معرفی ابزارهای جدید نجاری – لوازم مورد نیاز نجاری – آرکا چوب

این اره به ۲ دسته کشویی و ثابت تقسیم میشود که با توجه به نوع کار باید انتخاب شود. اگر قصد خرید ابزارهای مدرن نجاری هستید،قطعاً این نوع اره باید در بین تجهیزات نجاری شما باشد. انواع ابزار آلات برقی ( بتن کن، دریل برقی، چکش تخریب)، ابزار آلات جوشی ( اینورتر و متعلقات )، ابزار آلات دستی ( انبرها، ست چکش، پیچ گوشتی، متر، ست آچار، انبر قفلی)، ابزار آلات شارژی، ابزارهای نجاری بادی ( میخکوب بادی، منگنه کوب بادی، پیستوله بادی )، ابزارهای نجاری برقی ( اره میزی، رنده برقی ) را تقدیم شما عزیزان میکنیم تا بتوانیم باعث کسب رضایت شما دوستان باشیم. در یک کارگاه نجاری انواع مختلفی از ابزارها مانند ابزار دستی نجاری، ابزار بادی نجاری و ابزار برقی نجاری مورد استفاده قرار می­گیرند. یکی از وسایل مهم در هنگام کار در نجاری، لوازم محافظتی است که جهت جلوگیری از آسیبهای احتمالی باید استفاده شود. به همین دلیل نجاری نیز قدمتی طولانی دارد، اما در آن زمان اصلا ابزاری برای نجاری نبود چه رسد به بهترین ابزارهای نجاری، انسان های آن زمان فقط به وسیله یک شی تیز بر روی چوب، شکلی نزدیک به چیزی که می خواستند در می آوردند تا تکه چوب تبدیل به وسیله ای برای استفاده شود.

پس از چندین سال که انسان ها کار نجاری انجام می دانند و از چوب انواع وسایل مورد نیاز برای زندگی خود می ساختند، به فکر تولید ابزاری افتادند که با کمک آنها بتوان به راحتی بر روی چوب کنده کاری کرد و وسایل چوبی با دقت بیشتری ساخت. از جمله صنایع پرکاربرد نیازمند به نجاری عبارتند از: کابینت سازی، مبلمان سازی، صنایع دستی، دکوراسیون داخلی، معرق کاری، منبت کاری و … ابزارالات نجاری از نظر منبع تغذیه در سه دسته قرار داد که عبارتند از: ابزارالات برقی ابزارالات نجاری دستی ابزارالات نجاری بادی همه این ابزار موجب شده است روند تولید سیر صعودی داشته باشد و وقت و انرژی کمتری صرف انجام کارها شود. یکی از رایجترین میخکوبهای بادی اسکا یا اف است که مناسب میخهایی با سایز ۱.۶ تا ۵ سانتیمتر است. تمام ابزارهای بادی برای راهاندازی به یک کمپرسور هوا نیاز دارند. به همین دلیل بود که ابزارهای نجاری تولید شدند البته در سال های گذشته این ابزارها محدود بودند اما امروزه بهترین ابزارهای نجاری با انواع برند ها تولید می شوند تا هنرمندان نجار بتوانند با کمک آنها هنر خود را بیشتر نشان دهند.

صفحات فارسیبر قطرهای متفاوتی دارند، هرچقدر قطر تیغه بیشتر باشد ارتفاع و عمق برش نیز بیشتر میشود. از این مدل بیشتر برای برش چوب هایی با ضخامت کم استفاده می شود، اما با توجه به متعدد بودن تیغه های آن یکی از بهترین ابزارهای نجاری محسوب می شود. زاویه سنج یک ابزار است که باعث می شود اره میزی و فارسی بر شما با دقت بالایی عمل کند و به اصطلاح دستگاه شما کالیبره شود، مثلا اگر آن را بر روی زاویه 45 درجه تنظیم کنید اره میزی یا فارسی بر شما دقیقا زاویه 45 درجه می برد و احتمال خطای آن عملا صفر است. به دلیل کاربری آسان و جابهجایی راحت این دستگاه از آن میتوان در نصب درب، کابینت چوبی و یا هرگونه دکور استفاده کرد. برای ضخامت های زیاد نمی توان از این ابزار استفاده کرد اما تا ۵ سانتی متر، در برش چوب های نرم می توان به از این ابزار نجاری استفاده کرد. بنابراین باید هنگام کار کردن با این دستگاه نکات ایمنی بسیار زیاد مورد توجه قرار گیرد.

از اره عمود بر برای برش های منحنی یا غیر مستقیم استفاده می کنند و در جاهایی که نیاز به برش های منحنی است که نمی توان از اره فلکه استفاده کرد از اره عمود بر استفاده می کنند و حتی برش های زاویه دار را نیز میتوان با اره عمود بر انجام داد ولی در کل دقت اره عمود بر مانند اره های دیگر نیست و از دقت کمتری برخوردار است و قبل از برش باید خط برش را روی سطح چوب کشید تا بتوان آن را از روی خط برش داد. ابزار آلات نجاری موجب شده اند تا سرعت تولید افزایش پیدا کند، کارها آسان تر انجام شوند و هزینه و انرژی کمتری مصرف شود. استفاده از میخکوب و منگنه کوب موجب افزایش سرعت، دقت و راندمان کار می شود. از آن گذشته، انتخاب ابزار متناسب با حجم تولید و محصول تولید شده از اهمیت خاصی برخوردار است.