جراحی زیبایی لب – دکتر فرزان رضایی

به منظور جلوگیری از خونریزی بینی تا 24 ساعت بعد از عمل جراحی مجرای اشکی توسط متخصص چشم پزشک باید روی محل عمل کمپرس آب سرد و یا حتی کمپرس یخ بگذارید. این حرف که پزشک عمومی اجازه خدمات زیبایی را ندارد، اجحاف در حق آن است چون از نظر علمی این توانایی را دارد و حق آنان است. البته این جراحی زیبایی شکم، به میزان حجم چربی و افتادگی پوست نیز بستگی دارد. در صورت افتادگی بسیار قابل توجه پوست، جراح یک عمل جراحی زیبایی چربی انجام میدهد به طوری که پوست اضافی قسمت پایین شکم را جراحی نموده و سطح شکم صاف میشود، نیمه بالایی محکم و کشیده می شود. او درنهایت چنین استدلال کرده است که افزایش جراحی زیبایی در چین تضاد سنت و تجدد را در این کشور نشان میدهد. مصرف سیگار، و قلیان مخصوص در دو هفته اول بعد از عمل ممنوع است زیرا باعث افزایش تورم داخل و خارج بینی شده و ترمیم بافتی را به تأخیر میاندازد. شما باید شش هفته اول پس از جراحی از ورزش شدید خودداری کنید تا به بدن خود فرصت بهبودی دهید. پانسمان های جراحی باید حدود یک هفته سالم و خشک بمانند. برای اتوپلاستی ابتدا یک برش پشت گوش جایی که چین گوش وجود دارد، ایجاد می شود، سپس بهترین جراح گوش غضروف و پوست را برش داده و در صورت نیاز به غضروف شکل می دهد.

همان طور که در تصویر زیر می بینید، با جراحی زیبایی که در بینی فرد اجرا شده است قوز بینی برداشته شده و با شکل دهی به نوک بینی و جمع شدن سوراخ های بینی زیبایی مناسبی در بینی این بیمار ایجاد شده است. این عمل نیز به گونه ای انجام می شود که شکل بینی با اجزای صورت متناسب باشد. اتوپلاستی نام علمی جراحی گوش است که از دو بخش ” اتو ” به معنای گوش و ” پلاستی ” به معنای زیبا کردن تشکیل شده است؛ اما توجه داشته باشید که جراحی گوش تنها با هدف زیبایی انجام نمی شود و گاهی برای درمان نیز انجام می گیرد. این به این دلیل است که دیواره شکم شل می شود و بافت نازک خط میانی دیگر نمی تواند از تنه و اندام های داخلی پشتیبانی کند. با توجه به ورم بافت های داخلی بینی پس از انجام عمل، حس بویایی شما تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. سپس ناف در ارتفاع طبیعی خود از طریق روزنه ای که در پوست پایین آمده ایجاد می شود. ممکن است اینگونه تصور شود که جراحی پلاستیک تنها توسط خانمها مورد استفاده قرار می یگرد، ولی مردها نیز در فضای رقابتی بصورت فزاینده ای تقاضای انجام عملهای جوان سازی را دارند، چرا که ظاهر جوانتر نشان دهنده انرژی درونی بیشتر است.

بسیاری از خانم ها تصور می کنند که این جراحی با درد زیادی همراه بوده و از انجام آن واهمه دارند. همچنین در بخش نظری پژوهش خود از مباحث فمنیستی پستمدرن برای توضیح مصرف جراحی زیبایی استفاده کرده است. جراحی ابدومینوپلاستی که به نوعی عمل لاغری شکم است در چندین مرحله انجام می شود. در ادامه به برخی از عوارض ابدومینوپلاستی خواهیم پرداخت. در این روش از جراحی، بخش پایین شکم و اطراف ناف برش داده شده و عضلاتی که دچار شل شدگی شدهاند به همان حالت قبل بازگردانده خواهند شد، در این حالت برآمدگی های شکم رفع شده و سطح شکم صاف خواهد شد. بدون نیاز به لمس عضلات، پوست اضافی را در ناحیه زیر ناف خارج میکنند. به منظور دفع ترشحات اضافی حین عمل، در نواحی مورد نیاز دو دورن قرار میدهند. در بسیاری از موارد رینوپلاستی سرپایی انجام میشود یعنی بیمار بعد از اتمام جراحی میتواند بدون بستری شدن همان روز بیمارستان را ترک و به خانه برود.

همچنین ممکن است در موارد نادری بعد از عمل پروتز امکان شیردهی وجود نداشته باشد. داشتن یک همراه بالغ و مسئولیت پذیر و انجام فعالیت های روزانه ذکر شده تا 3 روز بعد از عمل شدیدا توصیه می شود. همچنین ممکن است مایعاتی که به طور معمول توسط بدن تولید می شوند، بیش از حد در داخل زخم شما جمع شوند. تاکید من بر آموزش حضوری چهره به چهره خواهد بود تا بیمار و پزشک فرصت کافی برای شناخت عمل جراحی و پاسخ به پرسش ­های یکدیگر را داشته باشند. بسته به میزان افتادگی پوست، دو نوع جراحی وجود دارد. اگر مقدار چربی و افتادگی پوست بالا باشد زمان لازم برای جراحی در اتاق عمل بین 2 تا 5 ساعت خواهد بود ولی اگر نیاز به تخلیهی بخشی از نواحی زیر ناف باشد، زمان تقریبی مورد نیاز 1 تا 2 ساعت خواهد بود. در صورت افتادگی حداقل پوست، جراح مینی شکم را انجام می دهد.