مدرن ترین ابزارهای نجاری

با دارا بودن تیغه های مختلف می توان حتی منحنی هایی با شعاع بزرگ نیز ایجاد نمود. خوب، استفاده از ابزارهای قدیمی هیچ مشکلی ندارد، زیرا برخی از این آنها برای نجاری هنوز هم بسیار کاربردی هستند.با این حال،درست مثل هر کار دیگر،کارهای نجاری نیز سال به سال ادامه می یابد. میلی اصلی از آهن ساخته شده که بازوها بر روی آن قرار میگیرند و قابل تنظیم می باشند. برای اینکه برش با اره عمودبر با دقت بیشتری انجام شود بهتر است خطوط برش را روی سطح چوب مشخص کرد. کمپرسورها با توجه به حجم مخزن و نوع عملکرد آنها دسته بندی شده و به بازار عرضه میشوند. انتخاب کمپرسور باد با حجم مناسب برای یک کارگاه و یا نجاری مهم است. چرا که دستگاه های صنعتی پرسر و صدا و برای فضاهای بزرگ طراحی شده اند ، نیاز به سیم کشی های بسیار گسترده و عظیم دارند،و همچنین حجم و وزن بسیار زیادی هم دارند و هیچگاه مناسب استفاده در فضای کارگاه های کوچک نمی باشند. این دستگاه از ابزارهای کاربردی در صنایع چوب است که برای برش دقیق چوب در اندازههای مختلف کاربرد دارد. این اره دقتی بسیار بالاتر از انواع اره های دیگر دارد و برای برش های منحنی و خم نیز بسیار دقیق است به همین دلیل از آن بیشتر برای معرق کاری استفاده می شود.

اره فلکه برای برشهای کنحنی نیز کاربرد فراوانی دارد و یکی دیگر از کاربردهای بسیار مناسب اره فلکه است. یکی از وسایل مهم در هنگام کار در نجاری، لوازم محافظتی است که جهت جلوگیری از آسیبهای احتمالی باید استفاده شود. از جمله لوازم حفاظتی برای حفظ ایمنی کاربر میتوان به مواردی مانند: دستکش، کلاه، عینک، گوشی ایمنی، لباس کار و … از دیگر ابزارهای پر کاربرد در صنعت نجاری، ابزارهای بادی هستند که تعدادی از آنها را بررسی میکنیم. تمام ابزارهای بادی برای راهاندازی به یک کمپرسور هوا نیاز دارند. ممکن است پیش بینی شما از نیاز بازار، با اطلاعاتی که پس از آغاز کارتان کسب می کنید بسیار متفاوت باشد. قطعات متعددی که روی صفحه آن وجود دارد هر گونه برشی را برای شما امکان پذیر می کند.رنده میزی:وظیفه رنده ، رنه کاری و ساخت اشکال مختلف است. انواع ابزار آلات برقی ( بتن کن، دریل برقی، چکش تخریب)، ابزار آلات جوشی ( اینورتر و متعلقات )، ابزار آلات دستی ( انبرها، ست چکش، پیچ گوشتی، متر، ست آچار، انبر قفلی)، ابزار آلات شارژی، ابزارهای نجاری بادی ( میخکوب بادی، منگنه کوب بادی، پیستوله بادی )، ابزارهای نجاری برقی ( اره میزی، رنده برقی ) را تقدیم شما عزیزان میکنیم تا بتوانیم باعث کسب رضایت شما دوستان باشیم.

از ارههای برقی میتوان به اره دیسکی اشاره کرد که برای برش و انواع چوب و ام دی اف کاربرد دارد. ارههای برقی نیز دارای یک موتور الکتریکی است و به کمک برق کار میکند. ارههای برقی هم دارای صدا و لرزش کمتری هستند و آلودگی هم ندارند ولی استفاده از برق، محدودیتهایی را برای استفاده از این نوع ایجاد کردهاست. پس از برش قطعات بزرگ چوبی اره فلکهای، جهت ساخت سازههای چوبی و مبلمان و انجام برشهای طولی الوارها کاربرد دارد. فرز مینییاتوری وسیلهای کاربردی در زمینه ساخت ماکت و نیز سازههای چوبی است. اره فلکیهای کوچک مناسب کارهای کوچکتر و ظریفکاری و صنایع دستی است و همچنین سایز بزرگتر مناسب ساخت مبلمان و سازههای چوبی است. اره افقیبر یا همه کاره دستگاهی کاربردی در نجاری و دیگر صنایع میباشد. اور فرز دستگاهی است که برای ایجاد شیار و نیز ایجاد لبه جای شیشه در میز و مبل و …

فرز مینیاتوری دستگاهی برای کارهای هنری روی سطوح چوبی است. همچنین روی این زنجیر تیغههای کوچکی هم قرار دارد که برش چوب را بسیار آسان کردهاست. به دلیل کاربری آسان و جابهجایی راحت این دستگاه از آن میتوان در نصب درب، کابینت چوبی و یا هرگونه دکور استفاده کرد. از ابزار دریل برای ایجاد اتصال در چوب هم بهره برده می شود. امروزه هنرمندان نجار با بهره گیری از بهترین ابزارهای نجاری، کارهای هنری زیبایی با تکه های چوب خلق میکنند که علاوه بر کمک به زندگی راحت، جنبه تزئینی نیز دارد. از آنجا که فینیشینگ یکی از مهمترین مراحل یک پروژه نجاری است، سنبادهها نیز از مهمترین ابزارهای یک کارگاه نجاری هستند. برای مثال برخی از فرز دستیها دارای یک دسته برای هدایت فرز می باشند و در برخی دیگر از دو دسته، همچنین در مدل هایی که از آن تحت عنوان فرز انگشتی یاد میشود، دسته هدایتگر ندارند.