کیفیت زندگی افراد بعد از عمل جراحی زیبایی بینی در ایران: یک مرور سیستماتیک

هنگامی که ساختار زیرین بینی به شکل دلخواه درآمد، پوست و بافت بینی دوباره جراحی می شود و برش ها بسته می شوند. طبق نظر پزشکان بارداری بعد از عمل جراحی شکم بارداری بلامانع است ولی در رابطه با عمل جراحی ابدومینوپلاستی محدودیت هایی وجود دارد و بهتر است بعد از بارداری عمل زیبایی ابدومینوپلاستی انجام شود چراکه بعد از بارداری در ناحیه شکم حالت افتادگی ایجاد می شود و دوباره نیاز به عمل زیبایی شکم هست و همچنین با عمل ابدومینوپلاستی شکم کشیده می شود و دیواره آن بهم دوخته می شود و می تواند در رشد جنین ایجاد اختلال کند. با افزایش سن خاصیت ارتجاعی پوست و تولید کلاژن و الاستین کاهش می یابد در نتیجه این مسئله ، باعث بروز مشکلاتی از قبیل افتادگی و ایجاد پلک پف آلود خواهد شد. به طور کلی ؛ این عمل جراحی به منظور رفع افتادگی و پف پلک که غالبا در پی عوامل ژنتیکی ، افزایش سن و در برخی موارد به دنبال علل محیطی ؛ نظیر قرارگیری در معرض تابش اشعه فرابنفش ، تغذیه نادرست و غیره پدید می آیند ، انجام می گیرد. این کار با کسب عناوین تحصیلی صورت میگیرد که بهصورت قانونی و نهادی تأیید شده است.

در صورت انحراف تیغه بینی، می توان آن را صاف کرد و برای بهبود تنفس، بافت های داخل بینی را کاهش داد. پس از جراحی پماد آنتی بیوتیک بر روی ناحیه مورد نظر استفاده می شود و یک پد بر روی برش ها قرار داده می شود. در این روش جراح می تواند تمامی نقاط بینی را مورد بررسی قرار دهد و در صورتی که مشکلی در ناحیه ای خاص وجود داشت به رفع آن بپردازد. شاید در ابتدا که صحبت از جراحی زیبایی شکم می شود، ترس و یا ابهامی در شما به وجود بیاید که این عمل خطرناک و یا مجموعه ای از عوارض باشد. به دلیل عدم ایجاد اسکار، این روش جراحی متقاضیان بسیاری دارد ولی باید در نظر داشته باشید که همه افراد با هر مدل بینی نمی توانند این جراحی را انجام دهند. در جراحی بینی به شیوه باز یک برش کوچک در زیر نوک بینی و بین دو مجرای بینی ایجاد می شود.

قبل از جراحی زیبایی بینی تغییر شکل بینی، مراحل مختلفی وجود دارد که بیماران می توانند برای بهبود سریع جای عمل، کم کردن عوارض پس از جراحی و کاهش خطرات احتمالی انجام دهند. این تغییرات به روش های مختلفی انجام می شود تا نتایج مورد نظر حاصل شود. اما از این نگذریم که گاهی اوقات جراحی بینی ممکنه به هر دو منظور زیبایی و درمانی به طور همزمان انجام بشه و این بستگی به شرایط بیمار داره. گاهی اوقات هم ممکن است جراحی زیبایی بینی با استفاده از پیوند غضروف انجام شود. هیچ برشی بر روی کلوملا ایجاد نمی شود و جراح بینی تمامی برش ها را با استفاده از وسایل مخصوصی در داخلی بینی ایجاد می کند. معمولاً برای این منظور از غضروف گوش یا به ندرت از بخشی از غضروف دنده استفاده می شود. به تمامی بیماران توصیه می شود که تمامی نکات مربوط به جراحی زیبایی گوش را انجام دهند تا بهبودی سریع تر و در کوتاه ترین زمان ممکن حاصل شود . عمده ترین دلیل آن مربوط به افرادی است که اصطلاحا دارای مدل گوش های بادبزنی هستند، به این معنا که گوش روی سر آن ها نخوابیده است و دارای کمی فاصله است. جراحی زیبایی بینی یا به روش بسته انجام می شود که در این روش برش هایی در داخل بینی خواهد زد، یا به روش باز، که برش ها در سراسر کلوملا ایجاد می شود.

اولین روش جراحی به روش باز است و دومین روش جراحی به روش بسته می باشد. از طریق این برش ها، پوستی که استخوان های بینی و غضروف ها را می پوشاند به آرامی بالا می رود و امکان دسترسی به ساختار بینی را فراهم می کند. پس از کوتاه و خوش فرم کردن لابیاها، در جراحی زیبایی واژن(لابیاپلاستی)، امکان رشد مجدد آنها از بین می رود. در این بازه زمانی شما متوجه تغییرات تدریجی می شوید و اما برای دست یابی به فرم نهایی باید حدود یک سال صبر کنید. عمل ترمیمی بعد ازعمل زیبایی بینی قبلی نیازمند طی زمانی است که در این مدت هم تورم بینی به طور کامل از بین رفته و هم تغییرات قابل برگشت و موقت بینی رفع شوند و فرم بینی به وضعیت با ثباتی برسد. بعد از چند روز، آتل ها و گچ روی بینی از روی بینی جدا شده و نتایج عمل بینی قابل مشاهده خواهد بود. در واقع انجام انواع روش های جراحی زیبایی واژن در بسیاری از موارد می تواند موجب افزایش اعتماد به نفس خانم ها در رابطه جنسی و کیفیت بهتر آن شود. لازم به ذکر است که روند و توصیه های لازم جهت بهبودی، می تواند برای هر بیماری متفاوت باشد.