سوالات متداول جراحی بینی – دکتر نسرین راستا

مگدالن در تصویر بالا مدعی شده که تاکنون ۳ عمل زیبایی بینی، جراحی خارج کردن چربی گونه، ۲ لیفت ابرو، تزریقات متعدد چربی به صورت، تزریق های متعدد ژل به گونه و لب، ۴ جراحی سینه و دستکاری های ریز متعدد دیگر، چندین جراحی لیپوساکشن، ایمپلنت و تزریق ژل و چربی به باسن، لیفت باسن و دستکاری های متعددی دیگر را تجربه کرده است. معمولا جراحی پروتز سینه مشکلی را برای شیردهی ایجاد نمی کند، اما با این حال بهتر است در این خصوص با پرشک مشورت کنید. در واقع هدف ما بررسی ویژگی های یک جراح زیبایی زنان است و سعی داریم در این خصوص ویژگی هایی را بازگو نماییم . دکوراسیون کلینیک و به خصوص اتاق عمل باید به گونه ای باشد که حس ارامش را به بیماران القا کند. او تا به حال دو عمل لیفت ابرو، سه عمل جراحی بینی، تزریق چربی به گونه و لب، چهار عمل جراحی سینه و دو مجموعه ۲۰تایی روکش دندان انجام داده است. بر اساس آمارهای جهانی، از نظر تعداد جراحی زیبایی، ایران در میان ۱۰ کشور اول دنیا است و در میان اعمال جراحی زیبایی در ایران، جراحی بینی شایعترین بوده و تزریق چربی، تخلیه چربی (لیپوساکشن) و جراحی سینه نیز از جراحیهای شایع در ایران هستند.

از عمر علم جراحی زیبایی در ایران مدت زیادی نمی گذرد؛ اما همین زمان كوتاه كافی است تا رتبه ی نخست جراحی بینی در دنیا را نصیب ایران كند. ایران همچنان بیشترین عملهای جراحی زیبایی را در دنیا دارد که شامل موارد مختلف است. همه این تغییرات منوط به این است که پزشک متخصص با تجربه ای را برای جراحی انتخاب کنید. مسلما هر کدام از این روش ها را برای عمل زیبایی صورت تان انتخاب کنید پزشکان متخصص پرگل راهنمایی خوبی را پیش پای شما خواهد گذاشت. او پیش از این تصاویری به اشتراک گذاشت که در آنها تفاوت چشمگیر میان چیزی که اکنون هست و ظاهر قبلیاش به عنوان یک رقصنده را نشان میداد. او تصویری از دندانهای نیش تراشیدهاش را با ۷۳ هزار دنبال کننده در حساب اینستاگرام خود به اشتراک گذاشت و نوشت: «امروز را با لبخند جدیدم شروع کردم. » کاربر دیگری نوشت: «او زندگی خطرناکی دارد» و یکی دیگر التماس کرد: «دندانهایت را نتراش»، اما طرفداران دیگر از مری و ظاهر جدیدش دفاع کردند و گفتند «هر کاری که خوشحالت میکند انجام بده».

یک نفر برایش نوشت: «دندانهایت را تراشیدی تا کوچکتر به نظر برسی؟ امروزه تعداد کثیری از جراحان زیبایی زنان سبب شده تا انتخاب برای افراد کمی سخت شود. بسیاری از این جراحی های زیبایی به صورت سرپایی انجام می شود و زمان درمان خیلی کمی را در کلینیک یا بیمارستان از شما می گیرند. درمان های التهاب های لثه بعد از جراحی های نظیر ایمپلنت دندان نیز در درمان های لثه لحاظ می شود. بعد از سه روز باید برای برداشتن تامپون داخل بینی به بیمارستان یا کلینیک بروید و بعد از برداشتن تامپون از کرم ها و پمادهای تجویز شده استفاده نمایید. جراحی زیبایی صورت در زنان نیز شامل جراحی متنوعی است که می توان به جراحی بینی، جراحی لیفت صورت، جراحی پروتز گونه، جراحی پروتز چانه، جراحی پلک، جراحی بالا بردن ابرو، جراحی برداشتن خال و غیره اشاره کرد. بدون اینکه پانسمان خیس و شل شود روزی که برای برداشتن گچ به مطب مراجعه میکنید میتوانید قبل از آن استحمام کامل کنید. البته نه تنها ذات زیبایی و زیبایی پسندی و توجه به آن در همه ی دوره هابر كسی پوشیده نیست بلكه در مضامین دینی ما نیز به آن اشاره شده است.

اما در كنار افرادی كه نیاز مبرم به جراحی های زیبایی دارند و این امر به تعادل روحی و جسمی در آنها كمك می كند، افرادی در مطب ها و كلینیك های پزشكی دیده می شوند كه نه تنها كوچكترین نقصی در چهره ی خود ندارند، بلكه شاید بتوان گفت دارای چهره ای زیبا هستند و تنها به دلیل مشكلات روانی و وسواس در زیباتر به نظر رسیدن در آن مكان حضور یافته اند. گویا تنها زمانی كه فرد چهره ای زیبا و بینی عمل كرده ای داشته باشد، مورد پذیرش اجتماعی قرار خواهد گرفت و در غیر این صورت، از طرف گروه دوستان و همسالان، جامعه و خانواده مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت. اصالت، ایمان، صداقت، رفتار و منش، تحصیلات و همه ی ویژگی های درونی و رفتاری كه زمانی در همین جامعه ملاك انتخاب فرد در همسریابی، دوست یابی و پذیرش اجتماعی بود، جای خود را به بینی عمل كرده، گونه ی برجسته و چشم ها و پوست بدون چین و چروك داده است. به بیان كارشناسان، پشت پرده ی این جراحی های غیرضروری چیزی جز مدگرایی، چشم و هم چشمی ها و افول ارزش های رفتاری و معنوی پنهان نشده است.