فیلم عمل جراحی ابدومینوپلاستی – دکتر ناهید نفیسی

بنابراین زمانی که افراد به پزشک و جراح متخصص مراجعه می کنند وضعیت انها بررسی شده و تمامی مشکلات انها دقیقا تعیین می شود تا بهترین روش برای افزایش زیبایی شکم تعیین گردد. در غیر اینصورت زمانی که افراد این سه ویژگی ها را با هم دارا باشند باید جراحی ابدومینوپلاستی برایشان انجام شود. بعد ازعمل کارکنان ما به شما می گویندکه چه زمانی می توانید ازکرم های ضدآفتاب،لوازم آرایش وکرم های صورت استفاده نمائید. افراد بسیاری وجود دارند که از ظاهر بینیشان راضی نیستند؛ و زیباییشان را در گرو اندکی تغییر در شکل و ظاهر این عضو تاثیرگذار صورت میدانند. در حقیقت این روش به ناحیه تغییر شکل اشاره دارد نه به تکنیک برش بر روی بینی. در این مدت ممکن است اطرافیان شما را سرزنش کنند یا بگویند که قیافه شما تغییری نکرده است (به خصوص اگر از قبل با عمل جراحی شما مخالف بوده باشند). کبودی جزئی بر روی بینی و ناحیه اطراف آن ممکن است یک هفته یا بیشتر به طول انجامد. در هفته اول که گچ یا Splint روی بینی است به منظور جلوگیری از جابجایی آن بایستی از لباسهایی استفاده شود که از جلو با دکمه یا زیپ باز و بسته شوند و باید از پوشیدن لباسهایی که از روی سر کشیده میشوند اجتناب کرد.

جراحی ابدمینوپلاستی که با عنوان تامی تاک شناخته می شود، روش جراحی است که با هدف برداشته شدن پوست و چربی اضافی، اسکارها و استرچ مارک ها (ترک های پوستی) از روی شکم و هم چنین کشیده شدن عضلات شکمی انجام می شود. مهم ترین اقدامی که در طی این جراحی انجام می شود پوست و چربی های اضافی در این جراحی برداشت می شود. چشم ها نه تنها نشان دهنده تقریبی سن و منعکس کننده حالات هیجانی و خلقی افراد هستند که از منظر زیبایی شناسی مهم ترین بخش صورت محسوب می شوند؛ همین چشم ها و پلک ها زودتر از سایر اعضای بدن علائم پیری را نیز نشان می دهند. گاهی بیمار نیاز به عمل جراحی مجدد دارد (حدود 10% موارد) که اغلب نیز مشکل با اعمال جراحی کوچک و گاهاً سرپایی قابل برطرف شدن است. دو دهه اخیر جزء آن دسته از جراحی های زیبایی قرار گرفته است که بسیاری از زنان و مردان با اضافه وزن و چاق به آن اقبال نشان داده اند. لیزر زیبایی زنان باعث می شود تا سلول های جدید به وجود آید که این امر موجی می شود تا حس بهتر و خونرسانی ناحیه واژن بهتر شود. رستگارخالد وکاوه (1392) در پژوهش «مطالعة زنان و پروژة زیبایی»، معانی ذهنی مراجعهکنندگان به عملهای زیبایی را بررسی کردهاند.

کسانی که شکم افتاده و شل شده دارند؛ بسیاری از مردان و زنان چاق در سنین بالا با این مشکلات روبرو خواهند بود. این زن 4 میلیون یورو جایزه دریافت کرده بود که 3.000 یوروی آن را برای کشیدن پوست صورتش صرف کرد و حالا بعد از رفع چین و چروک پوست صورت نوبت رفع این نشانه پیری روی گردن اوست که بعد از دوره ی تعیین شده توسط پزشک انجام خواهد شد. رفع غبغب با 5 روش انجام می گیرد که روش های تزریقی باعث تخریب سلولهای چربی می شوند و در روش لیزری باعث سفت شدن پوست و از افتادگی آن جلوگیری می کند و در روش لیپوماتیک چربی ها تخلیه می شوند. سپس روز جراحی با علامت گذاری هایی که روی شکم شما می گذارد محل برش ها را تعیین می کند. پرستاران نحوه برخورد و مراقبت از زخم ها را به شما یاد می دهند. انتخاب یک مرکز زیبایی معتبر با امکانات پیشرفته، و همچنین وجود پزشکان ماهر و با تجربه، تاثیر بسیار زیادی روی درصد رضایت شما از جراحی زیبایی خود خواهد داشت. ابتدا جراح سینه معاینات و بررسی هایی خواهد داشت تا بتواند برنامه مناسب با ساختار بدنی و آناتومی بدنی شما را طرح ریزی کند.

اینکه دکتری انتخاب کنید که توجه ویژه به مجرای تنفسی و ساختار بینی داشته باشد اهمیت زیادی دارد. بینی با ضخامت پوستی متوسط جهت عمل رینوپلاستی مناسب است. به طور کلی کسانی که با ظاهر بینیشان مشکل داشته و یا دچار پولیپ در بینی هستند میتوانند از این روش بهره گیرند. محوری ترین مبحثی که در ادامه این نوشتار بدان خواهیم پرداخت جراحی ابدومینوپلاستی است که جزئیاتی دقیق و ضروری را در این زمینه در اختیارتان قرار خواهیم داد. یکی از شایع ترین روش های جراحی به این صورت است که برش اطراف هاله قهوه ای رنگ و به صورت عمودی تا زیر سینه زده می شود. اگر از فرم بینی خود و ارتباط آن با سایر اجزاء صورت تان ناراضی هستید، انجام جراحی خواسته واقعی خودتان است (نه خواسته شخص دیگری)، از عمل جراحی انتظارات واقع بینانه و منطقی دارید، مشکلات روحی و روانی شدید ندارید و مشکلات مالی ندارید، در این صورت می توانید در مورد جراحی زیبایی بینی با یک جراح مجرب مشورت کنید. در واقع تخصص پزشک جراح، میزان مشکلاتی که افراد در ناحیه شکمی با آن ها روبرو هستند و میزان پیچیدگی روند جراحی از عواملی هستند که در کاهش یا افزایش هزینه جراحی زیبایی شکم اثر گذار خواهند بود.