صفر تا صد عمل بینی+(هزینه)

هنگامی که جراحی بینی صرفا برای جنبه های زیبایی انجام می شود، به ندرت توسط بیمه تامین هزینه می شود؛ با این حال، شرکت های بیمه اغلب برای موارد اصلاحی مثل جداسازی حفره ها یا سایر مسائل تنفسی هزینه ها را پرداخت می کنند. این عمل به یک سری عوامل بستگی دارد از جمله نوع عمل زیبایی و وضعیت بیمار و همچنین دستمزد جراح و تیم وی. قبل از جراحی ، بیمار باید از لحاظ وضعیت سیستمیک و سلامت بدن ؛ مورد معاینه و بررسی قرار گیرد ، لذا آزمایشات لازم در این راستا برای وی تجویز می گردد که ملزم به انجام آن ها قبل از عمل خواهد بود. لیپوساکشن: در این روش با کمک ابزارهای مخصوص چربی نقاط مختلف بدن خارج میشود. هر چقدر که عمل های زیبایی پر طرفدار تر می شوند و افراد بیشتری به انجام این عمل ها تمایل پیدا می کنند، تعداد کلینیک های زیبایی در شهر های مختلف هم بیشتر خواهد شد. این عملها توسط پزشکان متخصص در رشتههای مختلف از جمله جراحان پلاستیک انجام خواهند شد. متاسفانه تا زمانی که خلأهای قانونی موجود و تصمیمگیریهای غیرکارشناسانه از بین نرود احتمال تکرار این فجایع وجود دارد.

اما زمانی که شما برای جراحی زیبایی به یک متخصص با تجربه و ماهر مراجعه کرده، و جراحی را در یک کلینیک مجهز انجام دهید، بدون شک عوارض و خطرات احتمالی آن هم به حداقل میزان ممکن خواهد رسید. زمانی که پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد قادر به نگهداری از بافت چربی زیر عضله نخواهد بود در نتیجه چربی از زیر عضله پلک به پوست زیرین پلک تراوش خواهد کرد در نهایت پلک حالت پف آلودی خواهد گرفت. برجسته سازی گوش : بعضی افراد ممکن است گوش کوچکی داشته باشند که کاملا رشد نکرده است.در این موارد ، جراحی زیبایی گوش را به منظور افزایش اندازه گوش خارجی خود انجام می دهند. در برخی از افراد به ویژه نوجوانانی که درخواست لبیاپلاستی یا ماموپلاستی دارند، بررسی مسائل روانی برای رد بیماریهایی نظیر Body Dysmorphism (خود زشت پنداری) و بررسی اعتماد به نفس بسیار مهم است و باید با این افراد و خانواده هایشان درباره بلوغ جسمی و عاطفی مشاوره انجام شود و از روشهای غیرجراحی زیبایی آگاهی پیدا کنند. بیمار باید دکتری را انتخاب کند که در عمل زیبایی و جراحی ترمیمی مهارت داشته باشد؛ حتی ممکن است متقاضی بخواهد جراحی پیدا کند که تخصص ویژه در جراحی صورت و تغییر شکل بینی داشته باشد.

بیمار می تواند پس از گذشت چند روز مجددا فعالیت های روزمره معمول خود را از سر بگیرد.بخيه ها معمولا بين روز ٤ تا ٧ برداشته مي شود .در برخی از جراحی ها، مانند جراحی پلک بالا كه اغلب با بي حسي موضعي و بدون نياز به بستري انجام مي شود ، فرد بعد از گذشت چند روز، از نظر فیزیکی آمادگی های لازم را برای بازگشت به محل کار خود دارد. در بیشتر موارد بعد از انجام این جراحی کمی تورم و کبودی بر روی صورت مشاهده می شود که ممکن است به مدت 2 تا 4 هفته طول بکشد. اتوپلاستی در واقع همان جراحی زیبایی گوش است که بر روی گوش بیرونی ( لاله گوش ) انجام می شود. پزشکان در این موارد باید مطمئن شوند که تصمیم گیری برای انجام جراحی زیبایی بینی، انتخاب بیمار است، نه نتیجه فشار همسالان و والدین. بحث و گفتگو راجع به عمل زیباسازی لب ها، با نگاه ردن به عکس های قبل و بعد ازعمل جراحی شروع می شود، به این ترتیب بیمار بوسیله این عکس ها متوجه می شود که بعد از عمل چه تغییری خواهد کرد.

در ملاقات قبل از عمل شما با ما، پرستار ما راهنمایی های لازم را به شما می کند تا اقدامات لازم را قبل و بعد از عمل انجام دهید. قبل از هر گونه تصمیمی برای انجام عمل زیبایی و قبل از مراجعه به پزشک متخصص زیبایی باید با پزشک عمومی مشورت کرده و از نظر سلامت عمومی بدن مطمئن شد. با یکی از پزشکان عمومی که زیرنظر استادان دانشگاه مجارستان دوره تخصص زیبایی را گذرانده است، گفتوگو کردیم. محمد رحمتی، دانشآموخته دکتری جامعهشناسی دانشگاه تهران در گفتوگو با «فرهیختگان» درباره عوامل جامعهشناختی موثر در این پدیده بیان کرد: «جراحی زیبایی با بسامد بسیار وسیعی که در جامعه ایرانی پیدا کرده، در وهله نخست، ریشه در مدل توسعه کشور دارد. اگر شما هم پرسش های این چنینی دارید، با خواندن قسمت پرسش و پاسخ ما می فهمید که شما تنها چنین درخواست هایی ندارید و افراد زیادی نظیر شما با این مشکلات مواجهند.