جراحی زیبایی پلک

عضو انجمن جراحان گوش و حلق و بینی ایران همچنین با اشاره به كاهش اعتماد به نفس در بیمارانی كه بی جهت به دنبال تغییر در چهره ی خود هستند، تصریح كرد: اینگونه بیماران در مطب ها و كلینیك های زیبایی به دنبال دستیابی به ارزش هایی هستند كه با جراحی نمی توان به آنها دست یافت. عضو انجمن جراحان پلاستیك ایران با اشاره به افرادی كه به صورت صحیح برای جراحی انتخاب نشده اند، تصریح كرد: به دلیل انتخاب اشتباه،این افراد در دور معیوبی می افتند؛ زیرا عمل جراحی زیبایی از ابتدا برای آنها مناسب نبوده و زیرساخت های روحی، روانی و اجتماعی مناسب در آنها وجود نداشته است. حمیدرضا حُسنانی’ جراح بینی و عضو انجمن جراحان گوش و حلق و بینی ایران در گفت و گو با گروه پژوهش های خبری ایرنا، بینی های قوزدار، گوشتی با نوك افتاده را یكی از ویژگی های ژنتیكی بسیاری از ایرانیان دانست كه این وضعیت را اجتناب ناپذیر كرده است. متاسفانه همان پزشك بدون توجه، دوباره اقدام به جراحی می كند و ضایعه را افزایش می دهد؛ تا حدی كه هیچ كس نمی تواند عضو آسیب دیده را ترمیم كند و فرد دچار ناهنجاری های مختلفی اعم از مشكلات روحی و جسمی می شود.

جراحی ابدمینوپلاستی که با عنوان تامی تاک شناخته می شود، روش جراحی است که با هدف برداشته شدن پوست و چربی اضافی، اسکارها و استرچ مارک ها (ترک های پوستی) از روی شکم و هم چنین کشیده شدن عضلات شکمی انجام می شود. موسوی زاده هم در ادامه ی گفت و گو با ایرنا گفت: پزشكی كه برای بار دوم یا چندم بی جهت بیماری را جراحی می كند، نه تنها ضایعه را افزایش می دهد، بلكه مشكلات روحی و روانی متعدد و حتی روان پریشی حاد را برای افراد ایجاد می كند. افزایش متقاضیان جراحی های غیرضروری و بی مورد بدون در نظر گرفتن سن، جنس و پایگاه اجتماعی تا حدی گسترش یافته است كه باید به شكل یك آسیب اجتماعی مورد بررسی قرار گیرد. كارشناسان و پزشكان برای كُند شدن سرعت جراحی های زیبایی بی حد و حصر در جامعه و نیز كنترل افسار این معضل، راهكارهایی را مطرح كرده اند. این نکته حائز اهمیت است که تمامی افراد چاق نمی توانند با ورزش و مصرف برخی دارو ها و حتی رژیم غذایی مناسب و کم کالری، کاهش وزن داشته باشند، از این رو تنها راه برای لاغر شدن را جراحی های زیبایی شکم خواهد بود. با توجه به اینکه جراحی زیبایی بهمنزلۀ کنش تمایزبخش در دورۀ معاصر حالت افراطگونه به خود گرفته است و با فرض اینکه مؤلفههای سرمایههای فرهنگی در اختیار افراد ممکن است بهمنزلۀ عوامل اثرگذار بر رواج این عملها مطرح شوند، پژوهش حاضر براساس نظریههای فمنیستی و نظریۀ بوردیو انجام شده است.

در همین راستا پژوهشگر ایرنا با كارشناسان جامعه شناسی و رفتارشناسی در این زمینه به گفت و گو نشسته است. آیا جراحی لابیاپلاستی با درد همراه است؟ مشكلات تنفسی و چسبندگی های مخاط در جراحی های بینی، از بین رفتن عضو جراحی شده، عفونت های ناشی از ژِل تزریق شده در زیر پوست، نرسیدن به نقطه ی مطلوب و جراحی های مجدد، سرزنش های اجتماعی، كاهش مقبولیت اجتماعی و خودكشی از عوارضی است كه این جراحی ها می تواند گریبانگیر افراد شود و نه تنها به زیبایی نمی افزاید بلكه مشكلاتی به مراتب بیشتر از قبل را به همراه دارد. همچنین ‘سید مهدی موسوی زاده’ عضو انجمن جراحان پلاستیك ایران در گفت و گو با گروه پژوهش های خبری ایرنا، تغییر و تحول در دغدغه های افراد و تبلیغ های اغواگر رسانه های داخلی و خارجی را از دلایل گسترش لجام گسیخته ی جراحی های زیبایی غیرضروری در كشور دانست. احتمال بیشترین میزان تورم و درد در سه روز اول وجود دارد، و کاهش تورم با گذشت دو یا سه هفته بعد از عمل، صورت می گیرد. حسین باهر به عنوان یك زیباشناس، بسیاری از افرادی كه جراحی زیبایی انجام داده اند را از نظر علم زیباشناسی مردود دانست و گفت: جامعه ی مسخ شده، سرزنش بی پایان، جملاتی مانند حیف شدی، گناه كردی و به احتمال، افسردگی و مراتب بالاتری از آن یعنی خودكشی در انتظار افرادی است كه به صورت غیرضروری عمل زیبایی می كنند.

حسین باهر نخستین راهكار رهایی از این معضل را در قبول واقعیت و راهكارهای بعدی را در بازسازی درونی، فرهنگ سازی، آموزش در خانواده ها و نظام آموزشی، اصلاح الگوهای فرهنگی و تسلیم شدن در برابر مقدرات الهی به عنوان یك مسلمان می داند. حسین باهر’ نیز به این معضل اجتماعی در بستر مسایل رفتاری نگریسته است. عالیه شكربیگی هم در ارایه راه حل عملی این معضل به پژوهشگر ایرنا گفت: راهكار قوی در یك خانواده ی قوی نقش می بندد. باید گفت كه هزینه های مادی و معنوی این راه حل ها به مراتب كمتر از مشكلات و معضل های روحی و جسمی به وجود آمده پس از اینگونه جراحی ها است. معمولا با بالا رفتن سن زنان درخواست های آن ها در این زمینه نیز افزایش می یابد.از دست دادن سطح طبیعی استروژن باعث بوجود آمدن تاثیراتی بر روی بدن می شود. اگر بتوانید به شرکت بیمه ثابت کنید که جراحی بینی با هدف زیبایی انجام نمیگیرد امکان استفاده از خدمات بیمه تکمیلی را خواهید داشت. از دکترتان بخواهید که تمام منافع و معایب جراحی را برای شما توضیح دهد و از همه مهم تر بگویید که دقیقا چه انتظاری از نتیجه ی جراحی دارید و بررسی کنید که نظرات او چقدر به خواسته ی شما نزدیک است.