عمل جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی): عوارض، مزایا و هزینه – خانه پوست پرشین

به عنوان مثال، اشکال مختلفی، ممکن است در زیر پوست قرار داده شوند تا ظاهری بسیار منحصر به فرد را در شخص ایجاد کند. تا یک­سال پس از عمل فرا نرسد نباید به آنالیز بینی خود بپردازید، بعضی از بیماران از همان روز اول پس از عمل آینه به دست به جستجو و کنکاش در صورت خود می­پردازند تا ایراد و اشکال پیدا کنند که کار بیهوده و آزاردهنده­ ای است. شخص باید انتظارات واقع بینانه و معقولی از این عمل و نتایج آن داشته باشد و در این خصوص دیدن تصاویر قبل و پس از جراحی سایر افراد و احیانا مشورت با افرادی که قبلا جراحی شده اند می تواند کمک کننده باشد. همچنین لازم است وضعیت و ساختار بافتی بینی بعد از جراحی قبلی کمکم به حالت نرمال برگردد بطوری که جراح قادر به جدا کردن راحت بافتها و جراحی مجدد مطمئن روی سیستم اسکلتی بینی باشد. لازم است داروهای رقیق کننده خون از جمله آسپرین و مشابه آن طبق نظر پزشک معالج از 10 روز تا 2 هفته قبل از عمل قطع شوند.

این تورم ظرف تقریبا هفت روز پس از عمل به حداكثر خواهد رسید و به تدریج 50% از آن ظرف یک­ماه و 50% بقیه آن تقریباً ظرف یك­سال تدریجاً برطرف خواهد شد. معمولاً به هنگام خارج شدن از اتاق عمل، ظرف کوچکی محتوی الکل سفید(طبی) و غضروف­های بینی است، به شما تحویل داده می ­شود. البته زمان دقیقی را نمی توان برای کاهش کبودی اعلام کرد ؛ اما ظرف کمتر از یک هفته از بین خواهد رفت. 2- وقتی كه جراحی انحراف داخلی بینی همزمان با جراحی زیبایی انجام می ­شود، بسیاری از بیمه­ ها از شمول آن برای پرداخت هزینه خودداری می­ کنند و شما نمی­توانید ادعا کنید بخاطر انحراف بینی یا شکستگی بینی عمل زیبایی کرده­ام پس مشمول بیمه هستم! در صورتی که فردی که کاندید جراحی بینی است مشکل تنفسی از بینی به دلیل انحراف بینی و یا بزرگی غیر طبیعی شاخکهای بینی هم داشته باشد علاوه بر راینوپلاستی جراحیهای مربوط به انحراف بینی و بزرگی شاخکهای بینی بطور همزمان انجام خواهد شد. در مصرف دارو دقیق و مطیع کامل باشید. اما اگر بعد از جراحی با مصرف مسکن درد بدتر شد، به پزشک معالج خود اطلاع دهید. مانطور که در بالا آمد اسکلت غضروفی – استخوانی بینی با لایه های پوست و زیر پوست پوشیده می شود.رابطه بین پوست و اسکلت زیرین آن تعیین کننده نوع بینی است.در صورتیکه این رابطه به نفع اسکلت بینی باشد (یعنی پوست نازکتر و غضروف و استخوان قویتر باشد بینی استخوانی و اگر پوست ضخیم و چرب و غضروفها ضعیف و نازک باشند بینی گوشتی خواهد بود.البته بینی ها در طیفی بین این دو نوع قرار دارند و باید با معاینه توسط پزشک مشخص شود که آیا بینی به کدام دسته نزدیکی بیشتری دارد.آناتومی بینی در جراحی زیبایی بینی آناتومی پوست و زیر پوست و ضخامت آنها به هیچ عنوان قابل تغییر توسط جراح نیست و در صورتیکه این کار به اشتباه انجام شود ممکن است منجر به عوارض وخیمی مانند نکروز و یا اسکار پوست شود.بنابراین مشخص است که بینی های گوشتی که عمده علت بزرگی آنها پوست کلفت آنهاست از جراحی بینی ممکن است سود کمتری ببرند.البته همانطور که در بالا آمد میزان گوشتی و استخوانی بودن بینی باید توسط جراح مشخص شود و چه بسا بینی هایی با شدت گوشتی بودن خفیف تا متوسط بتوانند از جراحی بینی نتایجی نسبتاً خوب بگیرند.

جراحی زیبایی گونه : در این جراحی پزشک ایمپلنت مخصوصی را بالای استخوان گونه قرار میدهد. این مشکل می تواند برای بعضی از خانم ها، اندکی پیچیده تر باشد، به گونه ای که در زمان تمرین ورزشی، کار و حتی انجام کارهای روزانه، به دلیل سایش لابیای بزرگ واژن، سبب ایجاد ناراحتی گردد. مدت چسب زدن و نحوه­ی آن در بینی­ های مختلف متفاوت است که بعد از عمل برای تک تک بیماران آموزش داده می ­شود و برای همه یکسان و به یک شیوه نیست. در برخی موارد جراحی از طریق ایجاد برش کوچکی در زیر چانه ممکن است صورت بگیرد. مزیت این روش عدم وجود جای زخم پس از درمان است. شایان ذکر است، در صورتی که دچار چنین مشکلی هستید قبل از آنکه بخواهید تصمیم به درمان بگیرید می توانید با یک جراح زنان مشورت نمایید و پس از بررسی های لازم بهترین روش درمانی برای فرد تصمیم گیری و انتخاب شود. پاسخ: در مواردی که ضرورتی برای بلند شدن قد احساس شود و این جرّاحی خطری برای بیمار نداشته باشد اشکالی ندارد. در غیر اینصورت بصورت محرمانه حفظ خواهد شد. افرادی كه علاوه بر رینوپلاستی، جراحی انحراف داخل بینی یا سینوس ها را به صورت همزمان داشته­ اند، ممكن است نیاز به مراقبت­ های دیگری داشته باشند كه به آنان گوشزد خواهد شد.

تصاویر قبل و بعد عمل مقایسه شده و در صورتی كه بینی شما نیاز به دست­كاری مجدد، رتوش یا جراحی مجدد داشته باشد به شما گفته خواهد شد . این غضروف­ها بسیار با ارزشند و ما توصیه می­ کنیم تا حداقل 2 سال پس از عمل در محافظت از آن کوشا باشید، چون در صورت نیاز به ترمیم و رتوش مجدد بینی، کاربرد خواهند داشت. از كیسه یخ كوچك بر روی گونه ­ها به صورت پی در پی، استفاده شود. پس انجام جراحی زیبایی همزمان، هر گونه جراحی كوچك درمانی همزمان را از مسئولیت اکثر بیمه ها خارج می­كند. مصرف غذاهای خیلی سفت كه نیازمند جویدن طولانی هستند، خندیدن یا گریه كردن شدید و طولانی، هر گونه فعالیت بدنی یا ورزش شدید، به مدت 4 تا 6 هفته ممنوع است. بهتر است در روز برداشتن اسپلینت و قبل از هر بار تعویض چسب بینی، آزادانه دوش بگیرید ولی از دست زدن به چسب بینی خودداری كنید. با تمام تاکیدات اخلاقی و دینی، اهمیت و ارزش جان انسانها آیا احتمال تکرار وجود فجایعی نظیر اتفاقاتی که در این دو ماه اخیر گذشت، وجود ندارد؟ تکنیک های مختلفی برای جراحی لیفت سینه وجود دارد که با توجه به اندازه و نتایج دلخواه بیمار در نظر گرفته می شود و هر یک از این روش، اسکارهای مختلفی را برجای خواهند گذاشت.