معرفی ابزارهای جدید نجاری – لوازم مورد نیاز نجاری – آرکا چوب

در این مقاله ما سعی کردیم تا ابزارهای مربوط به حرفه ی نجاری را نام برده و کارایی آن ها را توضیح دهیم، با ما در ادامه این مطلب همراه باشید. قبل از برنامه ریزی برای انجام هر کاری، باید محلی را که قرار است در آن کار مورد نظر را انجام دهیم، مشخص کنیم، و برای انجام هر کاری یک مکان مشخص و منحصر به فرد وجود دارد. مکنده خاک اره برای اطمینان از یک نتیجه کار مطلوب باید محیط به طور پیوسته مرتب شود مکنده خاک اره یکی از وسایلی است که با کمک آن براده های ریز چوب پخش شده در اطراف جمع میشود. هر یک از این دستگاه ها برای استفاده در موارد خاص و مختص به خود بکار برده میشود که به عنوان مثال از سنباده لرزان چهار گوش برای فینیشینگ یا پرداخت نهایی استفاده میشود و عموما برای دست آخر و پیش از رنگ استفاده میشود.

گونیای مرکب شباهت بسیار زیادی به گونیا دارد و تفاوتش این است که با استفاده از مکانیزمی خاص میتوان در هر زاویهای آن را قفل کرد. برش عمیق تری که روی پنل ها زده می شود، با حرکت تیغه بالاتر از میز، ایجاد می شود. این اره با توجه به نوع طراحی آن قابلیت حرکت و برش رو به جلو و عقب را دارد و برای برش چوب های عریض مناسب است. ابزارهای نجاری دستی همانطور که از نام آنها پیداست با نیرو دست کار میکنند و معمولا به گونه ای هستند که یا امکان تولید نوع برقی آنها وجود ندارد یا اگر نوع برقی آن را تولید کنند کارایی چندانی نخواهد داشت. ابزارهای این بخش همگی دارای نوع برقی نیز هستند اما استفاده از نوع بادی آنها در برخی مواقع بهتر، راحتتر و به صرفهتر است. نیروی محرک اره زنجیری بنزینی سوخت فسیلی است و به کمک یک موتور درون سوز بنزینی کار میکند. اره گرد نوعی از انواع اره های برقی است.

مته های برقی همان طور که می دانید برای ایجاد سوراخ در محل های مختلف، از جمله انواع چوب های سخت و نرم به کار می روند. این اره ها انواع مختلفی دارد و در واقع یک اره بسیار متنوع و بسیار مقرون به صرفه است بنابراین باید یکی از اولین ابزارهایی باشد که هنگام راه اندازی کارگاه خود به دنبال آن باشید. در این مقاله به معرفی ابزارآلات مورد نیاز برای کارگاه نجاری می پردازیم.اولین سوال برای افرادی که می خواهند وارد شغل تولید مبلمان و ساخت دکوراسیون داخلی شوند این است،برای راه اندازی یک کارگاه نجاری و کابینت سازی چندابزار دستی برقی موردنیاز است وازکدام برند بهتر است خریداری کنیم؟ برای تمام کسانی که قصد راه اندازی یک کارگاه نجاری را دارند این سوال پیش می آید که ابزارهای مورد نیاز نجاری کدامند و در ابتدا کدام ابزارها ضروری هستند . محاسبه صحیح طول ورق و الوار میتواند بهینهسازی هزینه شما در تهیه چوب مورد نیازتان را تضمین کند. همان طور که در حرفه ی نجاری مشخص است، در حین بریدن چوب ها یا کار کردن با چوب ، ممکن است گرد و غبار ناشی از اضافه های چوب تولید شوند. در حال حاضر حتی طناب های اکستنشن طولانی نیز با قیمت مناسب در دسترس هستند و می توانید آنها را به راحتی به جعبه ابزار نجاری خود اضافه کنید.

همان طور که می دانید، آچار های باز و بست برای باز و بسته کردن پیچ ها در نجاری به کار می روند. چسب های چوب همان طور که از نام آن ها پبداست، انواعی از چسب ها هستند که در حرفه ی نجاری به کار می روند. در حرفه ی نجاری درست و دقیق بودن اندازه ها و ابعاد چوب هایی که قرار است در بازار چوب عرضه شوند یا برای ساخت یک محصول چوبی به کار بروند، بسیار مهم است. پس بهتر است در ادامه مطلب عملکرد و کاربرد هر کدام از آنها را در کارگاه چوب و نجاری بشناسید تا با آگاهی بیشتری به تولید و ساخت وسایل چوبی بپردازید. میخ ها نیز از ابزار مهم در حرفه نجاری به شمار می روند. با استفاده از اهرم می توان تیغه اره را روی زوایای مورد نیاز تنظیم نمود و چوب را با زوایای متفاوتی برش داد. این محصول برای کم کردن ضخامت، هم سطح کردن سطوح ناهموار و ایجاد دو راهه (ایجاد زاویه نود درجه در لبه قطعه کار) بر روی چوب، در صنعت چوب و نجاری استفاده می شود. اره سه کاره علاوه بر ماهییت اره میزی که کار اصلی این دستگاه است قالبیت استفاده به عنوان رنده، گندگی و کم کن را هم دارد و کار این ابزارها را هم انجام میدهد.