جراح و متخصص گوش و گلو و بینی

چرا که در این سن هنوز استخوانها و غضروف بینی به صورت کامل رشد نکرده است. در صورتی که هدف اصلی شما از انجام عمل بینی، بهبود بخشیدن ظاهر آن است، توصیه می شود پس از تکمیل دوره رشد استخوان بینی برای جراحی اقدام کنید. کسانی که شکم افتاده و شل شده دارند؛ بسیاری از مردان و زنان چاق در سنین بالا با این مشکلات روبرو خواهند بود. امروزه تمام مردان و زنان برای رفع عیوب ظاهری دماغ و همچنین بهبود بخشیدن عملکرد آن، به انجام جراحی بینی روی می آورند. امکان دارد این عیوب بر عملکرد بینی نیز تأثیر بگذارند و عمل تنفس را تا حدودی دشوار سازند. بیماران معمولا از آبریزش بینی رنج میبرند و تا قطع آن، مجبورند برای مدتی از راه دهان تنفس میکنند.گاهی اوقات جراحان برای کاهش تورم و خونریزی، نوار پانسمان داخل بینی بیمار میگذارند که این خود موجب ناراحتی بیماران میشود. بیمار باید دکتری را انتخاب کند که در عمل زیبایی و جراحی ترمیمی مهارت داشته باشد؛ حتی ممکن است متقاضی بخواهد جراحی پیدا کند که تخصص ویژه در جراحی صورت و تغییر شکل بینی داشته باشد.

امروزه جراحی های زیبایی پستان مانند ماموپلاستی یا جراحی ترمیمی پستان با به کار گیری تکنیک های پیشرفته و روز دنیا انجام میشود. لازم به ذکر است که مقصود او می تواند تنها زیبایی یا عملکردی یا هر دو آن ها باشد. به گزارش ایسنا، روزنامه «فرهیختگان» در ادامه نوشت: کافی است زمانی را در کلینیکهای زیبایی سپری کنید، ذوق و شوق دختران جوان برای زیباترشدن نظر هر مراجعی را به خود جلب میکند، البته که در این چند سال اخیر دامنه این گرایش به زیبایی چند نسل را درگیر کرده و مراجعان برای این عملها دیگر تنها جوانان نیستند و همین ذوق و شوق و اقبال جامعه از این پدیده باعث شده عمل جراحی زیبایی تنها منحصر در یک فعالیت پزشکی نباشد و تبدیل به یک بازار اقتصادی صنعتی شود. استفاده از کرمها و مراقبتهای پوستی و داشتن تغذیهی سالم تنها از بروز نشانههای پیری پوست جلوگیری خواهد کرد. از دیگر علائم دوره بهبود که برخی بیماران تجربه میکنند، میتوان به پوست انداختن پوست، کرخی و خونریزی اشاره کرد.

البته لازم است هنگام انتخاب، دیگر ویژگی های چهره نیز مد نظر قرار گرفته شود. عمل زیبایی بینی، پروسه ای بسیار حساس و پیچیده محسوب می شود؛ از این رو لازم است تا تحت نظر یک جراح بینی متخصص و با تجربه انجام پذیرد. همچنین لازم است که شما، پزشک را از داروهای مصرفی خود مطلع سازید و هر نکته ای که ممکن است در سوابق پزشکی و بیماری شما قید نشده باشد را به اطلاع او برسانید. زیرا او می تواند درصد موفقیت آمیز بودن پروسه جراحی را افزایش دهد و نتیجه ای رضایت بخشی را حاصل کند. پهنای پلبینی بهدلیل پهن بودن و یا ضخامت استخوان بینی است. بدین صورت که بینی قوس کمی دارد و میزان سر بالا بودن نوک آن نسبت به دماغ طبیعی، بیشتر می باشد. از سوی دیگر بینی های گوشتی، عموماً از غضروف و میزان کمی بافت استخوان تشکیل شده اند و ساختار آن ها به نسبت ضعیف می باشد.

فرم نیمه فانتزی، در حقیقت حد وسط دو مدل دیگر در نظر گرفته شده است. مدل فانتزی، کاملا برعکس نمونه طبیعی می باشد. جراحی زیبایی دماغ به مدل فانتزی، باعث مصنوعی به نظر رسیدن چهره فرد می شود. ظاهر دماغ برخی افراد به دلایل متعدد، از جمله صدمه دیدن و عوامل مادرزادی، دچار مشکل می شود. وقتی گردی بینی کمتر شده و بیشتر شکل مثلثی بهخود میگیرد درنتیجه کوچکتر بهنظر میرسد.در برخی از بیماران، طراحی بینی بهمنظور دورکردن بینی از صورت مهمترین بخش رینوپلاستی است چراکه با این روش بینی باریکتر و زیباتر دیده میشود. ایمپلنت چانه و گونه میتوانند اجزای صورت و نیمرخ صورت را زیباتر نشان دهند. عوارض شایع جراحی های زیبایی معمولا خطر عفونت، خون ریزی و یا واکنش نشان دادن به بیهوشی می باشد. اما به طور کلی زمانی که پزشک هنر خود را در طراحی یک بینی زیبا نشان دهد؛ افراد بیشتری نیز متقاضی عمل زیر دست وی خواهند شد. به طور کلی، بینی نیمه فانتزی در عین قوس دار و سر بالا بودن، مصنوعی به نظر نمی رسد. به نظر میرسد اصلیترین مساله خلأ سیاستگذاری است؛ چه در بعد اجتماعی آن که با مدل توسعه اجرایی در کشور و به تبع آن رقابت اجتماعی به وجود آمده فضایی رقابتی برای انجام عملهای زیبایی را فراهم کرده و چه در بعد سیستم نظام پزشکی که در عمل معیوب بوده است و نتوانسته هر صنف از پزشکان را در جای مناسب خود جایگذاری کند و البته فراموش نکنیم نبود نظارت کافی بر ارائه این خدمات چه توسط پزشکان عمومی و چه پزشکان متخصص باعث ظهور پدیده ارائه خدمات زیبایی به دست تکنسینها شده که مستقیما با سلامت و حفظ جان مراجعهکننده در ارتباط است.