جراحی زیبایی چیست + رایجترین جراحیهای پلاستیک

به گزارش فرارو به نقل از دیلی میل، «یولیا تاراسویچ» ۴۳ ساله نائب قهرمان مسابقه ملکه زیبایی روسیه در سال ۲۰۲۰ میلادی پس از چندین عمل جراحی ناموفق به صورتی بدشکل باقی مانده است. «یولیا تاراسویچ» ۴۳ ساله نائب قهرمان مسابقه ملکه زیبایی روسیه در سال ۲۰۲۰ میلادی پس از چندین عمل جراحی ناموفق به صورتی بدشکل باقی مانده است. یولیا تاراسویچ ملکه زیبایی روس در سال ۲۰۲۰ است که ۴۳ سال سن دارد. در سال ۱۹۹۹ انجمن جراحان پلاستیک و ترمیمی آمریکا نام خود را انجمن جراحان پلاستیک آمریکا تغییر داد تا بار دیگر بر این مسئله تاکید کند که این دو یک مقولهی واحد هستند. او تحت عمل لیفت صورت، جراحی پلک و مینی لیپوساکشن قرار گرفته است اما او پس از انجام این عمل زیبایی دیگر نتوانست چشمان خود را ببندد یا لبخند بزند. با این وجود، پس از عمل جراحی او دیگر نمیتواند چشمان اش را بندد و یا لبخند بزند. با این وجود، هیچ مدرکی تا کنون به دست نیامده است که نشان دهد یولیا از این بیماری رنج میبرد. او ادعای پزشکان را رد کرده و میگوید پیش از این عمل جراحی زیبایی بینی انجام داده و بدون هیچ گونه ناهنجاری ژنتیکیای برایش موفقیت آمیز بوده است.

یولیا که مادر دو فرزند است میگوید علیرغم بهبودی پس از جراحی قادر به حرکت دادن بخشهای بزرگ صورت یا بستن چشم هایش نیست و ۲۰۰۰۰ پوند برای اصلاح این مشکل هزینه کرده که بی نتیجه بوده است. پس از عمل ، تا مدت 4 هفته باید در هنگام استراحت، سر به میزان 30 درجه بالاتر از تنه باشد و از پایین نگه داشتن سر به مدت زیاد جداً خودداری شود. تا زمانی که بیمار وزن خود را با یک رژیم متعادل حفظ کند و ورزش منظم داشته باشد، ابدومینوپلاستی نتایج طولانی مدت را به همراه خواهد داشت. همه ساله تعداد زیادی از افراد با تحقیق و یا بدون تحقیق به جراحان پلاستیک مراجعه می کنند. دستمزد متخصصان بیهوشی هم مانند جراحان با توجه به شهرت و تجربه بر هزینه های درمان می افزایند. اما حمیدرضا حسنانی حل این معضل را در همكاری روانشناسان با جراحان زیبایی دانست و گفت: تنها راه حل كمك روانشناسان به پزشكان جراح است؛ زیرا تعداد بالایی از بیماران از مشكلات روحی و روانی رنج می برند و با اصرار پزشكان را ناچار به عمل می كنند. به گفته ی این جامعه شناس زمانی كه الگوی مناسبی از سوی پدر و مادر برای فرزندان معرفی نمی شود و خود نیز الگویی نمی یابند، به ناچار با ارزش های سطحی و نادرست موجود در جامعه همراه می شوند و آنها را درونی می كنند.

به جهت بر طرف کردن ایرادات ظاهری مثل قوز موجود در پل بینی یا بزرگ بودن بینی انجام میشه. او در تعریف سرمایۀ جنسی بیان میکند که آمیزهای از جذابیت ظاهری و اجتماعی است و مسایل جنسی بخشی از این سرمایه است (Hakim, 2012: 512). با توجه به نظریههای فمنیستی و نظریۀ کاترین حکیم میتوان چنین استدلال کرد که جراحی زیبایی فراتر از بحث رسیدن به صورت ایدهآل است و در این زمینه، موضوع منافع اقتصادی – اجتماعی هم مطرح است. جراحی پا هم به افرادی که به علت تومورها آسیب دیدهاند، یا دارای انگشت اضافی و به هم چسبیده هستند، کمک میکند. در این روش جراحی چربی و پوست اضافی اطراف چشم برداشته میشود. شاید نام جراحی، عبارتی باشد که در زمان به گوش خوردن، تصویر خوبی را در ذهن ایجاد نکرده و در واقع در فرد، ایجاد هراس کند. شاید در ابتدا که صحبت از جراحی زیبایی شکم می شود، ترس و یا ابهامی در شما به وجود بیاید که این عمل خطرناک و یا مجموعه ای از عوارض باشد. بلافاصله یک منطقه صاف تر ومحکم تر از شکم مشاهده می شود.

با تزریق فیلر های پوستی به برخی از نواحی بینی، توسط جراح بینی با تجربه و ماهر، می توان سطح صاف تری برای بینی ایجاد نموده و نوک بینی را تغییر شکل داده و حتی ظاهر بینی را متقارن تر نمود. در صورت انحراف تیغه بینی، می توان آن را صاف کرد و برای بهبود تنفس، بافت های داخل بینی را کاهش داد. لیپوساکشن یکی از روش های قدیمی تخلیه چربی است و عملکردی مشابه لیپوماتیک دارد ولی با این تفاوت که در جراحی لیپوساکشن بافت چربی حرارت می بیند و از طریق مکنده از بدن خارج می شود. او به کانال یک روسیه گفت:«من زخمهایی دارم که وقتی تمام بافت هایم را پاره کردند در گونه هایم ایجاد شد. به گفته کمیته تحقیقات روسیه این دو پزشک اکنون به دلیل زیر پا گذاشتن قوانین مربوط به “ایمنی جان و سلامت” بیماران تحت بازجویی قرار دارند. این عمل جراحی که بلفاروپلاستی نامیده میشود، به منظور اصلاح پلکها و رفع افتادگی آنها و لیفت ناحیه دور چشمها مورد استفاده قرار میگیرد. تنگ کردن واژن با نخ : این روش با استفاده از نخ های واژینال صورت میگیرد.