۸ ابزار برقی برای شروع کار نجاری

سؤالهای بسیار زیادی در مورد لوازم مورد نیاز نجاری در مورد ابزارهای مورد نیاز نجاری و ام دی اف کاری پرسیده میشود. از ابعاد کوچک تر این اره برای برش ام دی اف و تخته های چوبی و از سایز بزرگ تر آن برای برش الوارهای بزرگ و قطعات ضخیم تر استفاده می شود. این ابزار قدرتمند پرکاربرد و ارزان قیمت که به عنوان اره برقی نیز شناخته می شود، عملکرد خوبی در برش تخته ها در اندازه های بزرگ دارد، اما برای برش مستقیم نمی توان به آنها اعتماد کرد. این ابزار استفاده کمتری دارد، اما در برخی موارد بسیار کارا و کار راه اندازه است. فرز دستی از اجزاء مختلفی تشکیل شده که در بیشتر موارد موتور آن، قابلیت جابجایی ندارد و به صورت اورجینال در محفظه پلاستیکی و فلزی مربوط به خود، پلمپ شده است. با قرار دادن یک صفحه چوبی روی خرپا میتوانید میز کار متحرک با قابلیت جابجایی ایجاد کنید. هنگام تصمیم به حرکت دادن فروشگاه چوب خود، این ابزارها باید مورد توجه شما قرار گیرند. لازم است بدانید که برای برش هر مواد از تیغه های مخصوص استفاده می شود و در هنگام خرید این محصول حتما تیغه های مخصوص آن را نیز خریداری نمایید.

برای این که بعد از برش چوب از صاف بودن لبه آن مطمئن شویم میتوانیم از این ابزار استفاده کنیم. مخصوصا اگر قرار از قسمتی از فلز را سوراخ کنید، ابتدا با استفاده از سنبه و چکش علامت گذاری میکنید و در مرحله ی بعد با مته سوراخ میکنید. همچنین خرپا در مرحله رنگ کاری هم بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. تراز برای مرحله نصب کار کاربرد دارد. برای مغارکاری در شرایط مختلف و کاربریهای متفاوت، انواع مختلفی وجود دارد. اره عمودبر یکی از پر استفاده ترین و ساده ترین انواع تجهیزات برشکاری است و همه جا به کار شما می آید. کولیس ها در انواع دستی و دیجیتال وجود دارند. الان تقریبا در هر خانه ای یک کاتر وجود دارد. در نجاری نیز این ابزار کاربردهای مخصوص به خود را دارد. با وجود ارههای برقی، استفاده از این ابزار خیلی کم شده است؛ اما همچنان در کارگاه نجاری این ابزار بسیار کارآمد و مهم است. مدل های برقی، با کمک سیم به برق متصل شده و سنگین تر و پرقدرت تر هستند. ابزار نجاری با توجه به نوع نیاز نجار ممکن است متفاوت باشد. از آن جایی که ابزارهای ضروری نجاری برای هر شاخه ای از هنرهای چوبی متفاوت است، طبیعتا تعیین لیست ابزارهای ضروری برای هر حوزه در این مطلب امکان پذیر نیست؛ به همین خاطر سعی شد تا با در نظر گیری یک میانگین از کلیه هنرهای چوبی ابزارهای مهم و ضروری نجاری مورد بررسی قرار بگیرند.

سر چکش از جنس فلز قوی ساخته میشود زیرا قسمت جلوی آن برای ضربه زدن است و قسمت پشت چکش یک بخش کاملاً متفاوت است که ممکن است به شکل چنگال یا توپی باشد. نیرو یا با دست یا با پتک چوبی به پشت مغار وارد میشود. مخصوصا وقتی قرار باشد دو تکه چوب را به یک اندازه برسانید. یکی از مهمترین ابزارهای نجاری میز نجاری است که به آن میز مونتاژ نیز گفته می شود و طوری طراحی شده است که بتوان ابزارهای دستی دیگر را بر روی آن قرار داد. ابزارهای مورد استفاده در صنعت نجاری را میتوان با توجه به منبع تغذیه آنها به ۳ دسته، ابزار نجاری برقی و بادی و دستی تقسیم بندی کرد. در ادامه برای تشریح بهتر موضوع ابزار نجاری – لوازم نجاری به توضیح تیترهای ذیل خواهیم پرداخت. ساخت سازه بر روی زمین برای سلامتی استاد کار بسیار خطرناک هست. یکی از مهم ترین ابزار آلات نجاری هست. افرادی که به حرفه ی نجاری علاقه دارند و می خواهند در این حرفه ی مشغول به کار شوند، توصیه می کنیم قبل از هر چیز به آشنایی و دانستن کاربرد این ابزار بپردازند؛ چرا که آشنایی با این ابزارها گامی بسیار مهم و ضروری است.

اره میزی یکی از پرکاربردترین ابزارالات نجاری و ابزارهای کار با چوب به شمار می رود. مهم نیست که کدام روش را برای انتقال فروشگاه خود انتخاب می کنید، ممکن است بخواهید پایگاه های موبایل را برای سنگین ترین ابزارهای خود در نظر بگیرید. داشتن یک تراز برای هر کسی مهم است. متر و خط کش مهم ترین ابزارهایی هستنند که در همه ی کارگاه ها از جمله نجاری یافت می شوند. صنایع چوب و نجاری به چندین دسته مختلف تقسیم بندی میشود که هرکدام از ابزار برقی نجاری خاص خود استفاده میکنند. برای این کار معمولاً از سنسورهای ۹ محوره استفاده میشود، بدین ترتیب که سه محور برای سنس کردن شتاب خطی (Accelerator)، سه محور برای شتاب سنج زاویهای (Gyroscope) و سه محور باقی مانده که محور قطب نما شناخته میشود (Compass). از قابیلت های دیگر این دستگاه می توان امکان کج کردن تیغه به چپ و راست است.