همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی

بهترین جراح با مهارت بالایی که در زمینه عمل بينی دارد قادر خواهد بود در حین حفظ سلامتی و عملکرد بينی انواع جراحی بینی گوشتی ، استخوانی و غیره را به بهترین شکل ممکن و بدون بروز اختلالات تنفسی بعد از رینوپلاستی و برگشت پذیری انجام دهد و حس اعتماد به نفس و رضایتمندی را برای افراد به ارمغان آورد. تن به عمل جراحی داده­ اند كه منجر به ایجاد بینی مصنوعی، بینی­های خوكی شكل و بینی­ های نامتناسب با صورت و با جنس و سن بیمار گردیده است وهنوز هم بسیاری از بیماران چنین تفكرات نادرستی دارند بدون آنكه از عوارض آن آگاهی داشته باشند. تیرگی ناحیه تناسلی از دیرباز مورد توجه بسیاری از زنان بوده است که در طول سال های اخیر روش های مختلفی برای رفع این مشکل به وجود آمده است که هر کدام تاثیرگذاری خود را دارند. در این روش ، هیچ گونه برشی در بیرون بينی ایجاد نمی شود و تمام فرآیند جراحی در داخل بينی انجام می گیرد و طبیعتا جای زخم و اسکار پس از جراحی به وجود نخواهد آمد. از این رو چنانچه قبل از اتمام دوران بلوغ ، جراحی بینی انجام گیرد و غضروف های بينی در معرض تغییر واقع شوند، این اتفاق می تواند در آینده سبب بروز دفرمیتی در بينی شده و بر روی رشد صورت نیز تاثیر منفی ایجاد کند.

عمل بینی برای اکثر افراد مناسب است، اما همه افراد در آناتومی بينی متفاوت هستند، بنابراین اولین قدم همیشه مشاوره با پزشک معالج است. امروزه ذهنیت افراد نسبت به بینی جراحی شده تغییرات مثبتی داشته و از این رو اکثر خانم ها و آقایان عمل بینی به فرم طبیعی را می پسندند. اکثر افراد در صورت برخورداری از سلامت جسمانی کافی؛ برای انجام عمل بينی ، مناسب هستند. غالبا در صورتی که مشکلات بينی خفیف باشد؛ مثلا بينی قوزدار باشد یا سر بينی نیاز به تغییرات مختصری داشته باشد، عمل بيني به روش بسته انجام می گیرد. سپس جهت اعمال تغییرات روی بينی ، پوست را از روی بينی بلند می کنند؛ بنابراین جراح به ساختمان بينی اشراف کامل داشته و قطعا قرار دادن گرافت های غضروفی و استخوانی یا پروتز ها برای وی راحت تر خواهد بود. در جراحی بینی طبیعی ، تنها عیوب ظاهری بینی اعم از کجی بینی ، قوز بینی ، افتادگی و پهنای نوک بینی و مواردی از این قبیل به شکلی کاملا طبیعی مرتفع شده و به تناسب می رسند؛ تا جایی که تغییرات صورت گرفته طی عمل ، به سختی قابل تشخیص خواهد بود.

در عمل زیبایی بینی به فرم نیمه فانتزی در عین توجه به تناسبات صورت و جلوگیری از برهم خوردن توازن چهره ، قوسی جزئی در پشت بینی ایجاد می شود و نوک بینی نیز به میزان بسیار مختصری بالا برده می شود. انجام جراحی بینی در چه سنی مجاز است ؟ آیا دلیلی وجود دارد که بیمار قادر به انجام جراحی بینی نباشد ؟ تقریباً برای هر ناحیهای از صورت، مانند چانه، فک و گونهها، پروتز مخصوص وجود دارد. جراح و بیمار باید حس مشترکی داشته باشند تا بتوان از هر جراحی نتایج طبیعی و واقع بینانهای به دست آورد. راهکارهای مختلفی برای شناخت متخصص جراحی زیبایی وجود دارد که می توانید جراح مناسب خود را پیدا کنید. به طور کلی برای اعمال تغییر بر روی این بینی ها محدودیت زیادی وجود دارد ، لذا افرادی که جنس بينی شان در این دسته قرار داد نباید توقع دستیابی به یک بينی ظریف از این عمل جراحی داشته باشند. بعد از سپری شدن این دوره نیز برای همیشه باید به خاطر داشته باشید که مراقبت از بینی، یک وظیفه برای شما بوده و نباید تصور کنید که سپری شدن یک دوره شش هفته ای به این معنی است که دیگر هیچ محدودیتی در خصوص وارد آمدن ضربه به بینی تان وجود نخواهد داشت.

این نوع بينی ها دارای پوستی نازک و غضروفی محکم می باشند و غالبا بر روی پل آن ها قوز وجود دارد. پوست ضخیم علاوه بر اینکه یک زیبایی های شکل داده شده در چارچوب بینی را در زیر خود پنهان می کند، به علت وزن زیاد خود، باعث وارد آمدن فشار برروی بافت غضروفی می شود. در بينی های استخوانی به دلیل نازک بودن پوست بينی هر گونه تغییر و ناهمواری جزئی بر روی ساختار غضروفی بينی به راحتی قابل رویت خواهد بود ، اما عمدتا نتایج عمل بينی های استخوانی رضایت بخش می باشند. جراحی بینی به دو روش باز و بسته انجام می شود و انتخاب هر یک از این روش ها به عهده جراح بينی می باشد. جراحی زیبایی بینی چگونه انجام می شود؟ صفحات رشدی که در بینی باعث رشد استخوان می شود در دختران تا ۱۵ سالگی و در پسران در ۱۷ سالگی بسته می شود، بنابراین سن مجاز عمل جراحی بینی در دختران حدود ۱۶ سال و در پسران ۱۷ می باشد. در صورتی که عمل بينی قرار است به منظور اصلاح مشکلاتی از قبیل عدم تقارن در نوک بينی ، مشکلات مادرزادی ، جراحی های ترمیمی و مشکلاتی که در اثر ضربه ایجاد شده اند صورت پذیرد یا هدف از آن ، تقویت غضروف های نوک بينی و جراحی بینی گوشتی است؛ عمل بينی به روش باز مناسب ترین گزینه خواهد بود.