معرفی کامل ابزار نجاری و وسایل نجاری با توضیحات در ابزار مارکت

دارای تیغه چرخشی است که برای برش چوب مانند میز اره عمل می کند اما به جای اینکه روی یک میز نصب شود ، در واقع یک ابزار دستی است. البته با ورود نسل های جدید این گروه از ابزارها از قبیل منگنه کوب و میخ کوب های برقی و بادی ممکن است کمی از کاربرد چکش های دستی کاسته شده باشد، اما هنوز هم حضور آنها در هر کارگاه نجاری لازم و ضروری می باشد. همچنین میخکوب برای کوبیدن و وارد کردن میخ و منگنه کوب برای وارد کردن و کوبیدن سوزن منگنه بر روی سطوحی مانند چوب پلاستیک و مصالح ساختمانی کاربرد دارد. به طور کلی، بعد از برش چوب و اره کردن آن، صاف کردن و ایجاد زوایای ظاهری چوب بوسیله رنده صورت می گیرد. گونیا نجاری یکی از ابزار اندازه گیری در صنعت نجاری است که از آن برای کشیدن خطوط صاف و اطمینان از صاف بودن لبه بر روی سطح چوبی استفاده می شود.

به عنوان مثال، در حرکت اخیر من، جدول را از گروه من دیدم، اما در طول حرکت آن را به اندازه کافی محافظت نکرده بودم. ابزارهای دستی ابزارهایی هستند با وزن و اندازه مناسب جهت کار با دست . این حجم وسیع از ابزارها و ماشین آلات نجاری باعث شده است تا علی رغم در دسترس بودن گزینه های بی شمار برای انتخاب، کمی کار به خصوص برای افرادی که به تازگی قصد ورود به این حرفه را دارند سخت شود! در حالی که شما می توانید پایگاه های تلفن همراه را برای دستگاه های ماشین آلات نجاری خریداری کنید، اگر تنها نیاز به پایه تلفن همراه برای جابجایی باشد، ممکن است فکر کنید یک پایگاه تلفن همراه به جای خرید یکی از آنها ایجاد شود. چکش نه تنها در لیست ابزارهای دستی نجاری قرار دارد، بلکه در سایر صنایع و کسب و کارها نیز از گذشته تا امروز بسیار کاربردی بوده است. این وسیله برای مواردی که نیاز داریم زوایای یکسانی روی یک قطعه ایجاد کنیم بسیار کارآمد است. اره نفوذی نیز از انواع اره دیسکی یا اره گرد بر است که دقت بسیار بیشتری نسبت به اره گردبر های معمول دارد و برای برش به کمک یک ریل آلومینیومی برش کاملا دقیق و تمیزی را انجام میدهد و با حرکت روی ریل از کج شدن خط برش و یا زاویه نا خواسته جلوگیری میکند و ابزار بسیار بسیار مناسبی برای برش های طولی بلندی است که به دلیل طول زیاد و یا سنگینی حجم چوب نمیتوان آن را با اره میزی برش داد.

امروز با وجود ماشینآلات صنعت چوب، استفاده از ارههای دستی بسیار کمتر از گذشته شده و صرفاً برای موارد ریزهکاری و خاصی که با ماشینآلات قادر به اجرا نباشیم، از ارههای دستی استفاده میکنیم. برای ارزیابی گوشه های کار از نظر عمود بودن درست از این وسیله استفاده میشود. فاکتور بسیار مهم در کار با اینگونه ابزار، دقت و تمرکز بسیار بالا در هنگام کار است؛ چرا که به هنگام کار با ابزار برقی مانند ارّه برقی در کمتر از یک صدم ثانیه ممکن است انگشت خود را از دست بدهید. در صورتی که ابزارهای سنگین و قیفی سنگین داشته باشید، در تماس با “riggers” در منطقه خود، که متخصص در انتقال اشیاء بسیار سنگین است، در نظر بگیرید. بر همین اساس می توان این ابزارهای را در گروه های زیر تقسیم بندی کرد. آنها نه تنها سنگین هستند، بلکه در اغلب موارد قطعات بحرانی از آهن چسبیده ساخته می شوند که اگر در مورد حمل و نقل در کامیون به راحتی محافظت شوند، می توانند به آسانی شکست بخورند. این می تواند فکر رفتن به یک فروشگاه جدید چوب، چه در داخل خیابان و یا در سراسر کشور، یک کار دشوار است. طرز کار گندگی نیز کاملا شبیه به رنده است با این تفاوت که علاوه بر کارهایی که رنده انجام میدهد میتوان بوسیله گندگی ضخامت قطعه چوب را نیز به صورت دقیق تنظیم نمود و با مقدار عمق مشخصی کار صاف و یکدست کردن سطح چوب را انجام می دهد و یکی از تفاوت های گندگی با رنده حرکت تخته یا قطعه چوب در داخل آن است.

اکثر گزینه های خود در حال حرکت، مانند کامیون های اجاره ای، واقعا برای جابجایی وسایل سنگین نجاری مفید نیستند، زیرا باید این ابزارهای سنگین را به سمت رمپ چرخانده یا دست های زیادی برای بلند کردن آنها داشته باشند که می تواند کاملا خطرناک باشد. این گروه از ابزارآلات نه تنها در نجاری، بلکه در سایر صنایع و حتی در زندگی روزانه نیز مورد استفاده قرار می گیرند. این بسته مراقبت از ابزارها احتمالا یکی از اولین مواردی است که در مکان جدید شما نیاز دارید، بنابراین، آنها را مفید نگه دارید. مغار وسیله ای تیز مانند چاقو است که از آن برای کنده کاری و تراش بر روی چوب استفاده می شود. با توجه به اینکه از خرید مغار نجاری چه هدفی دارید می توانید یکی از انواع مختلف آن را انتخاب نمایید. برش با زوایای مختلف به کمک این ابزار امکان پذیر است و می توان به دقت دهم درجه با این دستگاه برشکاری را انجام داد. می توانید برای ایجاد برش اشکال نامنظم در چوب از این ابزار برقی استفاده کنید.