صفحه نخست – دکتر احمدرضا طاهری

بینی های استخوانی به دلیل داشتن ویژگی هایی چون ، پوست نازک و استخوان محکم از ایده آل ترین بینی ، برای انجام جراحی بینی می باشند و در بیشتر مواقع ، جراحی بینی استخوانی نتایج مطلوبی کسب خواهند کرد. داشتن ترشحات خونابه ای و درجاتی از گرفتگی بینی ، در هفته اول کاملا طبیعی است. مهم ترین نکته ای که باید در پیش چشم داشته باشید این است هرکسی کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی شکم و یا ابدومینوپلاستی نمی باشد. راینوپلاستی در لغت به معنای اصلاح بینی است و عبارت است از هرگونه جراحی بینی که در جهت کاهش و یا در پاره ای از موارد بزرگتر کردن بینی ، کاهش و یا گاهی افزایش طول بینی ، برداشتن برجستگی پشت بینی ، کوچک کردن و تغییر شکل نوک بینی ، کوچک کردن سوراخهای بینی و یا تغییر زاویه بین بینی و لب انجام می شود. بینی من کج و نامتقارن است میتوان انتظار اصلاح کامل را داشت؟

یک میز در کنار مکان هایی که انتظار دارید بیشترین زمان را برای بهبودی صرف کنید ، مانند تختخواب یا صندلی استراحت ، برای داروها ، آب ، میان وعده و سایر وسایل قراردهید. مهم است که از محصولات حاوی نیکوتین مانند سیگار ، تنباکو ، پیپ و آدامس پرهیز کنید. رعایت اصولی که پزشک توصیه کرده است ، به همراه رعایت نکاتی چون پرهیز از فعالیتهای شدید، عدم انجام امور پرخطر جسمی ، پرهیز از حضور در محلهای پرتجمع و … اما نکته اصلی این است ، که نزدیک به دو هفته بعد از جراحی افراد باید از انجام فعالیت ها و ورزش های سنگین ، پرهیز کنند. اوایل ممکن است کمی غریب باشد ؛ اما چهره شما با مراجعه به بهترین جراح بینی زیباتر شده است. اگرچه یک عمل خوب کشیدن پوست صورت میتواند کاری کند که فرد سالها جوانتر به نظر برسد، اما مهم است که به یاد داشته باشید، که این عمل جراحی منجر به نتایج دائمی نمیشوند. غالباً گفته میشود که یک لیفت صورت مناسب میتواند شما را 10 سال جوانتر کند! البته ذکر این نکته ضروری است ، که برطرف شدن کامل تورم و مشاهده نتیجه نهایی جراحی ممکن است ، تا یک سال طول بکشد.

ممکن است برطرف شدن تورم و مشخص شدن شکل نهایی بینی به ماه ها تا یک سال و حتی بیشتر زمان نیاز داشته باشد. جراحی زیبایی بینی ( عمل بینی ) یا رینوپلاستی ، عملی جراحی است که به منظور برطرف کردن معایب ظاهری بینی و به وجود آمدن ، یک بینی زیبا و متناسب با بقیه اجزای صورت انجام می شود. در روزهای اول جراحی تورم صورت و بینی و درجاتی از کبودی ، زیر چشم وجود خواهد داشت. همچنین بعد از عمل جراحی بینی ، مختصر گرفتگي بيني ممكن است وجود داشته باشد ، که به علت تورم مخاط داخل بيني بوده و ظرف چند روز تا چند هفته ، برطرف مي شود. مصرف به موقع داروها و تماس با پزشک و شرح شرایط خاص ، میتواند مشکلات احتمالی را در اولین مراحل به درستی برطرف نماید. دکتر طاهری با راه اندازی وب سایت شخصی خود سعی بر بیان صادقانه نکات مثبت و موردنظر بیماران در کنار بیان عوارض منفی احتمالی داشته، تا بیماران محترم ضمن درک روشن قضایا با تدبرکافی نسبت به اعمال جراحی زیبایی و پلاستیک اقدام نموده و با تمام جنبه های آن آشنا گردند. جراحی بینی باز : در این روش برش ها به روی تیغه بین دو سوراخ بینی ( کلوملا ) ایجاد می شوند ، و پس از جدا شدن پوست از بینی ، تغییرات اعمال خواهد شد.

از آنجا که اکسیژن نمی تواند به سرعت به محل برش برسد، افراد سیگاری ممکن است زمان بیشتری برای بهبودی بعد از عمل نیاز داشته و خطر ابتلا به عفونت و زخم های نامطلوب هم در آنها بیشتر است. جراحی بینی به روش بسته : در این روش برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شوند و به پوست ، آسیب چندانی وارد نخواهد شد. جراحی بینی طبیعی این مزیت را دارد ، که در آن سعی میشود کمترین لطمه به بافت بینی ، وارد شود و ازاین رو دوره درمان بهتر و راحتتری ، را در آن شاهد خواهیم بود. برای انجام این کار از داخل سرم مخصوص شستشو ،سرنگ ۱۰ یا ۲۰ cc کشیده سپس بدون سر سوزن نوک پیستون سرنگ را داخل بینی وارد کرده و با فشار ملایم سرم را داخل بینی میکنیم. در ۱۰ درصد موارد تامپون بعد از ۴۸ ساعت خارج می شود. در ۹۰ درصد موارد تامپون های بینی ، بعد از ۴ ساعت از جراحی ( قبل از ترخیص از مرکز جراحی ) خارج خواهد شد. خیلی دقیق و واضح توضیح دهید که به نظر شما اشکال بینی شما در کجاست.