2022) در مقالۀ «زیبایی قرضی؟

گاهی کمبود بافت سینه باعث سایز کوچک آن میشود که در بعضی از بانوان ممکن است احساس ناخوشایندی ایجاد کند. پروتزی که برای گونه گذاری استفاده می شود از جنس سیلکون است که با برش هایی کوچک در داخل دهان یا زیر پلک قرار داده می شود. بینی در مرکز صورت قرار می گیرد و مهمترین جز در زیبایی چهره فرد است . لذا برای پیشگیری از چنین عوارضی بهتر است به جراح و متخصص گوش، حلق و بینی مراجعه نمایید تا از بروز چنین عوارضی پیشگیری شود . در جراحی زیبایی غبغب عوارضی مانند بی حسی , تورم و کبودی وجود دارد. لیپوماتیک عوارضی مانند سوختگی پوست ندارد. برای جوانی و شادابی پوست لیفت پوست بهترین گزینه است. جراحی لیفت صورت می تواند باعث شادابی و جوانی صورت شود به همین دلیل دارای محبوبیت زیادی است. این روش نسبت به روش تزریق چربی عوارض زیادی دارد چراکه تزریق ژل یک بافت خارجی است و می تواند باعث بروز عفونت یا افتادگی صورت شود. کسی که اسلام را به عنوان دین خود بر میگزیند باید برنامههای آن را به طور کامل در همه قلمروهای زندگی خود بپذیرد و رفتار و عملکرد خویش را مطابق با احکام دین تنظیم نماید، انجام چنین تکلیفی میطلبد فرد مسلمان نسبت به مقدار مورد نیازش از احکام دین که به آن احتیاج دارد و برایش پیش میآید، شناخت پیدا کند تا بتواند آن را در زندگی خود اجرا نماید.

لازم به ذکر است که مقصود او می تواند تنها زیبایی یا عملکردی یا هر دو آن ها باشد. مانند هر نوع عمل جراحی بزرگ، اتوپلاستی خطر خونریزی، عفونت و واکنش نامطلوب به بیهوشی را دارد. هر ساله پیشرفتهای بسیاری در صنعت جراحی زیبایی حاصل میشود. در حالی­که جراحی زیبایی می­تواند یک عمل بسیار مثبت و تأثیرگذار باشد در صورتی که توسط جراحی بی ­تجربه و فاقد صلاحیت انجام شود ممکن است خطرات بسیاری به همراه داشته باشد. که در هایفوتراپی علاوه بر از بین بردن چربی یک عمل لیفتینگ پوست ازطریق کلاژن سازی در پوست انجام می شود. عكس­هایی كه از شما تهیه می ­شود علاوه بر چاپ، بر روی CD ذخیره و به شما تحویل می­گردد. در این روش ماده ای به زیر چانه تزریق می شود که سلول های چربی زیر چانه را تخریب می کند و دیگر امکان تجمع چربی در آن وجود ندارد. زیرا پوست های که ضخیم و چرب هستند که اصطلاحا به آن ها بینی های گوشتی گفته می شود باعث می شود تا ساختار زیرین به خوبی دیده نشود و تغییرات ایجاد شده در جراحی به خوبی نمایان نمی شود . این جراحی نیز در دسته جراحی زیبایی صورت است که بافت سست شده و افتاده ی گردن نتیجه ی ضعیف شدن ماهیچه های گردن است.

جراحی زیبایی گوش توسط متخصص گوش و حلق بینی و جراح پلاستیک انجام می شود. دکتر ابراهیم شهسواری جراح بینی با روش های مناسب به بررسی بینی مراجعه کننده می پردازد به همین علت از بروز عوارض ناشی از این موارد جلوگیری می کند. پس مهم ترین نکته در بررسی های قبل از جراحی بینی تعیین نوع پوست فرد می باشد . معمولا بیماران قبل و یا بعد از ابدومینوپلاستی، خواهان انجام لیپوساکشن هستند تا دیواره شکمی باریک شود. لیفت پوست از ناحیه کناره های گوش انجام می شود. دکتر ابراهیم شهسواری جراح و متخصص گوش، حلق و بینی در این زمینه مشاوره های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار می دهند . برای انتخاب کاندید جراحی زیبایی، جلسات مشاوره قبل از جراحی هم برای بیمار و هم برای جراح ضروری است. قبل از آمدن به بیمارستان یا مرکز جراحی باید موهای خود را برای جلوگیری از ایجاد آلودگی باکتری ها شستشو دهند.

در این روش برای حجیم کردن گونه از چربی خود بدن فرد استفاده می شود. نتایج این پژوهش نشان دادند عواملی چون جنسیت، پایگاه اقتصادی و اجتماعی، مذهب، سن و سرمایههای فرهنگی بر مدیریت بدن تأثیر میگذارند. بدن عرصهای برای بازآفرینی فرهنگی – اجتماعی است و تبیینکنندۀ روابط قدرت و نحوۀ تأثیرگذاری آن بر تفاوتها و نابرابریهای اجتماعی است؛ بنابراین، باید جراحی زیبایی و علل تأثیرگذار بر آن ازجمله سرمایههای فرهنگی افراد بهمنزلۀ یک موضوع اجتماعی مهم بررسی شود (علیزاده و پارسامهر، 1395: 1). مقالۀ حاضر براساس موارد یادشده درصدد مقایسۀ سرمایههای فرهنگی بین دو گروه از زنان است که گروه اول بهتازگی جراحی زیبایی انجام داده و برای پیگیری وکنترلهای بعد از عمل به کلینیکهای زیبایی مراجعه کرده بودند و در خیلی از موارد خواستار جراحیهای بیشتر نیز بودند وگروه دوم جراحی زیبایی انجام نداده بودند و برای انجام جراحی زیبایی در آینده نیز تمایلی نداشتند. در واقع تخصص پزشک جراح، میزان مشکلاتی که افراد در ناحیه شکمی با آن ها روبرو هستند و میزان پیچیدگی روند جراحی از عواملی هستند که در کاهش یا افزایش هزینه جراحی زیبایی شکم اثر گذار خواهند بود.