2022) در مقالۀ «زیبایی قرضی؟

اگر به دلیل انجام جراحی بینی، بیمار قادر به گرفتن روزه نباشد، کفاره ای برگردن اونبوده و تنها کافی است که قضای روزه خود را به جای آورد. اما در صورتی که انجام عمل ضرورت دارد و یا بیمار اصرار به انجام آن دارد، جراحی مانعی نداشته ولی بیمار باید بعد از ماه رمضان قضای روزه خود را به جا آورد. هدف از عمل لابیاپلاستی کاهش اندازه لابیا مینور (بافت های داخلی اندام تناسلی زنانه) به گونه ای است که با لابیا ماژور (قسمت بیرونی دستگاه تناسلی زنانه) همسطح شود. دراین عمل چربی اضافه یک قسمت را میتوان برای رفع افتادگی به بخش دیگر منتقل کرد؛ زخم زیادی در این قسمتها به وجود نمیآید و طول مدت درمان تقریبا دو هفته است. در خصوص دوره نقاهت این روش جراحی باید بگوییم، بیمار دو هفته بعد از جراحی قادر به انجام فعالیت های سبک خواهد بود و به مدت شش هفته باید از انجام فعالیت های شدید بدنی و ورزش خودداری کند. بعد از طی یک مسیر پرپیچوخم قانونی و اداری بالاخره انجمن پزشکان عمومی توانست در سال ۹۸ از دیوان عدالت اداری ابطال نامه دبیر شورای آموزش پزشکی عمومی را بگیرد و ماجرا از این قرار است که سال ۹۲ دبیر شورای آموزش طی نامهای خدماتی نظیر استفاده از دستگاههای وان حرفهای الکترولیز و لیزر و نیز ارائه خدمات پوست در زمینه وان حرفهای الکترولیز و لیزر، IPL، PRP، کاشت مو و تزریق ژل، بوتاکس، مزوتراپی و چربی را توسط پزشکان عمومی مجاز ندانست.

تا 6 ماه از قرار گرفتن در معرض نور شدید خورشید خودداری کنید. برای انجام اتوپلاستی و جراحی زیبایی گوش به کلینیک گوش تهران واقع در خیابان ولیعصر مراجعه کنید. بنابراین عمل جراحی بینی در همه جهان مانند هر جراحی دیگری تابع شرایط مختلف از جمله سختی عمل، کیفیت کار پزشک و دستمزد های مختلف و مدت زمانی که برای عمل گذاشته می شود، می باشد. جراحی بینی یکی از اعمال زیبایی است که امروزه در کشور ما بسیار محبوب بوده و طرفداران بسیار زیادی دارد. به گزارش سرویس ترجمه ایمنا، در زمانهای قبل، جراحی زیبایی تنها به افراد معروف و ثروتمند اختصاص داشت، اما امروزه افراد بسیاری در سراسر دنیا تمایل به انجام انواع جراحیهای زیبایی دارند؛ برخی نیز برای برطرفکردن عیوب ظاهری بدن خود به این عملها روی میآورند. در همین دوره یک سال، ممکن است تغییراتی در بینی شما به وجود بیاید و همان نتایجی که برای شما رضایت بخش نبودند، به تدریج ظاهر دلچسبی پیدا کنند.

همانطور که ذکر کردیم، در صورتی که جراحی بینی جنبه درمانی دارد، در هیچ زمانی مانعی برای انجام آن وجود ندارد ولی وقتی جراحی بینی قرار است به منظور زیبایی انجام شود و ضرورتی برای انجام آن وجود ندارد بهتر است که برای انجام آن تا بعد از ماه رمضان صبر شود . همانطور که اشاره شد ممکن است احساس کنید گوشهای شما خیلی بزرگ هستند یا بیرون هستند و باعث میشود صورت شما نامتناسب به نظر برسد. همچنین میتوانید برای مشاوره حضوری به کلینیک گوش تهران واقع در خیابان ولیعصر مراجعه کنید. بعد از اطمینان از برآورده شدن واقعه انتظارات خود با پزشکان معالج کلینیک گوش تهران نقشه درمانی را مشخص کنید. جراحان ما بعد از ویزیت بیمار و گرفتن شرح حال، معاینه و عکس برداری از فرم لاله گوش و زوایای لاله گوش نقشه دقیق جراحی را برای شما برنامهریزی میکنند. بهترین سن برای جراحی زیبایی گوش چیست؟ در ادامه نمونه فیلم جراحی زیبایی بینی انجام شده ، توسط دکتر امید ابراهیمی بهترین جراح بینی در تهران ، نمایش داده میشود. از نظر مراجع دین اسلام، اگر جراحی بینی با رضایت خود بیمار انجام شود و موجب ایجاد ضرر و زیان در بیمار نباشد، انجام آن مانعی نداشته و قابل انجام است.

در صورت مصرف آسپرین 72 ساعت قبل از جراحی زیر نظر پزشک معالج قطع میشود. در صورت مصرف مکملهای گیاهی که سبب افزایش خونریزی میشوند، مثل زنجبیل و جیجنر آن بهتر از قبل از عمل قطع شود. بیمار بهتر است قبل از عمل به مدت 2 هفته از ترکیبات ویتامین E استفاده نکند. جهت سلامت و ایمنی عمل قبل از آن یک سری آزمایشات روتین از شما به عمل آمده و توسط جراح و متخصص بیهوشی چک خواهد شد. بعداز اینکه بانداژهایتان برداشته شد، متوجه تغییر فوری در ظاهر گوشهای خود خواهید شد. هنگامی که فرآیند تغییر شکل کامل شود، پزشک پوست را روی خطوط جدید بینی قرار می دهد و برش ها را می بندد. اینکه اصلا در ماه رمضان امکان جراحی بینی وجود دارد یا خیر؟ در موارد نادر امکان عفونت در این جراحی وجود دارد. در کلینیک گوش تهران این جراحیهای غیرعلمی انجام نمیشود. با توجه به بالابودن میزان تقاضای عمل جراحی زیبایی حتی در شرایط کرونایی در حال حاضر بررسی عوامل موثر و ایجادکننده آن اهمیت دارد. دکتر سامی در سال ۱۳۸۱ با اخذ دانشنامه یا بورد تخصصی جراحی گوش و حلق و بینی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران فارغ التحصیل شدند و شاخه رینولوژی و پلاستیک صورت را برگزیدند .در حال حاضر ایشان یکی از بهترین های جراحی زیبایی می باشند و با انجام بیش از ۵۰۰۰ عمل جراحی زیبایی بینی موفق آماده خدمت رسانی می باشند.