دکترمحمدرضا بیگدلی – جراحی زیبایی صورت و گردن

تقریباً 10% از بیماران به دلیل مشكلات غیرقابل پیش ­بینی پس از عمل ممكن است یك­سال بعد از جراحی به روتوش بینی( اصلاح جزئی یا كلی) نیاز داشته باشد. به دلیل اینکه هر عمل زیبایی ممکن است برای شما مناسب نباشد و باید با پزشک مشورت کنید. در فاصله چند ماه تا یک­سال پس از عمل، لازم است اقدام به عكسبرداری دیجیتالی از بینی ( مانند قبل از عمل) شود تا در پرونده پزشكی شما ثبت گردد و برای نتایج دراز مدت و تغییرات یا حوادث احتمالی بر روی بینی به عنوان پایه تشخیصی و درمانی مورد استفاده باشد. در صورتیكه خودتان مایل باشید تصاویر قبل و بعد از عمل شما برای مقاصد آموزشی مورد استفاده بیماران دیگر قرار خواهد گرفت. بهترین کلینیک ها از خدمات تلفنی برخوردارند تا بیماران بعد از جراحی بتوانند هر زمان که لازم بود از پزشک خود مشاوره بگیرند. بطور کلی انجام جراحی مجدد در اعمال زیبایی بینی کاملا عادی و تکمیل کننده جراحی اصلی تلقی می­گردد. 1- انجام جراحی مجدد قبل از یك­سال غیر ممكن است و شما باید صبر و حوصله­ ی كافی جهت تحمل یك­سال تورم یا تغییرات موضعی را داشته باشید. برایتان خوشحالی روز افزون آرزو می­كنم و امیدوارم زیباترین بینی نصیب شما شود!

بدون شک ، لبخندِ رضایتِ بیمار و احساس خوشحالی درونی او از نتیجه عمل جراحی با ارزش­ترین پاداشی است كه نصیب دكتر می­ شود. تاکید است که ضرورت جراحی مجدد را پزشک معالج­تان تعیین می­ کند نه خودتان. 2- وقتی كه جراحی انحراف داخلی بینی همزمان با جراحی زیبایی انجام می ­شود، بسیاری از بیمه­ ها از شمول آن برای پرداخت هزینه خودداری می­ کنند و شما نمی­توانید ادعا کنید بخاطر انحراف بینی یا شکستگی بینی عمل زیبایی کرده­ام پس مشمول بیمه هستم! همینطور در این زمان آزمایشاتی نیز برای شما تجویز میشود. اما با پیشرفت علم و تکنولوژی این کار ، توسط طراحی های کامپیوتری صورت می گیرد و فرد تا حد زیادی ، می تواند از نتیجه عمل بینی با خبر شود. به طور کلی ؛ این عمل جراحی به منظور رفع افتادگی و پف پلک که غالبا در پی عوامل ژنتیکی ، افزایش سن و در برخی موارد به دنبال علل محیطی ؛ نظیر قرارگیری در معرض تابش اشعه فرابنفش ، تغذیه نادرست و غیره پدید می آیند ، انجام می گیرد. خالق كامل خداست و ما ادعا نمی­كنیم كه از موارد جراحی زیبایی هیچگونه اشكال و ایرادی نتوان گرفت، بلكه ادعا می­كنیم كه در خاتمه یك­سال بینی زیباتر و شكیل­تری نسبت به قبل عمل تحویل بیمار می­دهیم.اگر در این مقایسه بعد از عمل بهتر از قبل از عمل شده باشد به هدف خود دست یافته­ایم.

بعد از گذشت شش ماه می توانید ورزشهای سنگین را شروع نمایید. بنابراین، زنان باردار، بهتر است انجام این عمل جراحی را، به بعد از زایمان موکول کنند و مناسبترین زمان، دو ماه بعد از زایمان می باشد. بعضی افراد در جلسه مشاوره به عنوان مدل یا الگو ،عکس یکی از دوستان یا هنرپیشه یا فرد دیگری را نشان میدهند و انتظار دارند که بینی آنها بعد عمل شبیه آن شود .باید خاطر نشان کرد که این مسئله امکانپذیر نیست و جراح شما با دیدن عکس فقط دید کلی نسبت به سلیقه شما پیدا میکند و تشابه جزئیات کامل بینی شما با عکس میسر نخواهد بود ، چون زمینه اولیه بینی در نتیجه کار تأثیر به سزایی دارد و مسلماً زمینه اولیه متفاوت نتایج متفاوتی در پی خواهد داشت و نباید انتظار نتیجه یکسان از عمل داشت. 3- پزشك شما به شما هیچ گونه فاكتور و رسید و یا گواهی مبنی بر هزینه های مالی نخواهد داد .مسایل مالی فقط به بیمارستان مربوط است و کارشناسان بیمارستانی بر اساس قوانین و مقررات مربوطه آن را محاسبه و اعمال خواهند کرد. همه­ ی مطالبی كه با شما در میان گذاشته­ ام، بر اساس صداقتِ كامل و با رعایت اخلاق پزشكی است كه باید به آن وفادار باشیم.

ما فقط بر این نکته تاکید می­ ورزیم که جراحی زیبایی به هیچ­وجه مشمول هیچ بیمه­ ای نیست و نخواهد بود و همه­ ی جزئیات پرداخت­ های مالی بیماران بر اساس تعرفه­ های قانونی مصوب است و ارتباط مالی بیمار، فقط با بیمارستان است نه پزشک معالج. در این بررسی عکسهای قبل و بعد از انجام هر عمل جراحی زیبایی را خواهید دید. معمولا بعد از جراحی مشکل بزرگی پیش نمیآید و ریکاوری بین یک الی سه هفته به طول میانجامد. کبودی جزئی بر روی بینی و ناحیه اطراف آن ممکن است یک هفته یا بیشتر به طول انجامد. بعد از عمل جراحی به مدت 2 هفته باید داروهای خوراكی تجویز شده را به صورت مرتب و منظم استفاده كنید. مسواک زدن با مسواک نرم از روز بعد از عمل منعی ندارد. در روز جراحی، نباید غذای سفت بخورید. 6- اگر بیمار به اندازه كافی ثروتمند و توانمند نباشد و بخواهد با فشارآوردن به خود یا خانواده هزینه­ ها را تحمیل نماید، نباید اقدام به عمل جراحی كند. اگر بینی بسیار بزرگی دارید، پس جراحی زیبایی بینی که به آن «رینوپلاستی» نیز گفته میشود، میتواند یک روش عالی برای بهبود چشمگیر ظاهر و تقویت اعتماد به نفس هنگام ملاقات و برخورد با افراد دیگر باشد.