سوالات متداول جراحی بینی – دکتر نسرین راستا

اگر شما هم پرسش های این چنینی دارید، با خواندن قسمت پرسش و پاسخ ما می فهمید که شما تنها چنین درخواست هایی ندارید و افراد زیادی نظیر شما با این مشکلات مواجهند. در این حالت علاوه بر اینکه چربی ها خارج می شود و پوست اضافی پلک چیده میشود اما اگر میزان چربی ایجاد شده در پلک پایین کمتر باشد و میزان پوست پلک معمولی باشد می توان چربی های ایجاد شده را از طریق برشی که در سطح داخلی پلک ایجاد می شود خارج کرد. به گفته دکتر محمد صمدیان استاد برتر جراحی مغز و اعصاب دانشگاه شهید بهشتی تهران در کلینیک جامع قاعده جمجمه و هیپوفیز ایران، امروز به دلیل استفاده از مواد و ابزارهای پیشرفته، ایمنی کرانیوپلاستی جمجمه به میزان بسیار زیادی بالا بوده و نتایج بسیار درخشانی حتی در عملکردهای روانشناختی و اجتماعی افراد بعد از ترمیم جمجمه (تا حدی هم به خاطر بهبود ظاهر) مشاهده می شود. برخی از جراحان پلاستیک بعد از مشاهده ی نتیجه استفاده از این ویتامین، مرطوب نگه داشتن جای بخیه و در نتیجه بهتر شدن جای زخم است .

از این رو، به شما توصیه می کنیم که این جراحی را تحت نظر خانم دکتر مژده نامداری، که یکی از متخصصین و جراحان مجرب زنان، می باشد، انجام دهید. یکی از انواع جراحی های بینی است که مورد استقبال بانوان قرار گرفته است. یکی از قسمت های مهم بینی پوست آن است. بین استخوانی دارای پوستی نازک و استخوانی و غضروف به مراتب محکم است. پس میشه اینجوری هم بگیم که جراحی بینی هم به منظور ایجاد تناسب بین بینی و دیگر اجزای صورت و هم به جهت رفع ایرادات ظاهری و تنفسی بینی انجام میشه. جنسیت: بیشتر آقایان به دلیل اینکه معتقدند جراحی بینی فانتزی جذابیت صورت آن ها را کم می کند خواستار جراحی بینی طبیعی هستند و بسیار کم شاهد انجام جراحی بینی فانتزی برای آقایان هستیم. از انجام فعالیت های ورزشی و سنگین که افزایش فشار خون را به دنبال خواهد داشت به مدت 3 الی 4 هفته خودداری نمایید.

پوست علاوه بر اینکه نقش پوشاندن ساختمان بینی را دارد تعیین کننده نوع بینی برای انجام جراحی زیبایی بینی است. اول اینکه، بینی یک شکل سه بعدی پیچیده است که در وسط صورت قرار دارد. برای کسانی انجام می شود که قبلا یک یا چند بار عمل بینی انجام داده اند و از عمل قبلی خود راضی نبوده و خواهان بهبود شکل ظاهری و عملکردی بینی خودهستند. زیرا احتمال آسیب آن بیشتر و متعاقبا بد شکل شدن بینی می شود که ترمیم کردن آن بسیار مشکل و گاهی حتی غیر ممکن است. اما از این نگذریم که گاهی اوقات جراحی بینی ممکنه به هر دو منظور زیبایی و درمانی به طور همزمان انجام بشه و این بستگی به شرایط بیمار داره. البته اکثر افرادی که جراحی ابدومینوپلاستی انجام می دهند هیچ عارضه ای را تجربه نمی کنند. تورم و قرار دادن بی حسی موضعی در پوست باعث انحراف بینی در حین جراحی می شود و بسیاری از تغییرات ظریف ایجاد شده را پنهان می کند. تغییرات ایجاد شده در حین جراحی زیبایی بینی اغلب بسیار ناچیز است. به طور کلی روش های عمل بینی با توجه به نوع بینی در هر فردی متفاوت است و جراح با توجه به نوع بینی اقدام به عمل می کند.

در بینی های استخوانی، انعطاف پذیری پوست بیشتر بوده و همین خاصیت نتایج عمل بینی را مطلوب می کند. امروزه با پیشرفت تکنیک های عمل بینی گوشتی، بافت و غضروف بینی تقویت شده که نتایج این عمل نسبت به قبل مطلوب تر و زیبا تر شده است. این نوع عمل مناسبت ترین نوع عمل برای مردان است. بعد از عمل جراحی به مدت 2 هفته باید داروهای خوراكی تجویز شده را به صورت مرتب و منظم استفاده كنید. هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و جراح بینی تمامی برش ها را با استفاده از وسایل مخصوصی در داخلی بینی ایجاد می کند. اما ممکن است در پوست های بسیار ضخیم در صورت وجود چربی اضافه مقداری از آن برداشته شود ولی به هیچ عنوان پوست نازک نمی شود. به دلیل عدم ایجاد اسکار، این روش جراحی متقاضیان بسیاری دارد ولی باید در نظر داشته باشید که همه افراد با هر مدل بینی نمی توانند این جراحی را انجام دهند.