فیلم عمل جراحی ابدومینوپلاستی – دکتر ناهید نفیسی

جراحی زیبایی صورت در زنان نیز علاوه بر نوع جراحی به شرایط سنی آنها نیز بستگی دارد. زیرا عوامل مختلفی مانند روند اصلاح بافت ها، در نتایج آنها موثر هستند و جراح و بیمار کنترل کاملی بر آن ها ندارند و شرایط فیزیکی صورت بیمار، کلفتی پوست و بودن یا نبودن چربی در پوست، تعداد و نوع چین و چروک های پوستی، اسکلت بندی استخوانی صورت، اثرات موروثی و هورمونی و غیره بر آن تاثیر می گذارند که خارج از اختیار و کنترل جراح هستند. از این جراحی های زیبایی که بر روی صورت انجام می شود، نباید انتظار معجزه داشته باشید، زیرا عوامل مختلفی مانند روند اصلاح بافت ها، در نتایج آنها موثر هستند. هزینه جراحی زیبایی صورت در مردان با در نظر گرفتن ناحیه مورد عمل متفاوت است، خیلی از مردان برای رسیدن به نتیجه موردنظر در صورت شان حاضرند هزینه های آن را نیز پرداخت کنند. هر چقدر عمل های زیبایی سنگین تر و شامل اعضای بیشتری باشد بالطبع هزینه آن نیز بیشتر خواهد شد. جراحی زیبایی صورت فقط مختص صورت زنان نیست و مردان نیز می توانند با انجام این جراحی ها بر صورت خودشان تغییرات زیادی در چهره شان ایجاد کنند.

ممکن است کبودی و تورم موقت در اطراف پیشانی و چشمها ایجاد شود و بهبود زخم تقریبا دو هفته طول میکشد. تقریبا مانند تمام اشکال جراحی پلاستیک، احتمال ماندن جای زخم وجود دارد. دراین عمل چربی اضافه یک قسمت را میتوان برای رفع افتادگی به بخش دیگر منتقل کرد؛ زخم زیادی در این قسمتها به وجود نمیآید و طول مدت درمان تقریبا دو هفته است. خیلی از کسانی که برای جراحی زیبایی صورت مراجعه می کنند از ما می پرسند که این عمل های زیبایی چقدر ماندگار هستند؟ بله. معمولا پزشک با توجه به عکسهای شما یک سری فتوشاپ از صورتتان با بینی که ایجاد میشود، تهیه میکند. و همین موضوع میتواند در فرآیند جراحی در این دو نوع بینی تفاوت ایجاد کند. لیفت صورت و کشیدن پوست صورت راهکاری است که با آن می توانید حالت صورت تان را جوان تر کنید و تکنیک های بسیاری برای لیفت صورت ایجاد شده و هر یک از این تکنیک ها کاربرد خاص خودشان را دارند. در جراحی زیبایی صورت شما می توانید چین و چروک های پوستی و افتادگی و شل شدگی صورت تان را ترمیم کنید، البته باید این نکته را هم به یاد داشه باشید که اصلاح هر کدام از این موارد ممکن است زخم ها و برش های جراحی را بر روی صورت تان به جا بگذارند.

افرادی که خواهان انجام چند جراحی زیبایی هستند اما محدودیت در استفاده از دارو های بیهوشی در یک سال دارند. پس از عمل جراحی پلک بهتر است که کمتر دراز بکشید و در هنگام دراز کشیدن نیز بهتر است که زیر سر شما کمی بلندتر باشد تا از کبودی و تورم شما جلوگیری کرده و آن را به حداقل برساند. قطعا برای هر فردی با توجه به میزان چربی های بدن و نیز ساختار کلی بدن یکی از این روش ها که زیر مجموعه جراحی زیبایی شکم محسوب می شوند بهترین روش زیبایی شکم می باشد. کسانی می توانند از این تکنیک ها استفاده کنند که چارچوب استخوانی صورت آنها در حد قابل قبولی باشد و بافتی نرم در صورت شان داشته باشند و چروک های ریز زیادی در صورت نداشته باشند. این عکس ها جهت ارزیابی قبل و بعد از عمل، هم مورد استفاده قرار می گیرند. فشارهای زندگی، ایستادن در نور مستقیم خورشید و گذشت زمان و عواملی مانند اینها باعث می شوند تا عضله های صورت تان دچار شل شدگی و چین و چروک شود، پس تا می توانید از این عوامل دوری کنید. تزریق فیلر با استفاده از کرم بی حسی موضعی و در حد چند دقیقه انجام می شود.

زنان و مردانی که از برآمدگیها و وزن اضافهی خود در نواحی میانی بدن خود ناراضی هستند، طی این عمل چربیهای خود رو کاهش میدهند. این روش نسبت به جراحی اندوسکوپیک ارزانتر است و تهاجم کمتری دارد و از طرفی، به کاهش چین و چروک پیشانی کمک میکند. زیرا کشیدن سیگار می تواند باعث کاهش گردش خون می شود که همین مورد باعث می شود تا جای بخیه ها به راحتی بهبود پیدا نمی کند. تغییر اندازه ، شکل یا موقعیت بينی تا به نمای کلی و نمایه مورد نظر خود برسند. و میخواهند بینی خود را دستخوش کمی تغییر و تحول کرده تا به سطح دلخواهشان از زیبایی برسند. بینی عضوی از صورت است که بیشتر از سایر اجزا در معرض دید عموم است و با اصلاح آن می توان زیبایی چهره را تا اندازه ای بیشتر کرد. او 217 پرسشنامه به دختران داد تا تأثیر این برنامهها را بر گرایش دختران به عملهای زیبایی بسنجد و نتیجه گرفت که افراد هرچه بیشتر این برنامهها را ببینند، تمایل و گرایششان به عملهای زیبایی بیشتر میشود.