجسته سازی گوش : بعضی افراد ممکن است گوش کوچکی داشته باشند که کاملا رشد نکرده است.در این موارد ، جراحی زیبایی گوش را به منظور افزایش اندازه گوش خارجی خود انجام می دهند.

بهترین کاندیداهای جراحی زیبایی پلک کسانی هستند که حداقل 35 سال سن دارند و شل شدن و آویزان شدن پوست پلکها یا پف زیر چشم باعث تغییرات ناخوشایند در چهره آنها شده است (البته در موارد استثنایی، افراد جوانتر که مشکلات فوق را پیدا کردهاند نیز میتوان تحت عمل جراحی قرار داد.) برای انجام جراحی لازم است که فرد به طور کلی سالم بوده و بیماری خاصی نداشته باشد. مثلا نحوه فعالیت و استراحت و رژیم غذایی و چگونگی مصرف داروها وچگونگی استحمام و نحوه مراجعه بعدی و سایر موارد ضروری. لازم است از دو هفته قبل و بعد عمل، از مصرف داروهای مسكن از خانواده آسپرین مانند بروفن، دیكلوفناك، ناپروكسن و … از مصرف آجیل و شکلات، نوشابه های گازدار، شیرینی ­های تر، غذاهای پر ادویه، فست فود­ها و غذاهای سفت خودداری کنید. بعد از اینکه بیمار بیهوش یا بی حس شد، جراح برش های کوچک را در داخل سوراخهای بینی یا کولملا ایجاد می کند. متاسفانه بعضی از همکاران محترم با تخصص های مختلف خود را به عنوان جراح پلاستیک معرفی می کنند.در صورتی که در ایران جراح پلاستیک فقط در مقطع فوق تخصص وجود دارد نه تخصص. سوراخ بینی را تنگ یا گشاد کنند.