چرا آمار آسیبهای جراحی زیبایی بالا رفته؟

در موارد بسیار نادری ممکن است پس از عمل، خونریزی شدید اتفاق بیفتد و با فشار آوردن بر عصب بینایی باعث کاهش دید شدید و دائمی شود. استفاده از پروتز و متریال مصنوعی به موارد بسیار نادری که دسترسی به موارد فوق امکان پذیر نیست محدود میشود. روز قبل از عمل از مطب با شما تماس گرفته شده و جزییات برنامه فردا توضیح داده میشود .روز عمل زودتر و با اطمینان خاطر در کلینیک یا بیمارستان حاضر شوید چرا که تیم درمانی دکتر سامی نهایت سعی و تلاش خود را برای بهترین و مطمئنترین نتیجه به کار خواهند برد. هر یک از این روشهای کم تهاجمی کوچک کردن شکم و پهلو دارای معایب و مزایایی هستند که باعث قوت یا ضعف آنها نسبت به هم میشود. اگر شما هم به دنبال اطلاعات جزییتری در زمینه عمل زیبایی بینی هستید این مقاله از سری مقالات کلینیک پوست و موی هلیا را از دست ندهید.

استفاده از قطره اشک مصنوعی و پمادهای مرطوب کننده در موقع خواب به کنترل این حالت کمک می کند؛ اما اگر این حالت شدید باشد و منجر به باز ماندن روی قرنیه به مدت زیاد شود می تواند باعث ایجاد خراش یا زخم قرنیه گردد که عوارض جدی بینایی را به دنبال دارد و باید با جراحی مجدد اصلاح گردد. شما باید چنین افکاری نداشته باشید یا اگر دارید آن­ها را دور بریزید، اگر نمی توانید آن­ها را دور بریزید، از عمل جراحی منصرف شوید. به لطف گسترش استفاده از اینترنت و شبکه های اجتماعی، اکثر کلینیک ها حساب هایی در شبکه های اجتماعی مختلف مثل اینستاگرام و یا تلگرام دارند و شما از این طریق و یا ورود به سایت آن ها می توانید نمونه کارهایشان را تماشا کنید. نکته­ ی دوم که باید بیمار حتماً در مورد آن تحقیق کند، نوع عمل جراحی است که به آن نیاز دارد. جراحی بالا کشیدن پوست پیشانی همچنین میتواند نتایج طبیعیتری را نسبت به بوتاکس ایجاد کند، اگرچه این کار دارای مضراتی همچون از بین نرفتن جای زخم میباشد. برای بعضی از بیماران نظر والدین یا همسر یا هر شخص دیگری ممکن است در تصمیم­گیری برای عمل مهم باشد در اینصورت باید با همان شخص قبل از عمل مراجعه نماید تا او هم مانند بیمار در جریان جزییات کار باشد.

بعضی از بیماران بعد از عمل با شخص جدیدی به مطب می آیند که میخواهد در مورد عمل اظهار نظر نماید. 3- انجام آزمایشاتِ لازم برای جراحی در آزمایشگاه كه سلامت عمومی بدن شما را برای جراحی و بیهوشی مورد سنجش قرار می­دهد و در بعضی موارد انجام سی ­تی ­اسکن. در صورت داشتن سابقه هر نوع بیماری (بیماری قلبی – دیابت – سابقه خونریزی – سابقه ضربه) و مصرف دارو جراح و متخصص بیهوشی را مطلع کنید. جراحی دست باعث بهبود شرایط دست و بر طرف کردن اختلالات آن در بیماریهایی مانند نشانگان مجرای مچ دستی یا سندرم تونل کارپال، روماتیسم مفصلی و بیماری دوپویترن یا انقباض دوپویترن خواهد شد. انتخاب جراح براساس معرفی از طرف بیماران قبلی یا همکاران پزشک و با شناخت قبلی و اعتماد دوطرفه صورت می گیرد.در طی این مراحل، بیمار و جرّاح نظرات خود را به یكدیگر منتقل می­ كنند و بیمار آموزش­های لازم را دریافت می نماید. جرّاح هم برای شما شرح می­دهد كه چه قسمتی از بینی شما نیاز به تغییر دارد، كدام قسمت بینی عوض خواهد شد و کدام قسمت ممكن است غیرقابل تغییر باشد؟

تا این مرحله، تعدادی از بیماران که توقع نادرستی دارند یا به هر دلیل از جرّاح خوششان نمی­آید یا جراح از آن­ها خوشش نمی­آید، حذف می شوند. تاکید من بر آموزش حضوری چهره به چهره خواهد بود تا بیمار و پزشک فرصت کافی برای شناخت عمل جراحی و پاسخ به پرسش ­های یکدیگر را داشته باشند. پس از انجام تحقیقات اولیه و پیدا کردن پزشک جراح مناسب، حتماً با پزشک مورد نظر خود جلسات مشاوره داشته باشید. پس انجام دادن تحقیقاتی قبل از شروع کردن فرآیند جراحی زیبایی برای بیماران از نکاتی است که همواره باید مد نظر داشته باشند. مهم ترین نکته ای که وجود دارد و بارها از سوی افراد مختلف مورد پرسش گری قرار گرفته است این است که آیا شکم بعد از جراحی برگشت خواهد داشت یا خیر؟ همچنین مراقبت هایی که برای قبل و بعد از جراحی های زیبایی نیاز است در مطالب گنجانده شده است. بالاخره خدمات زیبایی تخصصی است؟ امروزه جراحی های زیبایی بسیار پیشرفت کرده اند، به طوری که جراحی های زیبایی تنها به صورت و بدن منتهی نمی شوند بلکه حتی جراحی های زیبایی مربوط به اندام تناسلی نیز در سرتاسر جهان در حال انجام است. 8- همه­ ی بیماران باید بدانند كه منظور از جراحی رسیدن به بینی زیباتر و در عین حال «طبیعی بودن بینی» است.